2014-15 EMUFA Champions' League
Re: 2014-15 EMUFA Champions' League
I guess you guys are going to keep me busy by tasking me with simming these like you did last seasonjoefoxon wrote:Well it's pretty clear that nobody's submitting any more teams, so I guess we'll start in the next week or so.
I just bloody hope 2015-16 is run on time, like the AEFA CL was in 2012-13.
-
- Administrator General
- Posts: 4333
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: 2014-15 EMUFA Champions' League
I'll be doing some as well
Re: 2014-15 EMUFA Champions' League
I will be doing them too... the only thing I dislike is doing the group positions chart!
Juan Teadoir
Seneschal of the Kingdom of Hamland
Duke of Morfaga
Knight Grand Cross of the Order of Saint Josaphat
Leader of the Hamland National Party
Former Prime Minister (2007-2011)
Re: 2014-15 EMUFA Champions' League
Is it possible for the 2015-2016 competitions to start in late November-December? That way I can finish the Clausura and have time for the TSL Final.
-
- Administrator General
- Posts: 4333
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: 2014-15 EMUFA Champions' League
The games are not really that intrusive on your schedule, as they're quite spread out. Of course, anybody that reached the league final is likely to qualify directly for the Group stage anyway, so will start later in the season.
Re: 2014-15 EMUFA Champions' League
It's not that, it's just that the winner of the Apertura and the winner of the Clausura will face each other in a final to determine which team wins the TSL and gets the Champions League spot. There is also a play-off and such things. It would also be nice to know how many teams Talenore can send to the CL 2015-2016, so I can plan the play-offs.
-
- Administrator General
- Posts: 4333
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: 2014-15 EMUFA Champions' League
That will depend on how well Talenore does in this season's Champions' League, which hopefully can be sorted by the end of this week (although I'm not the one simming it).
Re: 2014-15 EMUFA Champions' League
Note: Scores presented as: Team #1 agg. Team #2 (1st Leg, 2nd Leg)
EMUFA Champions League
Qualifying Round
New Kirrie Thistle 5-1 Baldersborg FC (4-1, 1-0)
FK Niki 2-3 FC Krosan (2-2, 0-1)
Bohemian Rhapsodies 1-1 (4-5 pens) Shujima Talnûr'i (1-0, 0-1 a.e.t.)
DaeZoom Dragons 11-0 Northlands SC (6-0, 5-0)
Gowland Cavalliers 7-1 Mal'chiki Khor (5-1, 2-0)
AFC Heartpool 1-3 Plushelona FCM (1-1, 0-2)
FC New Vaduz 4-3 Bybridge Town FC (3-2, 1-1)
Harbourside Football 1-2 Pedang FC (1-1, 0-1)
Group Stage
Group A
Tow Law FC v Morfaga North Rangers (1-0, 1-1)
FC Krosan v Pedang FC (2-1, 2-1)
Tow Law FC v FC Krosan (2-0, 2-0)
Pedang FC v Morfaga North Rangers (1-4, 0-3)
Pedang FC v Tow Law FC (1-2, 0-4)
Morfaga North Rangers v FC Krosan (1-1, 0-1)
Tow Law FC - 16 pts - advance
FC Krosan - 10 pts - advance
Morfaga North Rangers - 8 pts - drop into EMUFA Cup
Pedang FC - 0 pts
Group B
Abramovice FK v Port Barret FC (3-2, 1-1)
New Kirrie Thistle v Gowland Cavalliers (0-0, 2-1)
Abramovice FK v New Kirrie Thistle (1-2, 2-2)
Port Barret FC v Gowland Cavalliers (1-0, 2-2)
Gowland Cavalliers v Abramovice FK (0-1, 0-0)
New Kirrie Thistle v Port Barret FC (4-2, 2-1)
New Kirrie Thistle - 14 pts - advance
Abramovice FC - 9 pts - advance
Port Barret FC - 5 pts - drop into EMUFA Cup
Gowland Cavalliers - 3 pts
Group C
Garrak FC v Novograd FK (2-2, 1-1)
Shujima Talnûr'i v FC New Vaduz (0-1, 2-0)
Garrak FC v Shujima Talnûr'i (0-1, 1-0)
FC New Vaduz v Novograd FK (2-2, 1-3)
FC New Vaduz v Garrak FC (0-0, 0-2)
Novograd FK v Shujima Talnûr'i (0-2, 0-0)
Shujima Talnûr'i - 10 pts - advance
Garrak FC - 9 pts - advance
Novograd FK - 7 pts - drop into EMUFA Cup
FC New Vaduz - 5 pts
Group D
Maynor Hurricanes v May Wanderers (2-4, 0-3)
DaeZoom Dragons v Plushelona FCM (2-2, 0-1)
Maynor Hurricanes v DaeZoom Dragons (2-0, 0-0)
Plushelona FCM v May Wanderers (1-2, 0-3)
Plushelona FCM v Maynor Hurricanes (0-0, 0-0)
May Wanderers v DaeZoom Dragons (4-1, 2-0)
May Wanderers - 18 pts - advance
Plushelona FCM - 6 pts (-3 GD, 4 GS) - advance
Maynor Hurricanes - 6 pts (-3 GD, 4 GS) - drop into EMUFA Cup
DaeZoom Dragons - 2 pts
Plushelona FCM advance via record 1st placed team, after they and Maynor Hurricanes were tied on Goal Difference, Goals Scored, Head-to-head, Away goals in head-to-head and total wins.
Quarter-Finals
Tow Law FC 5-4 Abramovice FC (2-2, 3-2 a.e.t.)
Shujima Talnûr'i 2-1 Plushelona FCM (2-0, 0-1)
New Kirrie Thistle 5-0 FC Krosan (4-0, 1-0)
May Wanderers 3-3 (6-5 pens) Garrak FC (2-1, 1-2 a.e.t.)
Semi-Finals
Tow Law FC 3-1 Shujima Talnûr'i (2-1, 1-0)
New Kirrie Thistle 1-1 (7-8 pens) May Wanderers (1-0, 0-1 a.e.t.)
Final
Tow Law FC 2-2 a.e.t. (4-3 pens) May Wanderers
EMUFA Champions League
Qualifying Round
New Kirrie Thistle 5-1 Baldersborg FC (4-1, 1-0)
FK Niki 2-3 FC Krosan (2-2, 0-1)
Bohemian Rhapsodies 1-1 (4-5 pens) Shujima Talnûr'i (1-0, 0-1 a.e.t.)
DaeZoom Dragons 11-0 Northlands SC (6-0, 5-0)
Gowland Cavalliers 7-1 Mal'chiki Khor (5-1, 2-0)
AFC Heartpool 1-3 Plushelona FCM (1-1, 0-2)
FC New Vaduz 4-3 Bybridge Town FC (3-2, 1-1)
Harbourside Football 1-2 Pedang FC (1-1, 0-1)
Group Stage
Group A
Tow Law FC v Morfaga North Rangers (1-0, 1-1)
FC Krosan v Pedang FC (2-1, 2-1)
Tow Law FC v FC Krosan (2-0, 2-0)
Pedang FC v Morfaga North Rangers (1-4, 0-3)
Pedang FC v Tow Law FC (1-2, 0-4)
Morfaga North Rangers v FC Krosan (1-1, 0-1)
Tow Law FC - 16 pts - advance
FC Krosan - 10 pts - advance
Morfaga North Rangers - 8 pts - drop into EMUFA Cup
Pedang FC - 0 pts
Group B
Abramovice FK v Port Barret FC (3-2, 1-1)
New Kirrie Thistle v Gowland Cavalliers (0-0, 2-1)
Abramovice FK v New Kirrie Thistle (1-2, 2-2)
Port Barret FC v Gowland Cavalliers (1-0, 2-2)
Gowland Cavalliers v Abramovice FK (0-1, 0-0)
New Kirrie Thistle v Port Barret FC (4-2, 2-1)
New Kirrie Thistle - 14 pts - advance
Abramovice FC - 9 pts - advance
Port Barret FC - 5 pts - drop into EMUFA Cup
Gowland Cavalliers - 3 pts
Group C
Garrak FC v Novograd FK (2-2, 1-1)
Shujima Talnûr'i v FC New Vaduz (0-1, 2-0)
Garrak FC v Shujima Talnûr'i (0-1, 1-0)
FC New Vaduz v Novograd FK (2-2, 1-3)
FC New Vaduz v Garrak FC (0-0, 0-2)
Novograd FK v Shujima Talnûr'i (0-2, 0-0)
Shujima Talnûr'i - 10 pts - advance
Garrak FC - 9 pts - advance
Novograd FK - 7 pts - drop into EMUFA Cup
FC New Vaduz - 5 pts
Group D
Maynor Hurricanes v May Wanderers (2-4, 0-3)
DaeZoom Dragons v Plushelona FCM (2-2, 0-1)
Maynor Hurricanes v DaeZoom Dragons (2-0, 0-0)
Plushelona FCM v May Wanderers (1-2, 0-3)
Plushelona FCM v Maynor Hurricanes (0-0, 0-0)
May Wanderers v DaeZoom Dragons (4-1, 2-0)
May Wanderers - 18 pts - advance
Plushelona FCM - 6 pts (-3 GD, 4 GS) - advance
Maynor Hurricanes - 6 pts (-3 GD, 4 GS) - drop into EMUFA Cup
DaeZoom Dragons - 2 pts
Plushelona FCM advance via record 1st placed team, after they and Maynor Hurricanes were tied on Goal Difference, Goals Scored, Head-to-head, Away goals in head-to-head and total wins.
Quarter-Finals
Tow Law FC 5-4 Abramovice FC (2-2, 3-2 a.e.t.)
Shujima Talnûr'i 2-1 Plushelona FCM (2-0, 0-1)
New Kirrie Thistle 5-0 FC Krosan (4-0, 1-0)
May Wanderers 3-3 (6-5 pens) Garrak FC (2-1, 1-2 a.e.t.)
Semi-Finals
Tow Law FC 3-1 Shujima Talnûr'i (2-1, 1-0)
New Kirrie Thistle 1-1 (7-8 pens) May Wanderers (1-0, 0-1 a.e.t.)
Final
Tow Law FC 2-2 a.e.t. (4-3 pens) May Wanderers
Re: 2014-15 EMUFA Champions' League
EMUFA Cup
Qualifying Round
Ad & Tkir United 3-1 Blitz Trauna 2012 (2-1, 1-0)
Elbereth Stars 12-0 SBC & Tramways (6-0, 6-0)
Cook Island 18-0 FC Spartak (10-0, 8-0)
Gyeongju FC 2-3 FC Trollheim (1-1, 1-2 a.e.t.)
Tkir Rapids 4-1 Lowhouse FC (3-0, 1-1)
Group Stage
Group A
Taylor Sporting Club v AFC Heartpool (2-2, 1-2)
Harbourside Football v FC Trollheim (0-3, 0-3)
Taylor Sporting Club v Harbourside Football (7-0, 5-0)
FC Trollheim v AFC Heartpool (2-4, 0-2)
FC Trollheim v Taylor Sporting Club (0-1, 0-5)
AFC Heartpool v Harbourside Football (8-0, 6-0)
1. AFC Heartpool - 16 pts - advance
2. Taylor Sporting Club - 13 pts - advance
3. FC Trollheim - 6 pts
4. Harbourside Football - 0 pts
Group B
Cook Island v Mal'chiki Khor (5-0, 4-0)
Bybridge Town v Tkir Rapids (1-1, 0-2)
Cook Island v Bybridge Town (4-1, 2-0)
Tkir Rapids v Mal'chiki Khor (3-1, 2-0)
Tkir Rapids v Cook Island (1-0, 0-3)
Mal'chiki Khor v Bybridge Town (0-1, 0-2)
Cook Island - 15 pts - advance
Tkir Rapids - 13 pts - advance
Bybridge Town - 7 pts
Mal'chiki Khor - 0 pts
Group C
West Grinstead FC v Northlands SC (9-0, 7-0)
Volnost' Virtua v Ersoy Pirates (1-2, 2-0)
West Grinstead FC v Volnost' Virtua (1-0, 1-1)
Ersoy Pirates v Northlands SC (10-0, 14-0)
Ersoy Pirates v West Grinstead FC (2-2, 4-3)
Northlands SC v Volnost' Virtua (0-7, 0-11)
Ersoy Pirates - 13 pts - advance
West Grinstead FC - 11 pts - advance
Volnost' Virtua - 10 pts
Northlands SC - 0 pts
Group D
Hanseong FC v Bohemian Rhapsodies (1-4, 0-5)
Elbereth Stars v Ad & Tkir United (0-2, 0-1)
Hanseong FC v Elbereth Stars (1-5, 0-3)
Ad & Tkir United v Bohemian Rhapsodies (2-1, 1-1)
Ad & Tkir United v Hanseong FC (6-0, 3-0)
Bohemian Rhapsodies v Elbereth Stars (3-1, 0-1)
Ad & Tkir United - 16 pts - advance
Bohemian Rhapsodies - 10 pts - advance
Elbereth Stars - 9 pts
Hanseong FC - 0 pts
Group E
VB New Schaan v FK Niki (1-1, 0-1)
Kilbay Rangers v Auraa FC (0-0, 2-0)
VB New Schaan v Kilbay Rangers (0-0, 0-2)
Auraa FC v FK Niki (3-2, 0-0)
Auraa FC v VB New Schaan (1-2, 0-1)
FK Niki v Kilbay Rangers (1-0, 0-0)
Kilbay Rangers - 9 pts (+3 GD) - advance
FK Niki - 9 pts (+1 GD) - advance
VB New Schaan - 8 pts
Auraa FC - 5 pts
Group F
Kratskiy Chetgavanspor v Baldersborg FC (1-4, 0-2)
Ikhwanul Muslimin/Harimau v New Jucărești FC (2-2, 0-2)
Kratskiy Chetgavanspor v Ikhwanul Muslimin/Harimau (1-0, 0-3)
New Jucărești FC v Baldersborg FC (2-2, 0-0)
New Jucărești FC v Kratskiy Chetgavanspor (5-1, 3-0)
Baldersborg FC v Ikhwanul Muslimin/Harimau (1-0, 0-2)
New Jucărești FC - 12 pts - advance
Baldersborg FC - 11 pts - advance
Ikhwanul Muslimin/Harimau - 7 pts
Kratskiy Chetgavanspor - 3 pts
Second Round
Morfaga North Rangers 4-1 Taylor Sporting Club (2-0, 2-1)
Cook Island 0-0 (5-4 pens) West Grinstead FC (0-0, 0-0 a.e.t.)
Ad & Tkir United 1-2 Tkir Rapids (1-0, 0-2 a.e.t.)
New Jucărești FC 1-1 (4-2 pens) Port Barret FC (1-0, 0-1 a.e.t.)
Novograd FK 2-3 Maynor Hurricanes (0-3, 2-0)
Kilbay Rangers 1-2 FK Niki (1-1, 0-1)
AFC Heartpool 5-0 Baldersborg FC (3-0, 2-0)
Ersoy Pirates 0-1 Bohemian Rhapsodies (0-1, 0-0)
Quarter-Finals
Morfaga North Rangers 6-7 Cook Island (4-3, 2-4)
Tkir Rapids 3-3 New Jucărești FC (3-1, 0-2) - New Jucărești FC win on away goals rule
Maynor Hurricanes 2-0 FK Niki (2-0, 0-0)
AFC Heartpool 3-2 Bohemian Rhapsodies (2-1, 1-1)
Semi-Finals
Cook Island 3-2 New Jucărești FC (3-1, 0-1)
Maynor Hurricanes 1-3 AFC Heartpool (1-2, 0-1)
Final
Cook Island 1-3 AFC Heartpool
Qualifying Round
Ad & Tkir United 3-1 Blitz Trauna 2012 (2-1, 1-0)
Elbereth Stars 12-0 SBC & Tramways (6-0, 6-0)
Cook Island 18-0 FC Spartak (10-0, 8-0)
Gyeongju FC 2-3 FC Trollheim (1-1, 1-2 a.e.t.)
Tkir Rapids 4-1 Lowhouse FC (3-0, 1-1)
Group Stage
Group A
Taylor Sporting Club v AFC Heartpool (2-2, 1-2)
Harbourside Football v FC Trollheim (0-3, 0-3)
Taylor Sporting Club v Harbourside Football (7-0, 5-0)
FC Trollheim v AFC Heartpool (2-4, 0-2)
FC Trollheim v Taylor Sporting Club (0-1, 0-5)
AFC Heartpool v Harbourside Football (8-0, 6-0)
1. AFC Heartpool - 16 pts - advance
2. Taylor Sporting Club - 13 pts - advance
3. FC Trollheim - 6 pts
4. Harbourside Football - 0 pts
Group B
Cook Island v Mal'chiki Khor (5-0, 4-0)
Bybridge Town v Tkir Rapids (1-1, 0-2)
Cook Island v Bybridge Town (4-1, 2-0)
Tkir Rapids v Mal'chiki Khor (3-1, 2-0)
Tkir Rapids v Cook Island (1-0, 0-3)
Mal'chiki Khor v Bybridge Town (0-1, 0-2)
Cook Island - 15 pts - advance
Tkir Rapids - 13 pts - advance
Bybridge Town - 7 pts
Mal'chiki Khor - 0 pts
Group C
West Grinstead FC v Northlands SC (9-0, 7-0)
Volnost' Virtua v Ersoy Pirates (1-2, 2-0)
West Grinstead FC v Volnost' Virtua (1-0, 1-1)
Ersoy Pirates v Northlands SC (10-0, 14-0)
Ersoy Pirates v West Grinstead FC (2-2, 4-3)
Northlands SC v Volnost' Virtua (0-7, 0-11)
Ersoy Pirates - 13 pts - advance
West Grinstead FC - 11 pts - advance
Volnost' Virtua - 10 pts
Northlands SC - 0 pts
Group D
Hanseong FC v Bohemian Rhapsodies (1-4, 0-5)
Elbereth Stars v Ad & Tkir United (0-2, 0-1)
Hanseong FC v Elbereth Stars (1-5, 0-3)
Ad & Tkir United v Bohemian Rhapsodies (2-1, 1-1)
Ad & Tkir United v Hanseong FC (6-0, 3-0)
Bohemian Rhapsodies v Elbereth Stars (3-1, 0-1)
Ad & Tkir United - 16 pts - advance
Bohemian Rhapsodies - 10 pts - advance
Elbereth Stars - 9 pts
Hanseong FC - 0 pts
Group E
VB New Schaan v FK Niki (1-1, 0-1)
Kilbay Rangers v Auraa FC (0-0, 2-0)
VB New Schaan v Kilbay Rangers (0-0, 0-2)
Auraa FC v FK Niki (3-2, 0-0)
Auraa FC v VB New Schaan (1-2, 0-1)
FK Niki v Kilbay Rangers (1-0, 0-0)
Kilbay Rangers - 9 pts (+3 GD) - advance
FK Niki - 9 pts (+1 GD) - advance
VB New Schaan - 8 pts
Auraa FC - 5 pts
Group F
Kratskiy Chetgavanspor v Baldersborg FC (1-4, 0-2)
Ikhwanul Muslimin/Harimau v New Jucărești FC (2-2, 0-2)
Kratskiy Chetgavanspor v Ikhwanul Muslimin/Harimau (1-0, 0-3)
New Jucărești FC v Baldersborg FC (2-2, 0-0)
New Jucărești FC v Kratskiy Chetgavanspor (5-1, 3-0)
Baldersborg FC v Ikhwanul Muslimin/Harimau (1-0, 0-2)
New Jucărești FC - 12 pts - advance
Baldersborg FC - 11 pts - advance
Ikhwanul Muslimin/Harimau - 7 pts
Kratskiy Chetgavanspor - 3 pts
Second Round
Morfaga North Rangers 4-1 Taylor Sporting Club (2-0, 2-1)
Cook Island 0-0 (5-4 pens) West Grinstead FC (0-0, 0-0 a.e.t.)
Ad & Tkir United 1-2 Tkir Rapids (1-0, 0-2 a.e.t.)
New Jucărești FC 1-1 (4-2 pens) Port Barret FC (1-0, 0-1 a.e.t.)
Novograd FK 2-3 Maynor Hurricanes (0-3, 2-0)
Kilbay Rangers 1-2 FK Niki (1-1, 0-1)
AFC Heartpool 5-0 Baldersborg FC (3-0, 2-0)
Ersoy Pirates 0-1 Bohemian Rhapsodies (0-1, 0-0)
Quarter-Finals
Morfaga North Rangers 6-7 Cook Island (4-3, 2-4)
Tkir Rapids 3-3 New Jucărești FC (3-1, 0-2) - New Jucărești FC win on away goals rule
Maynor Hurricanes 2-0 FK Niki (2-0, 0-0)
AFC Heartpool 3-2 Bohemian Rhapsodies (2-1, 1-1)
Semi-Finals
Cook Island 3-2 New Jucărești FC (3-1, 0-1)
Maynor Hurricanes 1-3 AFC Heartpool (1-2, 0-1)
Final
Cook Island 1-3 AFC Heartpool