2016-17 EMUFA Champions' League and Cup
-
- Administrator General
- Posts: 4333
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: 2016-17 EMUFA Champions' League and Cup
Mercury
1st: Tow Law FC
2nd: Bohemian Rhapsodies
3rd: Dynamo Deacon
CW: A Kind of Magic
4th: May Wanderers
6th*: Mercury City
*West Grinstead FC finished 5th but were ineligible to qualify for EMUFA competitions via the Mercury League.
Nova England
1st: West Grinstead FC
2nd: AFC Heartpool
3rd: St John's FC
Nova English Korea
1st: Port Barret FC
2nd: Hanseong AFC
Re: 2016-17 EMUFA Champions' League and Cup
Juclandia:
1. Plushelona FCM
2. New Jucărești FC
3. FC Trinitas Novolandia
Lostisland:
1. Mal'chiki Khor
2. FC Spartak
Ranentsi:
CW: Beroe
CR: Ludogorie
(Note: No league was held in time prior to the commencement of the Champions' League)
1. Plushelona FCM
2. New Jucărești FC
3. FC Trinitas Novolandia
Lostisland:
1. Mal'chiki Khor
2. FC Spartak
Ranentsi:
CW: Beroe
CR: Ludogorie
(Note: No league was held in time prior to the commencement of the Champions' League)
Re: 2016-17 EMUFA Champions' League and Cup
2016–17 EMUFA Champions’ League — First Qualifying Round
2016-08-30: Stilleplek Ultras 0×0 Beroe
2016-08-30: Harbourside Football 0×2 Lighthouse Limpets
2016-09-06: Beroe 0×1 Stilleplek Ultras
2016-09-06: Lighthouse Limpets 2×1 Harbourside Football
2016–17 EMUFA Champions’ League — Second Qualifying Round
2016-09-13: Stilleplek Ultras 1×2 Citizen FC
2016-09-13: Mal'chiki Khor 1×0 AFC Heartpool
2016-09-13: Lighthouse Limpets 2×2 FC Trollheim
2016-09-20: Citizen FC 3×0 Stilleplek Ultras
2016-09-20: AFC Heartpool 1×1 Mal'chiki Khor
2016-09-20: FC Trollheim 0×2 Lighthouse Limpets
2016–17 EMUFA Champions’ League — Third Qualifying Round
2016-09-27: Baldersborg FC 0×0 Port Barret FC
2016-09-27: West Grinstead FC 1×2 Citizen FC
2016-09-27: Blitz Trauna 2012 2×2 Dynamo Deacon
2016-09-27: AC Zimia 2×0 Blue Valley FC
2016-09-27: Mal'chiki Khor 3×1 Trévoux Knights
2016-09-27: FC Garrak 1×1 New Jucărești FC
2016-09-27: Lighthouse Limpets 1×3 Maynor Hurricanes
2016-10-04: Port Barret FC 0×2 Baldersborg FC
2016-10-04: Citizen FC 1×0 West Grinstead FC
2016-10-04: Dynamo Deacon 1×0 Blitz Trauna 2012
2016-10-04: Blue Valley FC 1×1 AC Zimia
2016-10-04: Trévoux Knights 0×0 Mal'chiki Khor
2016-10-04: New Jucărești FC 0×1 FC Garrak
2016-10-04: Maynor Hurricanes 0×2 Lighthouse Limpets
2016–17 EMUFA Champions’ League Group A
2016-10-18: Dynamo Deacon 3×0 FC Garrak
2016-10-18: Baldersborg FC 2×1 Zidado West United
2016-11-01: Dynamo Deacon 1×0 Baldersborg FC
2016-11-01: Zidado West United 0×1 FC Garrak
2016-11-15: Zidado West United 1×0 Dynamo Deacon
2016-11-15: FC Garrak 4×1 Baldersborg FC
2016-11-29: FC Garrak 1×0 Dynamo Deacon
2016-11-29: Zidado West United 1×1 Baldersborg FC
2016-12-13: Baldersborg FC 1×1 Dynamo Deacon
2016-12-13: FC Garrak 2×1 Zidado West United
2016-12-27: Dynamo Deacon 2×1 Zidado West United
2016-12-27: Baldersborg FC 3×1 FC Garrak
2016–17 EMUFA Champions’ League Group B
2016-10-18: Citizen FC 1×0 Bohemian Rhapsodies
2016-10-18: Kilbay Rangers 1×2 Maynor Hurricanes
2016-11-01: Citizen FC 0×1 Kilbay Rangers
2016-11-01: Maynor Hurricanes 1×0 Bohemian Rhapsodies
2016-11-15: Maynor Hurricanes 0×0 Citizen FC
2016-11-15: Bohemian Rhapsodies 3×1 Kilbay Rangers
2016-11-29: Bohemian Rhapsodies 4×1 Citizen FC
2016-11-29: Maynor Hurricanes 1×2 Kilbay Rangers
2016-12-13: Kilbay Rangers 1×0 Citizen FC
2016-12-13: Bohemian Rhapsodies 2×1 Maynor Hurricanes
2016-12-27: Citizen FC 1×3 Maynor Hurricanes
2016-12-27: Kilbay Rangers 0×1 Bohemian Rhapsodies
2016–17 EMUFA Champions’ League Group C
2016-10-18: FC Krosan 0×1 Mal'chiki Khor
2016-10-18: Morfaga North Rangers 1×1 Tow Law FC
2016-11-01: FC Krosan 1×0 Morfaga North Rangers
2016-11-01: Tow Law FC 0×0 Mal'chiki Khor
2016-11-15: Tow Law FC 1×1 FC Krosan
2016-11-15: Mal'chiki Khor 1×2 Morfaga North Rangers
2016-11-29: Mal'chiki Khor 1×2 FC Krosan
2016-11-29: Tow Law FC 0×1 Morfaga North Rangers
2016-12-13: Morfaga North Rangers 1×1 FC Krosan
2016-12-13: Mal'chiki Khor 0×1 Tow Law FC
2016-12-27: FC Krosan 0×1 Tow Law FC
2016-12-27: Morfaga North Rangers 1×0 Mal'chiki Khor
2016–17 EMUFA Champions’ League Group D
2016-10-18: Plushelona FCM 2×2 FC New Vaduz
2016-10-18: New Kirrie Thistle 0×1 AC Zimia
2016-11-01: Plushelona FCM 1×1 New Kirrie Thistle
2016-11-01: AC Zimia 3×1 FC New Vaduz
2016-11-15: AC Zimia 4×1 Plushelona FCM
2016-11-15: FC New Vaduz 1×1 New Kirrie Thistle
2016-11-29: FC New Vaduz 1×0 Plushelona FCM
2016-11-29: AC Zimia 0×1 New Kirrie Thistle
2016-12-13: New Kirrie Thistle 1×2 Plushelona FCM
2016-12-13: FC New Vaduz 1×3 AC Zimia
2016-12-27: Plushelona FCM 1×1 AC Zimia
2016-12-27: New Kirrie Thistle 2×1 FC New Vaduz
2016–17 EMUFA Champions’ League Quarterfinals
2017-02-14: FC Garrak 1×3 New Kirrie Thistle
2017-02-14: AC Zimia 0×0 Tow Law FC
2017-02-14: Bohemian Rhapsodies 1×0 Dynamo Deacon
2017-02-14: Maynor Hurricanes 0×2 Morfaga North Rangers
2017-02-28: New Kirrie Thistle 0×0 FC Garrak
2017-02-28: Tow Law FC 1×3 AC Zimia
2017-02-28: Dynamo Deacon 1×2 Bohemian Rhapsodies
2017-02-28: Morfaga North Rangers 2×1 Maynor Hurricanes
2016–17 EMUFA Champions’ League Semifinals
2017-03-28: AC Zimia 0×2 New Kirrie Thistle
2017-03-28: Bohemian Rhapsodies 0×0 Morfaga North Rangers
2017-04-11: New Kirrie Thistle 0×1 AC Zimia
2017-04-11: Morfaga North Rangers 1×0 Bohemian Rhapsodies
Tune in May 23rd for the 2016–17 EMUFA Champions’ League Final, featuring New Kirrie Thistle taking on Morfaga North Rangers!
2016-08-30: Stilleplek Ultras 0×0 Beroe
2016-08-30: Harbourside Football 0×2 Lighthouse Limpets
2016-09-06: Beroe 0×1 Stilleplek Ultras
2016-09-06: Lighthouse Limpets 2×1 Harbourside Football
2016–17 EMUFA Champions’ League — Second Qualifying Round
2016-09-13: Stilleplek Ultras 1×2 Citizen FC
2016-09-13: Mal'chiki Khor 1×0 AFC Heartpool
2016-09-13: Lighthouse Limpets 2×2 FC Trollheim
2016-09-20: Citizen FC 3×0 Stilleplek Ultras
2016-09-20: AFC Heartpool 1×1 Mal'chiki Khor
2016-09-20: FC Trollheim 0×2 Lighthouse Limpets
2016–17 EMUFA Champions’ League — Third Qualifying Round
2016-09-27: Baldersborg FC 0×0 Port Barret FC
2016-09-27: West Grinstead FC 1×2 Citizen FC
2016-09-27: Blitz Trauna 2012 2×2 Dynamo Deacon
2016-09-27: AC Zimia 2×0 Blue Valley FC
2016-09-27: Mal'chiki Khor 3×1 Trévoux Knights
2016-09-27: FC Garrak 1×1 New Jucărești FC
2016-09-27: Lighthouse Limpets 1×3 Maynor Hurricanes
2016-10-04: Port Barret FC 0×2 Baldersborg FC
2016-10-04: Citizen FC 1×0 West Grinstead FC
2016-10-04: Dynamo Deacon 1×0 Blitz Trauna 2012
2016-10-04: Blue Valley FC 1×1 AC Zimia
2016-10-04: Trévoux Knights 0×0 Mal'chiki Khor
2016-10-04: New Jucărești FC 0×1 FC Garrak
2016-10-04: Maynor Hurricanes 0×2 Lighthouse Limpets
2016–17 EMUFA Champions’ League Group A
2016-10-18: Dynamo Deacon 3×0 FC Garrak
2016-10-18: Baldersborg FC 2×1 Zidado West United
2016-11-01: Dynamo Deacon 1×0 Baldersborg FC
2016-11-01: Zidado West United 0×1 FC Garrak
2016-11-15: Zidado West United 1×0 Dynamo Deacon
2016-11-15: FC Garrak 4×1 Baldersborg FC
2016-11-29: FC Garrak 1×0 Dynamo Deacon
2016-11-29: Zidado West United 1×1 Baldersborg FC
2016-12-13: Baldersborg FC 1×1 Dynamo Deacon
2016-12-13: FC Garrak 2×1 Zidado West United
2016-12-27: Dynamo Deacon 2×1 Zidado West United
2016-12-27: Baldersborg FC 3×1 FC Garrak
2016–17 EMUFA Champions’ League Group B
2016-10-18: Citizen FC 1×0 Bohemian Rhapsodies
2016-10-18: Kilbay Rangers 1×2 Maynor Hurricanes
2016-11-01: Citizen FC 0×1 Kilbay Rangers
2016-11-01: Maynor Hurricanes 1×0 Bohemian Rhapsodies
2016-11-15: Maynor Hurricanes 0×0 Citizen FC
2016-11-15: Bohemian Rhapsodies 3×1 Kilbay Rangers
2016-11-29: Bohemian Rhapsodies 4×1 Citizen FC
2016-11-29: Maynor Hurricanes 1×2 Kilbay Rangers
2016-12-13: Kilbay Rangers 1×0 Citizen FC
2016-12-13: Bohemian Rhapsodies 2×1 Maynor Hurricanes
2016-12-27: Citizen FC 1×3 Maynor Hurricanes
2016-12-27: Kilbay Rangers 0×1 Bohemian Rhapsodies
2016–17 EMUFA Champions’ League Group C
2016-10-18: FC Krosan 0×1 Mal'chiki Khor
2016-10-18: Morfaga North Rangers 1×1 Tow Law FC
2016-11-01: FC Krosan 1×0 Morfaga North Rangers
2016-11-01: Tow Law FC 0×0 Mal'chiki Khor
2016-11-15: Tow Law FC 1×1 FC Krosan
2016-11-15: Mal'chiki Khor 1×2 Morfaga North Rangers
2016-11-29: Mal'chiki Khor 1×2 FC Krosan
2016-11-29: Tow Law FC 0×1 Morfaga North Rangers
2016-12-13: Morfaga North Rangers 1×1 FC Krosan
2016-12-13: Mal'chiki Khor 0×1 Tow Law FC
2016-12-27: FC Krosan 0×1 Tow Law FC
2016-12-27: Morfaga North Rangers 1×0 Mal'chiki Khor
2016–17 EMUFA Champions’ League Group D
2016-10-18: Plushelona FCM 2×2 FC New Vaduz
2016-10-18: New Kirrie Thistle 0×1 AC Zimia
2016-11-01: Plushelona FCM 1×1 New Kirrie Thistle
2016-11-01: AC Zimia 3×1 FC New Vaduz
2016-11-15: AC Zimia 4×1 Plushelona FCM
2016-11-15: FC New Vaduz 1×1 New Kirrie Thistle
2016-11-29: FC New Vaduz 1×0 Plushelona FCM
2016-11-29: AC Zimia 0×1 New Kirrie Thistle
2016-12-13: New Kirrie Thistle 1×2 Plushelona FCM
2016-12-13: FC New Vaduz 1×3 AC Zimia
2016-12-27: Plushelona FCM 1×1 AC Zimia
2016-12-27: New Kirrie Thistle 2×1 FC New Vaduz
2016–17 EMUFA Champions’ League Quarterfinals
2017-02-14: FC Garrak 1×3 New Kirrie Thistle
2017-02-14: AC Zimia 0×0 Tow Law FC
2017-02-14: Bohemian Rhapsodies 1×0 Dynamo Deacon
2017-02-14: Maynor Hurricanes 0×2 Morfaga North Rangers
2017-02-28: New Kirrie Thistle 0×0 FC Garrak
2017-02-28: Tow Law FC 1×3 AC Zimia
2017-02-28: Dynamo Deacon 1×2 Bohemian Rhapsodies
2017-02-28: Morfaga North Rangers 2×1 Maynor Hurricanes
2016–17 EMUFA Champions’ League Semifinals
2017-03-28: AC Zimia 0×2 New Kirrie Thistle
2017-03-28: Bohemian Rhapsodies 0×0 Morfaga North Rangers
2017-04-11: New Kirrie Thistle 0×1 AC Zimia
2017-04-11: Morfaga North Rangers 1×0 Bohemian Rhapsodies
Tune in May 23rd for the 2016–17 EMUFA Champions’ League Final, featuring New Kirrie Thistle taking on Morfaga North Rangers!
Hâlian, Magic: The Gathering player/baseball and gridiron fan/computer guy/conlinguist and worldbuilder/tabletop and video game fan too
Re: 2016-17 EMUFA Champions' League and Cup
2016–17 EMUFA Cup — First Qualifying Round
2016-08-31: Ludogorie 0×1 Hapoel Schaarlecht
2016-08-31: MFR Pirates 2×1 AFC PUT
2016-08-31: Farpoint Fanatics 1×0 Blore Heath FC
2016-08-31: Abeis FS 3×1 Thalassapolis FC
2016-09-07: Hapoel Schaarlecht 0×2 Ludogorie
2016-09-07: AFC PUT 0×0 MFR Pirates
2016-09-07: Blore Heath FC 0×1 Farpoint Fanatics
2016-09-07: Thalassapolis FC 2×0 Abeis FS
2016–17 EMUFA Cup — Second Qualifying Round
2016-09-14: Kratskiy Chetgavanspor 1×3 Ludogorie
2016-09-14: Farpoint Fanatics 1×2 MFR Pirates
2016-09-14: Thalassapolis FC 0×1 FC Spartak
2016-09-14: Harbourside Football 1×1 Beroe
2016-09-21: Ludogorie 3×3 Kratskiy Chetgavanspor
2016-09-21: MFR Pirates 1×0 Farpoint Fanatics
2016-09-21: FC Spartak 1×0 Thalassapolis FC
2016-09-21: Beroe 0×1 Harbourside Football
2016–17 EMUFA Cup — Third Qualifying Round
2016-09-28: FC Spartak 1×0 Olympique Mayenne
2016-09-28: AFC Heartpool 1×1 Harbourside Football
2016-09-28: Mercury City 0×1 Ludogorie
2016-09-28: FC Trollheim 1×1 Stilleplek Ultras
2016-09-28: MFR Pirates 1×1 Shujima Talnûr’i KP
2016-10-05: Olympique Mayenne 2×3 FC Spartak
2016-10-05: Harbourside Football 0×0 AFC Heartpool
2016-10-05: Ludogorie 1×2 Mercury City
2016-10-05: Stilleplek Ultras 2×1 FC Trollheim
2016-10-05: Shujima Talnûr’i KP 2×1 MFR Pirates
2016–17 EMUFA Cup — Group A
2016-10-19: Hanseong AFC 1×0 VB New Schaan
2016-10-19: Porapa FC 1×1 Concordia Kronau
2016-11-02: Hanseong AFC 1×0 Porapa FC
2016-11-02: Concordia Kronau 4×1 VB New Schaan
2016-11-16: Concordia Kronau 0×1 Hanseong AFC
2016-11-16: VB New Schaan 0×5 Porapa FC
2016-11-30: VB New Schaan 2×2 Hanseong AFC
2016-11-30: Concordia Kronau 1×1 Porapa FC
2016-12-14: Porapa FC 0×2 Hanseong AFC
2016-12-14: VB New Schaan 1×2 Concordia Kronau
2016-12-28: Hanseong AFC 1×1 Concordia Kronau
2016-12-28: Porapa FC 1×1 VB New Schaan
2016–17 EMUFA Cup — Group B
2016-10-19: New Jucărești FC 2×0 May Wanderers
2016-10-19: Gowland Cavalliers 0×1 West Grinstead FC
2016-11-02: New Jucărești FC 0×1 Gowland Cavalliers
2016-11-02: West Grinstead FC 1×1 May Wanderers
2016-11-16: West Grinstead FC 1×0 New Jucărești FC
2016-11-16: May Wanderers 1×1 Gowland Cavalliers
2016-11-30: May Wanderers 0×0 New Jucărești FC
2016-11-30: West Grinstead FC 0×2 Gowland Cavalliers
2016-12-14: Gowland Cavalliers 1×2 New Jucărești FC
2016-12-14: May Wanderers 1×0 West Grinstead FC
2016-12-28: New Jucărești FC 1×2 West Grinstead FC
2016-12-28: Gowland Cavalliers 0×2 May Wanderers
2016–17 EMUFA Cup — Group C
2016-10-19: Trévoux Knights 0×1 A Kind of Magic
2016-10-19: South City Inter 1×0 Blue Valley FC
2016-11-02: Trévoux Knights 1×1 South City Inter
2016-11-02: Blue Valley FC 2×1 A Kind of Magic
2016-11-16: Blue Valley FC 3×1 Trévoux Knights
2016-11-16: A Kind of Magic 1×2 South City Inter
2016-11-30: A Kind of Magic 2×1 Trévoux Knights
2016-11-30: Blue Valley FC 1×1 South City Inter
2016-12-14: South City Inter 1×2 Trévoux Knights
2016-12-14: A Kind of Magic 0×1 Blue Valley FC
2016-12-28: Trévoux Knights 3×1 Blue Valley FC
2016-12-28: South City Inter 0×1 A Kind of Magic
2016–17 EMUFA Cup — Group D
2016-10-19: Mercury City 2×1 FC Trinitas Novolandia
2016-10-19: Blitz Trauna 2012 0×1 St John's FC
2016-11-02: Mercury City 2×1 Blitz Trauna 2012
2016-11-02: St John's FC 0×1 FC Trinitas Novolandia
2016-11-16: St John's FC 0×0 Mercury City
2016-11-16: FC Trinitas Novolandia 1×2 Blitz Trauna 2012
2016-11-30: FC Trinitas Novolandia 1×1 Mercury City
2016-11-30: St John's FC 2×0 Blitz Trauna 2012
2016-12-14: Blitz Trauna 2012 1×0 Mercury City
2016-12-14: FC Trinitas Novolandia 2×0 St John's FC
2016-12-28: Mercury City 1×1 St John's FC
2016-12-28: Blitz Trauna 2012 0×3 FC Trinitas Novolandia
2016–17 EMUFA Cup — Group E
2016-10-19: Shujima Talnûr’i KP 0×1 Stilleplek Ultras
2016-10-19: Port Barret FC 1×1 FC Spartak
2016-11-02: Shujima Talnûr’i KP 1×0 Port Barret FC
2016-11-02: FC Spartak 1×1 Stilleplek Ultras
2016-11-16: FC Spartak 0×0 Shujima Talnûr’i KP
2016-11-16: Stilleplek Ultras 1×2 Port Barret FC
2016-11-30: Stilleplek Ultras 0×2 Shujima Talnûr’i KP
2016-11-30: FC Spartak 0×1 Port Barret FC
2016-12-14: Port Barret FC 0×2 Shujima Talnûr’i KP
2016-12-14: Stilleplek Ultras 3×4 FC Spartak
2016-12-28: Shujima Talnûr’i KP 0×0 FC Spartak
2016-12-28: Port Barret FC 2×0 Stilleplek Ultras
2016–17 EMUFA Cup — Group F
2016-10-19: Korstangen FF 2×3 Lighthouse Limpets
2016-10-19: Harbourside Football 0×1 Ad & Tkir United
2016-11-02: Korstangen FF 0×1 Harbourside Football
2016-11-02: Ad & Tkir United 2×1 Lighthouse Limpets
2016-11-16: Ad & Tkir United 0×1 Korstangen FF
2016-11-16: Lighthouse Limpets 1×2 Harbourside Football
2016-11-30: Lighthouse Limpets 1×1 Korstangen FF
2016-11-30: Ad & Tkir United 1×1 Harbourside Football
2016-12-14: Harbourside Football 1×0 Korstangen FF
2016-12-14: Lighthouse Limpets 1×0 Ad & Tkir United
2016-12-28: Korstangen FF 0×1 Ad & Tkir United
2016-12-28: Harbourside Football 2×1 Lighthouse Limpets
2016–17 EMUFA Cup — Second Round
2017-01-11: FC Trinitas Novolandia 1×1 Mercury City
2017-01-11: May Wanderers 1×1 Plushelona FCM
2017-01-11: Hanseong AFC 1×0 FC Krosan
2017-01-11: West Grinstead FC 2×1 Baldersborg FC
2017-01-11: A Kind of Magic 1×2 Concordia Kronau
2017-01-11: Shujima Talnûr’i KP 2×2 Ad & Tkir United
2017-01-11: Blue Valley FC 0×1 Harbourside Football
2017-01-11: Kilbay Rangers 1×1 Port Barret FC
2017-01-18: Mercury City 2×1 FC Trinitas Novolandia
2017-01-18: Plushelona FCM 0×1 May Wanderers
2017-01-18: FC Krosan 1×1 Hanseong AFC
2017-01-18: Baldersborg FC 0×1 West Grinstead FC
2017-01-18: Concordia Kronau 2×2 A Kind of Magic
2017-01-18: Ad & Tkir United 0×0 Shujima Talnûr’i KP
2017-01-18: Harbourside Football 1×0 Blue Valley FC
2017-01-18: Port Barret FC 0×2 Kilbay Rangers
2016–17 EMUFA Cup — Quarterfinals
2017-02-15: Kilbay Rangers 1×0 West Grinstead FC
2017-02-15: Mercury City 1×0 Hanseong AFC
2017-02-15: May Wanderers 1×0 Harbourside Football
2017-02-15: Concordia Kronau 1×1 Ad & Tkir United
2017-03-01: West Grinstead FC 4×0 Kilbay Rangers
2017-03-01: Hanseong AFC 0×2 Mercury City
2017-03-01: Harbourside Football 0×2 May Wanderers
2017-03-01: Ad & Tkir United 2×1 Concordia Kronau
2016–17 EMUFA Cup — Semifinals
2017-03-29: Mercury City 2×2 May Wanderers
2017-03-29: Ad & Tkir United 2×0 West Grinstead FC
2017-04-12: May Wanderers 0×2 Mercury City
2017-04-12: West Grinstead FC 0×0 Ad & Tkir United
Tune in May 24th for the EMUFA Cup Final as Mercury City takes on Ad & Tkir United!
2016-08-31: Ludogorie 0×1 Hapoel Schaarlecht
2016-08-31: MFR Pirates 2×1 AFC PUT
2016-08-31: Farpoint Fanatics 1×0 Blore Heath FC
2016-08-31: Abeis FS 3×1 Thalassapolis FC
2016-09-07: Hapoel Schaarlecht 0×2 Ludogorie
2016-09-07: AFC PUT 0×0 MFR Pirates
2016-09-07: Blore Heath FC 0×1 Farpoint Fanatics
2016-09-07: Thalassapolis FC 2×0 Abeis FS
2016–17 EMUFA Cup — Second Qualifying Round
2016-09-14: Kratskiy Chetgavanspor 1×3 Ludogorie
2016-09-14: Farpoint Fanatics 1×2 MFR Pirates
2016-09-14: Thalassapolis FC 0×1 FC Spartak
2016-09-14: Harbourside Football 1×1 Beroe
2016-09-21: Ludogorie 3×3 Kratskiy Chetgavanspor
2016-09-21: MFR Pirates 1×0 Farpoint Fanatics
2016-09-21: FC Spartak 1×0 Thalassapolis FC
2016-09-21: Beroe 0×1 Harbourside Football
2016–17 EMUFA Cup — Third Qualifying Round
2016-09-28: FC Spartak 1×0 Olympique Mayenne
2016-09-28: AFC Heartpool 1×1 Harbourside Football
2016-09-28: Mercury City 0×1 Ludogorie
2016-09-28: FC Trollheim 1×1 Stilleplek Ultras
2016-09-28: MFR Pirates 1×1 Shujima Talnûr’i KP
2016-10-05: Olympique Mayenne 2×3 FC Spartak
2016-10-05: Harbourside Football 0×0 AFC Heartpool
2016-10-05: Ludogorie 1×2 Mercury City
2016-10-05: Stilleplek Ultras 2×1 FC Trollheim
2016-10-05: Shujima Talnûr’i KP 2×1 MFR Pirates
2016–17 EMUFA Cup — Group A
2016-10-19: Hanseong AFC 1×0 VB New Schaan
2016-10-19: Porapa FC 1×1 Concordia Kronau
2016-11-02: Hanseong AFC 1×0 Porapa FC
2016-11-02: Concordia Kronau 4×1 VB New Schaan
2016-11-16: Concordia Kronau 0×1 Hanseong AFC
2016-11-16: VB New Schaan 0×5 Porapa FC
2016-11-30: VB New Schaan 2×2 Hanseong AFC
2016-11-30: Concordia Kronau 1×1 Porapa FC
2016-12-14: Porapa FC 0×2 Hanseong AFC
2016-12-14: VB New Schaan 1×2 Concordia Kronau
2016-12-28: Hanseong AFC 1×1 Concordia Kronau
2016-12-28: Porapa FC 1×1 VB New Schaan
2016–17 EMUFA Cup — Group B
2016-10-19: New Jucărești FC 2×0 May Wanderers
2016-10-19: Gowland Cavalliers 0×1 West Grinstead FC
2016-11-02: New Jucărești FC 0×1 Gowland Cavalliers
2016-11-02: West Grinstead FC 1×1 May Wanderers
2016-11-16: West Grinstead FC 1×0 New Jucărești FC
2016-11-16: May Wanderers 1×1 Gowland Cavalliers
2016-11-30: May Wanderers 0×0 New Jucărești FC
2016-11-30: West Grinstead FC 0×2 Gowland Cavalliers
2016-12-14: Gowland Cavalliers 1×2 New Jucărești FC
2016-12-14: May Wanderers 1×0 West Grinstead FC
2016-12-28: New Jucărești FC 1×2 West Grinstead FC
2016-12-28: Gowland Cavalliers 0×2 May Wanderers
2016–17 EMUFA Cup — Group C
2016-10-19: Trévoux Knights 0×1 A Kind of Magic
2016-10-19: South City Inter 1×0 Blue Valley FC
2016-11-02: Trévoux Knights 1×1 South City Inter
2016-11-02: Blue Valley FC 2×1 A Kind of Magic
2016-11-16: Blue Valley FC 3×1 Trévoux Knights
2016-11-16: A Kind of Magic 1×2 South City Inter
2016-11-30: A Kind of Magic 2×1 Trévoux Knights
2016-11-30: Blue Valley FC 1×1 South City Inter
2016-12-14: South City Inter 1×2 Trévoux Knights
2016-12-14: A Kind of Magic 0×1 Blue Valley FC
2016-12-28: Trévoux Knights 3×1 Blue Valley FC
2016-12-28: South City Inter 0×1 A Kind of Magic
2016–17 EMUFA Cup — Group D
2016-10-19: Mercury City 2×1 FC Trinitas Novolandia
2016-10-19: Blitz Trauna 2012 0×1 St John's FC
2016-11-02: Mercury City 2×1 Blitz Trauna 2012
2016-11-02: St John's FC 0×1 FC Trinitas Novolandia
2016-11-16: St John's FC 0×0 Mercury City
2016-11-16: FC Trinitas Novolandia 1×2 Blitz Trauna 2012
2016-11-30: FC Trinitas Novolandia 1×1 Mercury City
2016-11-30: St John's FC 2×0 Blitz Trauna 2012
2016-12-14: Blitz Trauna 2012 1×0 Mercury City
2016-12-14: FC Trinitas Novolandia 2×0 St John's FC
2016-12-28: Mercury City 1×1 St John's FC
2016-12-28: Blitz Trauna 2012 0×3 FC Trinitas Novolandia
2016–17 EMUFA Cup — Group E
2016-10-19: Shujima Talnûr’i KP 0×1 Stilleplek Ultras
2016-10-19: Port Barret FC 1×1 FC Spartak
2016-11-02: Shujima Talnûr’i KP 1×0 Port Barret FC
2016-11-02: FC Spartak 1×1 Stilleplek Ultras
2016-11-16: FC Spartak 0×0 Shujima Talnûr’i KP
2016-11-16: Stilleplek Ultras 1×2 Port Barret FC
2016-11-30: Stilleplek Ultras 0×2 Shujima Talnûr’i KP
2016-11-30: FC Spartak 0×1 Port Barret FC
2016-12-14: Port Barret FC 0×2 Shujima Talnûr’i KP
2016-12-14: Stilleplek Ultras 3×4 FC Spartak
2016-12-28: Shujima Talnûr’i KP 0×0 FC Spartak
2016-12-28: Port Barret FC 2×0 Stilleplek Ultras
2016–17 EMUFA Cup — Group F
2016-10-19: Korstangen FF 2×3 Lighthouse Limpets
2016-10-19: Harbourside Football 0×1 Ad & Tkir United
2016-11-02: Korstangen FF 0×1 Harbourside Football
2016-11-02: Ad & Tkir United 2×1 Lighthouse Limpets
2016-11-16: Ad & Tkir United 0×1 Korstangen FF
2016-11-16: Lighthouse Limpets 1×2 Harbourside Football
2016-11-30: Lighthouse Limpets 1×1 Korstangen FF
2016-11-30: Ad & Tkir United 1×1 Harbourside Football
2016-12-14: Harbourside Football 1×0 Korstangen FF
2016-12-14: Lighthouse Limpets 1×0 Ad & Tkir United
2016-12-28: Korstangen FF 0×1 Ad & Tkir United
2016-12-28: Harbourside Football 2×1 Lighthouse Limpets
2016–17 EMUFA Cup — Second Round
2017-01-11: FC Trinitas Novolandia 1×1 Mercury City
2017-01-11: May Wanderers 1×1 Plushelona FCM
2017-01-11: Hanseong AFC 1×0 FC Krosan
2017-01-11: West Grinstead FC 2×1 Baldersborg FC
2017-01-11: A Kind of Magic 1×2 Concordia Kronau
2017-01-11: Shujima Talnûr’i KP 2×2 Ad & Tkir United
2017-01-11: Blue Valley FC 0×1 Harbourside Football
2017-01-11: Kilbay Rangers 1×1 Port Barret FC
2017-01-18: Mercury City 2×1 FC Trinitas Novolandia
2017-01-18: Plushelona FCM 0×1 May Wanderers
2017-01-18: FC Krosan 1×1 Hanseong AFC
2017-01-18: Baldersborg FC 0×1 West Grinstead FC
2017-01-18: Concordia Kronau 2×2 A Kind of Magic
2017-01-18: Ad & Tkir United 0×0 Shujima Talnûr’i KP
2017-01-18: Harbourside Football 1×0 Blue Valley FC
2017-01-18: Port Barret FC 0×2 Kilbay Rangers
2016–17 EMUFA Cup — Quarterfinals
2017-02-15: Kilbay Rangers 1×0 West Grinstead FC
2017-02-15: Mercury City 1×0 Hanseong AFC
2017-02-15: May Wanderers 1×0 Harbourside Football
2017-02-15: Concordia Kronau 1×1 Ad & Tkir United
2017-03-01: West Grinstead FC 4×0 Kilbay Rangers
2017-03-01: Hanseong AFC 0×2 Mercury City
2017-03-01: Harbourside Football 0×2 May Wanderers
2017-03-01: Ad & Tkir United 2×1 Concordia Kronau
2016–17 EMUFA Cup — Semifinals
2017-03-29: Mercury City 2×2 May Wanderers
2017-03-29: Ad & Tkir United 2×0 West Grinstead FC
2017-04-12: May Wanderers 0×2 Mercury City
2017-04-12: West Grinstead FC 0×0 Ad & Tkir United
Tune in May 24th for the EMUFA Cup Final as Mercury City takes on Ad & Tkir United!
Hâlian, Magic: The Gathering player/baseball and gridiron fan/computer guy/conlinguist and worldbuilder/tabletop and video game fan too
Re: 2016-17 EMUFA Champions' League and Cup
EASTERN MICRAS UNION FOOTBALL ASSOCIATION
2016-17 CHAMPIONS’ LEAGUE FINAL
New Kirrie Thistle 0×2 Morfaga North Rangers
Hâlian, Magic: The Gathering player/baseball and gridiron fan/computer guy/conlinguist and worldbuilder/tabletop and video game fan too
Re: 2016-17 EMUFA Champions' League and Cup
EASTERN MICRAS UNION FOOTBALL ASSOCIATION
2016-17 EMUFA CUP FINAL
Mercury City 1×2 Ad & Tkir United
Hâlian, Magic: The Gathering player/baseball and gridiron fan/computer guy/conlinguist and worldbuilder/tabletop and video game fan too