CiboTap 2018 qualifying
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
CiboTap 2018 qualifying
Early today, the draw for the qualifying groups for next summer's CiboTap Championships was made. The following groups were drawn from four seeding pots.
Group A
North Antarctic Domain
Athlon
Centralya
Etourney
Two Martyrs
Group B
Calbion
Itavr
Mar Sara
Treisenberg
Group C
Natopia
Zandarijn
Mancunia
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Group D
Vyktory
Passio-Corum
Greater Sangun
Lusa
If any new CTFA members join prior to January 18th, they will be added to the least numerous group first, and then in alphabetical order of group as required.
Group A
North Antarctic Domain
Athlon
Centralya
Etourney
Two Martyrs
Group B
Calbion
Itavr
Mar Sara
Treisenberg
Group C
Natopia
Zandarijn
Mancunia
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Group D
Vyktory
Passio-Corum
Greater Sangun
Lusa
If any new CTFA members join prior to January 18th, they will be added to the least numerous group first, and then in alphabetical order of group as required.
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
Fixtures
31st January
A: Centralya v Two Martyrs
A: Etourney v North Antarctic Domain
B: Calbion v Treisenberg
B: Itavr v Mar Sara
C: Mancunia v Zandarijn
C: Natopia v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
D: Greater Sangun v Vyktory
D: Lusa v Passio-Corum
14th February
A: Two Martyrs v Etourney
A: Athlon v Centralya
28th February
A: Etourney v Athlon
A: North Antarctic Domain v Two Martyrs
B: Treisenberg v Mar Sara
B: Calbion v Itavr
C: Zandarijn v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
C: Mancunia v Natopia
D: Vyktory v Passio-Corum
D: Greater Sangun v Lusa
14th March
A: Athlon v North Antarctic Domain
A: Centralya v Etourney
28th March
A: North Antarctic Domain v Centralya
A: Two Martyrs v Athlon
B: Itavr v Treisenberg
B: Mar Sara v Calbion
C: Natopia v Zandarijn
C: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Mancunia
D: Lusa v Vyktory
D: Passio-Corum v Greater Sangun
11th April
A: Two Martyrs v Centralya
A: North Antarctic Domain v Etourney
B: Treisenberg v Calbion
B: Mar Sara v Itavr
C: Zandarijn v Mancunia
C: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Natopia
D: Vyktory v Greater Sangun
D: Passio-Corum v Lusa
25th April
A: Etourney v Two Martyrs
A: Centralya v Athlon
9th May
A: Athlon v Etourney
A: Two Martyrs v North Antarctic Domain
B: Mar Sara v Treisenberg
B: Itavr v Calbion
C: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Zandarijn
C: Natopia v Mancunia
D: Passio-Corum v Vyktory
D: Lusa v Greater Sangun
23rd May
A: North Antarctic Domain v Athlon
A: Etourney v Centralya
6th June
A: Centralya v North Antarctic Domain
A: Athlon v Two Martyrs
B: Treisenberg v Itavr
B: Calbion v Mar Sara
C: Zandarijn v Natopia
C: Mancunia v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
D: Vyktory v Lusa
D: Greater Sangun v Passio-Corum
13th June
PO: Runner-up Group A v Runner-up Group B
PO: Runner-up Group C v Runner-up Group D
20th June
PO: Runner-up Group B v Runner-up Group A
PO: Runner-up Group D v Runner-up Group C
31st January
A: Centralya v Two Martyrs
A: Etourney v North Antarctic Domain
B: Calbion v Treisenberg
B: Itavr v Mar Sara
C: Mancunia v Zandarijn
C: Natopia v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
D: Greater Sangun v Vyktory
D: Lusa v Passio-Corum
14th February
A: Two Martyrs v Etourney
A: Athlon v Centralya
28th February
A: Etourney v Athlon
A: North Antarctic Domain v Two Martyrs
B: Treisenberg v Mar Sara
B: Calbion v Itavr
C: Zandarijn v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
C: Mancunia v Natopia
D: Vyktory v Passio-Corum
D: Greater Sangun v Lusa
14th March
A: Athlon v North Antarctic Domain
A: Centralya v Etourney
28th March
A: North Antarctic Domain v Centralya
A: Two Martyrs v Athlon
B: Itavr v Treisenberg
B: Mar Sara v Calbion
C: Natopia v Zandarijn
C: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Mancunia
D: Lusa v Vyktory
D: Passio-Corum v Greater Sangun
11th April
A: Two Martyrs v Centralya
A: North Antarctic Domain v Etourney
B: Treisenberg v Calbion
B: Mar Sara v Itavr
C: Zandarijn v Mancunia
C: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Natopia
D: Vyktory v Greater Sangun
D: Passio-Corum v Lusa
25th April
A: Etourney v Two Martyrs
A: Centralya v Athlon
9th May
A: Athlon v Etourney
A: Two Martyrs v North Antarctic Domain
B: Mar Sara v Treisenberg
B: Itavr v Calbion
C: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Zandarijn
C: Natopia v Mancunia
D: Passio-Corum v Vyktory
D: Lusa v Greater Sangun
23rd May
A: North Antarctic Domain v Athlon
A: Etourney v Centralya
6th June
A: Centralya v North Antarctic Domain
A: Athlon v Two Martyrs
B: Treisenberg v Itavr
B: Calbion v Mar Sara
C: Zandarijn v Natopia
C: Mancunia v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
D: Vyktory v Lusa
D: Greater Sangun v Passio-Corum
13th June
PO: Runner-up Group A v Runner-up Group B
PO: Runner-up Group C v Runner-up Group D
20th June
PO: Runner-up Group B v Runner-up Group A
PO: Runner-up Group D v Runner-up Group C
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
*Played 31st January*
Group A
Centralya 2-0 Two Martyrs
Etourney 0-4 North Antarctic Domain
Group B
Calbion 3-2 Treisenberg
Itavr 1-1 Mar Sara
Group C
Mancunia 1-1 Zandarijn
Natopia 5-0 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Group D
Greater Sangun 2-3 Vyktory
Lusa 0-3 Passio-Corum
Group standings can be found here!
Group A
Centralya 2-0 Two Martyrs
Etourney 0-4 North Antarctic Domain
Group B
Calbion 3-2 Treisenberg
Itavr 1-1 Mar Sara
Group C
Mancunia 1-1 Zandarijn
Natopia 5-0 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Group D
Greater Sangun 2-3 Vyktory
Lusa 0-3 Passio-Corum
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
*Played 14th February*
Group A
Two Martyrs 1-2 Etourney
Athlon 4-1 Centralya
Group standings can be found here!
Group A
Two Martyrs 1-2 Etourney
Athlon 4-1 Centralya
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
*Played 28th February*
Group A
Etourney 0-3 Athlon
North Antarctic Domain 4-0 Two Martyrs
Group B
Treisenberg 1-0 Mar Sara
Calbion 2-0 Itavr
Group C
Zandarijn 5-1 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Mancunia 1-1 Natopia
Group D
Vyktory 3-1 Passio-Corum
Greater Sangun 4-0 Lusa
Group standings can be found here!
Group A
Etourney 0-3 Athlon
North Antarctic Domain 4-0 Two Martyrs
Group B
Treisenberg 1-0 Mar Sara
Calbion 2-0 Itavr
Group C
Zandarijn 5-1 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Mancunia 1-1 Natopia
Group D
Vyktory 3-1 Passio-Corum
Greater Sangun 4-0 Lusa
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
*Played 14th March*
Group A
Athlon 3-1 North Antarctic Domain
Centralya 1-0 Etourney
Group standings can be found here!
Group A
Athlon 3-1 North Antarctic Domain
Centralya 1-0 Etourney
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
*Played 28th March*
Group A
North Antarctic Domain 2-1 Centralya
Two Martyrs 0-3 Athlon
Group B
Itavr 1-0 Treisenberg
Mar Sara 2-1 Calbion
Group C
Natopia 3-0 Zandarijn
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 1-3 Mancunia
Group D
Lusa 0-4 Vyktory
Passio-Corum 2-0 Greater Sangun
Group standings can be found here!
Group A
North Antarctic Domain 2-1 Centralya
Two Martyrs 0-3 Athlon
Group B
Itavr 1-0 Treisenberg
Mar Sara 2-1 Calbion
Group C
Natopia 3-0 Zandarijn
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 1-3 Mancunia
Group D
Lusa 0-4 Vyktory
Passio-Corum 2-0 Greater Sangun
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
*Played 11th April*
Group A
Two Martyrs 0-0 Centralya
North Antarctic Domain 3-1 Etourney
Group B
Treisenberg 2-2 Calbion
Mar Sara 1-0 Itavr
Group C
Zandarijn 3-0 Mancunia
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 0-3 Natopia
Group D
Vyktory 2-0 Greater Sangun
Passio-Corum 4-2 Lusa
Group standings can be found here!
Group A
Two Martyrs 0-0 Centralya
North Antarctic Domain 3-1 Etourney
Group B
Treisenberg 2-2 Calbion
Mar Sara 1-0 Itavr
Group C
Zandarijn 3-0 Mancunia
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 0-3 Natopia
Group D
Vyktory 2-0 Greater Sangun
Passio-Corum 4-2 Lusa
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
*Played 25th April*
Group A
Etourney 2-0 Two Martyrs
Centralya 1-3 Athlon
Group standings can be found here!
Group A
Etourney 2-0 Two Martyrs
Centralya 1-3 Athlon
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
*Played 9th May*
Group A
Athlon 1-1 Etourney
Two Martyrs 0-3 North Antarctic Domain
Group B
Mar Sara 2-1 Treisenberg
Itavr 1-3 Calbion
Group C
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 1-2 Zandarijn
Natopia 3-0 Mancunia
Group D
Passio-Corum 1-0 Vyktory
Lusa 1-4 Greater Sangun
Group standings can be found here!
Group A
Athlon 1-1 Etourney
Two Martyrs 0-3 North Antarctic Domain
Group B
Mar Sara 2-1 Treisenberg
Itavr 1-3 Calbion
Group C
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 1-2 Zandarijn
Natopia 3-0 Mancunia
Group D
Passio-Corum 1-0 Vyktory
Lusa 1-4 Greater Sangun
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
*Played 23rd May*
Group A
North Antarctic Domain 1-2 Athlon (Athlon qualify for the CiboTap Championships, North Antarctic Domain advance to play-offs)
Etourney 2-0 Centralya
Group standings can be found here!
Group A
North Antarctic Domain 1-2 Athlon (Athlon qualify for the CiboTap Championships, North Antarctic Domain advance to play-offs)
Etourney 2-0 Centralya
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
*Played 6th June*
Group A
Centralya 0-2 North Antarctic Domain
Athlon 3-0 Two Martyrs
Group B
Treisenberg 2-1 Itavr
Calbion 3-2 Mar Sara (Calbion qualify for the CiboTap Championships, Mar Sara advance to play-offs)
Group C
Zandarijn 0-2 Natopia (Natopia qualify for the CiboTap Championships, Zandarijn advance to play-offs)
Mancunia 3-0 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Group D
Vyktory 5-0 Lusa (Vyktory qualify for the CiboTap Championships)
Greater Sangun 1-0 Passio-Corum (Passio-Corum advance to play-offs)
Group standings can be found here!
Group A
Centralya 0-2 North Antarctic Domain
Athlon 3-0 Two Martyrs
Group B
Treisenberg 2-1 Itavr
Calbion 3-2 Mar Sara (Calbion qualify for the CiboTap Championships, Mar Sara advance to play-offs)
Group C
Zandarijn 0-2 Natopia (Natopia qualify for the CiboTap Championships, Zandarijn advance to play-offs)
Mancunia 3-0 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Group D
Vyktory 5-0 Lusa (Vyktory qualify for the CiboTap Championships)
Greater Sangun 1-0 Passio-Corum (Passio-Corum advance to play-offs)
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
Play-off fixtures
13th June
PO: North Antarctic Domain v Mar Sara
PO: Zandarijn v Passio-Corum
20th June
PO: Mar Sara v North Antarctic Domain
PO: Passio-Corum v Zandarijn
13th June
PO: North Antarctic Domain v Mar Sara
PO: Zandarijn v Passio-Corum
20th June
PO: Mar Sara v North Antarctic Domain
PO: Passio-Corum v Zandarijn
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
*Played 13th June*
Play-offs
North Antarctic Domain 1-0 Mar Sara
Zandarijn 1-0 Passio-Corum
Play-offs
North Antarctic Domain 1-0 Mar Sara
Zandarijn 1-0 Passio-Corum
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2018 qualifying
*Played 20th June*
Play-offs
Mar Sara 1-1 North Antarctic Domain (North Antarctic Domain qualify for the CiboTap Championships)
Passio-Corum 2-0 Zandarijn (Passio-Corum qualify for the CiboTap Championships)
Play-offs
Mar Sara 1-1 North Antarctic Domain (North Antarctic Domain qualify for the CiboTap Championships)
Passio-Corum 2-0 Zandarijn (Passio-Corum qualify for the CiboTap Championships)