AEFA 2013 World Cup qualifiers
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
AEFA 2013 World Cup qualifiers
Group draw:
Group A
Babkha
Flanders
Gerenia
Hurmu
Safiria
Group B
Athlon
Lucerne
Novatainia
Réunion
Stormark
Group C
Apollantis
Dura
Mahoz HaSephardim
Toketi
Walker Democracy
Group D
Antica
Freedomia
North Antarctica
River Warriors
Senya
Group A
Babkha
Flanders
Gerenia
Hurmu
Safiria
Group B
Athlon
Lucerne
Novatainia
Réunion
Stormark
Group C
Apollantis
Dura
Mahoz HaSephardim
Toketi
Walker Democracy
Group D
Antica
Freedomia
North Antarctica
River Warriors
Senya
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
Fixtures:
January 30th
A: Flanders v Safiria
A: Gerenia v Hurmu
B: Lucerne v Stormark
B: Novatainia v Réunion
C: Dura v Walker Democracy
C: Mahoz HaSephardim v Toketi
D: Freedomia v Senya
D: North Antarctica v River Warriors
February 13th
A: Safiria v Gerenia
A: Babkha v Flanders
B: Stormark v Novatainia
B: Athlon v Lucerne
C: Walker Democracy v Mahoz HaSephardim
C: Apollantis v Dura
D: Senya v North Antarctica
D: Antica v Freedomia
February 27th
A: Gerenia v Babkha
A: Hurmu v Safiria
B: Novatainia v Athlon
B: Réunion v Stormark
C: Mahoz HaSephardim v Apollantis
C: Toketi v Walker Democracy
D: North Antarctica v Antica
D: River Warriors v Senya
March 13th
A: Babkha v Hurmu
A: Flanders v Gerenia
B: Athlon v Réunion
B: Lucerne v Novatainia
C: Apollantis v Toketi
C: Dura v Mahoz HaSephardim
D: Antica v River Warriors
D: Freedomia v North Antarctica
March 27th
A: Hurmu v Flanders
A: Safiria v Babkha
B: Réunion v Lucerne
B: Stormark v Athlon
C: Toketi v Dura
C: Walker Democracy v Apollantis
D: River Warriors v Freedomia
D: Senya v Antica
April 10th
A: Safiria v Flanders
A: Hurmu v Gerenia
B: Stormark v Lucerne
B: Réunion v Novatainia
C: Walker Democracy v Dura
C: Toketi v Mahoz HaSephardim
D: Senya v Freedomia
D: River Warriors v North Antarctica
April 24th
A: Gerenia v Safiria
A: Flanders v Babkha
B: Novatainia v Stormark
B: Lucerne v Athlon
C: Mahoz HaSephardim v Walker Democracy
C: Dura v Apollantis
D: North Antarctica v Senya
D: Freedomia v Antica
May 8th
A: Babkha v Gerenia
A: Safiria v Hurmu
B: Athlon v Novatainia
B: Stormark v Réunion
C: Apollantis v Mahoz HaSephardim
C: Walker Democracy v Toketi
D: Antica v North Antarctica
D: Senya v River Warriors
May 22nd
A: Hurmu v Babkha
A: Gerenia v Flanders
B: Réunion v Athlon
B: Novatainia v Lucerne
C: Toketi v Apollantis
C: Mahoz HaSephardim v Dura
D: River Warriors v Antica
D: North Antarctica v Freedomia
June 5th
A: Flanders v Hurmu
A: Babkha v Safiria
B: Lucerne v Réunion
B: Athlon v Stormark
C: Dura v Toketi
C: Apollantis v Walker Democracy
D: Freedomia v River Warriors
D: Antica v Senya
January 30th
A: Flanders v Safiria
A: Gerenia v Hurmu
B: Lucerne v Stormark
B: Novatainia v Réunion
C: Dura v Walker Democracy
C: Mahoz HaSephardim v Toketi
D: Freedomia v Senya
D: North Antarctica v River Warriors
February 13th
A: Safiria v Gerenia
A: Babkha v Flanders
B: Stormark v Novatainia
B: Athlon v Lucerne
C: Walker Democracy v Mahoz HaSephardim
C: Apollantis v Dura
D: Senya v North Antarctica
D: Antica v Freedomia
February 27th
A: Gerenia v Babkha
A: Hurmu v Safiria
B: Novatainia v Athlon
B: Réunion v Stormark
C: Mahoz HaSephardim v Apollantis
C: Toketi v Walker Democracy
D: North Antarctica v Antica
D: River Warriors v Senya
March 13th
A: Babkha v Hurmu
A: Flanders v Gerenia
B: Athlon v Réunion
B: Lucerne v Novatainia
C: Apollantis v Toketi
C: Dura v Mahoz HaSephardim
D: Antica v River Warriors
D: Freedomia v North Antarctica
March 27th
A: Hurmu v Flanders
A: Safiria v Babkha
B: Réunion v Lucerne
B: Stormark v Athlon
C: Toketi v Dura
C: Walker Democracy v Apollantis
D: River Warriors v Freedomia
D: Senya v Antica
April 10th
A: Safiria v Flanders
A: Hurmu v Gerenia
B: Stormark v Lucerne
B: Réunion v Novatainia
C: Walker Democracy v Dura
C: Toketi v Mahoz HaSephardim
D: Senya v Freedomia
D: River Warriors v North Antarctica
April 24th
A: Gerenia v Safiria
A: Flanders v Babkha
B: Novatainia v Stormark
B: Lucerne v Athlon
C: Mahoz HaSephardim v Walker Democracy
C: Dura v Apollantis
D: North Antarctica v Senya
D: Freedomia v Antica
May 8th
A: Babkha v Gerenia
A: Safiria v Hurmu
B: Athlon v Novatainia
B: Stormark v Réunion
C: Apollantis v Mahoz HaSephardim
C: Walker Democracy v Toketi
D: Antica v North Antarctica
D: Senya v River Warriors
May 22nd
A: Hurmu v Babkha
A: Gerenia v Flanders
B: Réunion v Athlon
B: Novatainia v Lucerne
C: Toketi v Apollantis
C: Mahoz HaSephardim v Dura
D: River Warriors v Antica
D: North Antarctica v Freedomia
June 5th
A: Flanders v Hurmu
A: Babkha v Safiria
B: Lucerne v Réunion
B: Athlon v Stormark
C: Dura v Toketi
C: Apollantis v Walker Democracy
D: Freedomia v River Warriors
D: Antica v Senya
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
Eraýeý confirms line-up v Hurmu
Pepe Eraýeý, Gerenia's manager, has confirmed the starting line-up for the match agaist Hurmu. Contrary to the recent matches, where a 4-3-1-2 formation was adopted, Eraýeý has chosen a 4-4-2 formation.
All the players (with the exception of Isherwood CSSC central midfielder Edward Toledo) have played for Gerenia in the Four Nations Internationals. Toledo will make his professional début after solid performances with his club.
Pepe Eraýeý, Gerenia's manager, has confirmed the starting line-up for the match agaist Hurmu. Contrary to the recent matches, where a 4-3-1-2 formation was adopted, Eraýeý has chosen a 4-4-2 formation.
All the players (with the exception of Isherwood CSSC central midfielder Edward Toledo) have played for Gerenia in the Four Nations Internationals. Toledo will make his professional début after solid performances with his club.
Code: Select all
GERENIA v HURMU
Port Isherwood, Gerenia - 30 January 2013
1. Jangare (c)
23. Bernardi
2. Dayan
15. Korau
19. Siroge
8. Fedor
24. Toledo
5. Pánchaster
7. Pugh
11. Mársico
9. Kosko
SUBSTITUTES:
3. Rusov
4. Bavlakov
10. Toscano
12. Kusto
14. Rats
16. Paran
18. Panormos
Ger*
President of the Republic of Gerenia, 2012-2017 (as Gerald Ruze)
President of the Republic of Gerenia, 2012-2017 (as Gerald Ruze)
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
Lineup for game:
GK Quentin Markhams
DF Jordan Maxime
DF Hugo Gomes
DF Johny Dreco
DF Wesley Germain
MF Ezeo Maartens
MF Jonathan Smalling
MF Jonathan Gonzales
MF Andrew Young
FW William Maynard
FW Ishmael Kazenaghi
GK Jim Sanders
GK William Rhodes
DF Otmal Uzamel
DF William Cannon
DF Steven Kingsley
MF John Brickner
MF Ruud Plasil
MF Marko Muller
MF Rafael Caro
FW Jonathan Fiorentino
FW Nathan Suarez
FW Rudy Robertsen
GK Quentin Markhams
DF Jordan Maxime
DF Hugo Gomes
DF Johny Dreco
DF Wesley Germain
MF Ezeo Maartens
MF Jonathan Smalling
MF Jonathan Gonzales
MF Andrew Young
FW William Maynard
FW Ishmael Kazenaghi
GK Jim Sanders
GK William Rhodes
DF Otmal Uzamel
DF William Cannon
DF Steven Kingsley
MF John Brickner
MF Ruud Plasil
MF Marko Muller
MF Rafael Caro
FW Jonathan Fiorentino
FW Nathan Suarez
FW Rudy Robertsen
Head of Micras Futsal Federation
Commissioner of Napian Virtual Micras Football Association
Head of Alexandrian Futsal Association
Minister of Sport of Elwynn
------
Citizenship:
North Antarctica - President Martin K.
Alexandria - Martijn Francois-Westenburg
Elwynn - Razhgan Emiri
New Saerig - Allan Eriksen
Haifa - Tamer Paladino
New Victoria - Micael Partridge
Commissioner of Napian Virtual Micras Football Association
Head of Alexandrian Futsal Association
Minister of Sport of Elwynn
------
Citizenship:
North Antarctica - President Martin K.
Alexandria - Martijn Francois-Westenburg
Elwynn - Razhgan Emiri
New Saerig - Allan Eriksen
Haifa - Tamer Paladino
New Victoria - Micael Partridge
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
*Played today*
Group A
Flanders 0-3 Safiria
Gerenia 1-1 Hurmu
Group B
Lucerne 0-8 Stormark
Novatainia 5-1 Réunion
Group C
Dura 0-0 Walker Democracy
Mahoz HaSephardim 2-1 Toketi
Group D
Freedomia 1-2 Senya
North Antarctica 6-0 River Warriors
Table standings can be found here!
Group A
Flanders 0-3 Safiria
Gerenia 1-1 Hurmu
Group B
Lucerne 0-8 Stormark
Novatainia 5-1 Réunion
Group C
Dura 0-0 Walker Democracy
Mahoz HaSephardim 2-1 Toketi
Group D
Freedomia 1-2 Senya
North Antarctica 6-0 River Warriors
Table standings can be found here!
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
Excellent, Kazenaghi and Maynard with two each, Young with a goal and muller off the bench to score as well!
Head of Micras Futsal Federation
Commissioner of Napian Virtual Micras Football Association
Head of Alexandrian Futsal Association
Minister of Sport of Elwynn
------
Citizenship:
North Antarctica - President Martin K.
Alexandria - Martijn Francois-Westenburg
Elwynn - Razhgan Emiri
New Saerig - Allan Eriksen
Haifa - Tamer Paladino
New Victoria - Micael Partridge
Commissioner of Napian Virtual Micras Football Association
Head of Alexandrian Futsal Association
Minister of Sport of Elwynn
------
Citizenship:
North Antarctica - President Martin K.
Alexandria - Martijn Francois-Westenburg
Elwynn - Razhgan Emiri
New Saerig - Allan Eriksen
Haifa - Tamer Paladino
New Victoria - Micael Partridge
-
- Administrator General
- Posts: 4328
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
Poor old Lucerne
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
Lineup for game:
GK Quentin Markhams
DF Jordan Maxime
DF Hugo Gomes
DF Johny Dreco
DF Wesley Germain
MF Ezeo Maartens
MF Jonathan Smalling
MF Jonathan Gonzales
MF Andrew Young
FW William Maynard
FW Ishmael Kazenaghi
GK Jim Sanders
GK William Rhodes
DF Otmal Uzamel
DF William Cannon
DF Steven Kingsley
MF John Brickner
MF Ruud Plasil
MF Marko Muller
MF Rafael Caro
FW Jonathan Fiorentino
FW Nathan Suarez
FW Rudy Robertsen
GK Quentin Markhams
DF Jordan Maxime
DF Hugo Gomes
DF Johny Dreco
DF Wesley Germain
MF Ezeo Maartens
MF Jonathan Smalling
MF Jonathan Gonzales
MF Andrew Young
FW William Maynard
FW Ishmael Kazenaghi
GK Jim Sanders
GK William Rhodes
DF Otmal Uzamel
DF William Cannon
DF Steven Kingsley
MF John Brickner
MF Ruud Plasil
MF Marko Muller
MF Rafael Caro
FW Jonathan Fiorentino
FW Nathan Suarez
FW Rudy Robertsen
Head of Micras Futsal Federation
Commissioner of Napian Virtual Micras Football Association
Head of Alexandrian Futsal Association
Minister of Sport of Elwynn
------
Citizenship:
North Antarctica - President Martin K.
Alexandria - Martijn Francois-Westenburg
Elwynn - Razhgan Emiri
New Saerig - Allan Eriksen
Haifa - Tamer Paladino
New Victoria - Micael Partridge
Commissioner of Napian Virtual Micras Football Association
Head of Alexandrian Futsal Association
Minister of Sport of Elwynn
------
Citizenship:
North Antarctica - President Martin K.
Alexandria - Martijn Francois-Westenburg
Elwynn - Razhgan Emiri
New Saerig - Allan Eriksen
Haifa - Tamer Paladino
New Victoria - Micael Partridge
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
*Played today*
Group A
Safiria 1-1 Gerenia
Babkha 2-0 Flanders
Group B
Stormark 2-1 Novatainia
Athlon 4-0 Lucerne
Group C
Walker Democracy 1-3 Mahoz HaSephardim
Apollantis 2-2 Dura
Group D
Senya 0-0 North Antarctica
Antica 3-0 Freedomia
Table standings can be found here!
Group A
Safiria 1-1 Gerenia
Babkha 2-0 Flanders
Group B
Stormark 2-1 Novatainia
Athlon 4-0 Lucerne
Group C
Walker Democracy 1-3 Mahoz HaSephardim
Apollantis 2-2 Dura
Group D
Senya 0-0 North Antarctica
Antica 3-0 Freedomia
Table standings can be found here!
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
Dammit we needed a win there...
Head of Micras Futsal Federation
Commissioner of Napian Virtual Micras Football Association
Head of Alexandrian Futsal Association
Minister of Sport of Elwynn
------
Citizenship:
North Antarctica - President Martin K.
Alexandria - Martijn Francois-Westenburg
Elwynn - Razhgan Emiri
New Saerig - Allan Eriksen
Haifa - Tamer Paladino
New Victoria - Micael Partridge
Commissioner of Napian Virtual Micras Football Association
Head of Alexandrian Futsal Association
Minister of Sport of Elwynn
------
Citizenship:
North Antarctica - President Martin K.
Alexandria - Martijn Francois-Westenburg
Elwynn - Razhgan Emiri
New Saerig - Allan Eriksen
Haifa - Tamer Paladino
New Victoria - Micael Partridge
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
Another draw... We need to start winnin'...
Ger*
President of the Republic of Gerenia, 2012-2017 (as Gerald Ruze)
President of the Republic of Gerenia, 2012-2017 (as Gerald Ruze)
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
Lineup for game:
GK Quentin Markhams
DF Jordan Maxime
DF Hugo Gomes
DF Johny Dreco
DF Wesley Germain
MF Ezeo Maartens
MF Marko Muller
MF Jonathan Gonzales
MF Andrew Young
FW William Maynard
FW Ishmael Kazenaghi
GK Jim Sanders
GK William Rhodes
DF Otmal Uzamel
DF William Cannon
DF Steven Kingsley
MF John Brickner
MF Ruud Plasil
MF Jonathan Smalling
MF Rafael Caro
FW Jonathan Fiorentino
FW Nathan Suarez
FW Rudy Robertsen
GK Quentin Markhams
DF Jordan Maxime
DF Hugo Gomes
DF Johny Dreco
DF Wesley Germain
MF Ezeo Maartens
MF Marko Muller
MF Jonathan Gonzales
MF Andrew Young
FW William Maynard
FW Ishmael Kazenaghi
GK Jim Sanders
GK William Rhodes
DF Otmal Uzamel
DF William Cannon
DF Steven Kingsley
MF John Brickner
MF Ruud Plasil
MF Jonathan Smalling
MF Rafael Caro
FW Jonathan Fiorentino
FW Nathan Suarez
FW Rudy Robertsen
Head of Micras Futsal Federation
Commissioner of Napian Virtual Micras Football Association
Head of Alexandrian Futsal Association
Minister of Sport of Elwynn
------
Citizenship:
North Antarctica - President Martin K.
Alexandria - Martijn Francois-Westenburg
Elwynn - Razhgan Emiri
New Saerig - Allan Eriksen
Haifa - Tamer Paladino
New Victoria - Micael Partridge
Commissioner of Napian Virtual Micras Football Association
Head of Alexandrian Futsal Association
Minister of Sport of Elwynn
------
Citizenship:
North Antarctica - President Martin K.
Alexandria - Martijn Francois-Westenburg
Elwynn - Razhgan Emiri
New Saerig - Allan Eriksen
Haifa - Tamer Paladino
New Victoria - Micael Partridge
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
*Played today*
Group A
Gerenia 2-1 Babkha
Hurmu 2-0 Safiria
Group B
Novatainia 4-2 Athlon
Réunion 0-3 Stormark
Group C
Mahoz HaSephardim 3-0 Apollantis
Toketi 4-0 Walker Democracy
Group D
North Antarctica 2-2 Antica
River Warriors 0-1 Senya
Table standings can be found here!
Group A
Gerenia 2-1 Babkha
Hurmu 2-0 Safiria
Group B
Novatainia 4-2 Athlon
Réunion 0-3 Stormark
Group C
Mahoz HaSephardim 3-0 Apollantis
Toketi 4-0 Walker Democracy
Group D
North Antarctica 2-2 Antica
River Warriors 0-1 Senya
Table standings can be found here!
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
Solid result with two goals from Ezeo Maartens, at home will be an easier fixture hopefully.
Head of Micras Futsal Federation
Commissioner of Napian Virtual Micras Football Association
Head of Alexandrian Futsal Association
Minister of Sport of Elwynn
------
Citizenship:
North Antarctica - President Martin K.
Alexandria - Martijn Francois-Westenburg
Elwynn - Razhgan Emiri
New Saerig - Allan Eriksen
Haifa - Tamer Paladino
New Victoria - Micael Partridge
Commissioner of Napian Virtual Micras Football Association
Head of Alexandrian Futsal Association
Minister of Sport of Elwynn
------
Citizenship:
North Antarctica - President Martin K.
Alexandria - Martijn Francois-Westenburg
Elwynn - Razhgan Emiri
New Saerig - Allan Eriksen
Haifa - Tamer Paladino
New Victoria - Micael Partridge
-
- FMS Staff
- Posts: 21546
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: AEFA 2013 World Cup qualifiers
You were at home