Search found 3094 matches
- Wed Mar 27, 2024 5:16 pm
- Forum: Fédération Micraise de Football
- Topic: 2024 Benacia Cup qualifiers
- Replies: 4
- Views: 39885
Re: 2024 Benacia Cup qualifiers
*Played 27th March*
Group A
Elwynn 5-0 Lusa
Kalgachia 1-2 Cisamarra
Chryse 0-2 Sanama
Franklin Islands 0-10 Batavia
Northbloom 2-7 Tellia
Ransenar 1-1 Mishalacia
Davinson Islands 0-7 Shireroth
Merenolitovina 0-0 Amokolia
Group standings can be found here!
Group A
Elwynn 5-0 Lusa
Kalgachia 1-2 Cisamarra
Chryse 0-2 Sanama
Franklin Islands 0-10 Batavia
Northbloom 2-7 Tellia
Ransenar 1-1 Mishalacia
Davinson Islands 0-7 Shireroth
Merenolitovina 0-0 Amokolia
Group standings can be found here!
- Wed Mar 27, 2024 4:59 pm
- Forum: Fédération Micraise de Football
- Topic: 2024 EMU Championships
- Replies: 6
- Views: 39236
Re: 2024 EMU Championships
*Played 27th March* Group A Nova English Korea 2-1 The Hexarchy Riskai 1-1 Nidaros Saint Salvation 0-2 Anahuaco Group B Celebarad 1-3 Sanpantul Kunapura 0-4 Castilona New Sussex 3-0 Bassaridia Vaeringheim Group C Moorland 0-0 Talenore Osktrava 2-0 Dark Berry Islands Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 4-1 Ceru...
- Wed Mar 27, 2024 4:34 pm
- Forum: Fédération Micraise de Football
- Topic: 2024 CiboTap qualifiers
- Replies: 7
- Views: 39537
Re: 2024 CiboTap qualifiers
*Played 27th March*
Group A
East Zimia and the Wallis Islands 2-3 Whales
Greater Sangun 0-0 Athlon
Kurum Ash-Sharqia 2-0 Aemilia
Group B
Mar Sara 2-0 Eternia
Natopia 4-0 Akhidia
Group C
Steerswick 2-2 Etzeland
United Principalities 1-1 Etourney
Group standings can be found here!
Group A
East Zimia and the Wallis Islands 2-3 Whales
Greater Sangun 0-0 Athlon
Kurum Ash-Sharqia 2-0 Aemilia
Group B
Mar Sara 2-0 Eternia
Natopia 4-0 Akhidia
Group C
Steerswick 2-2 Etzeland
United Principalities 1-1 Etourney
Group standings can be found here!
- Wed Mar 27, 2024 4:21 pm
- Forum: Fédération Micraise de Football
- Topic: 2024 Copa Apollonia qualifiers
- Replies: 6
- Views: 40576
Re: 2024 Copa Apollonia qualifiers
*Played 27th March* Group A Meckelnburgh 3-0 Lac Glacei Tiana 4-0 Iselande Group B Saint Andre 1-5 Lamantia Victoria 1-0 Alrig Group C International Mandate 1-0 Ashinthael Krasnovlac 3-3 Arboria Group D Florian Eura 0-5 Daau Zeed 1-2 Constancia Group E Raspur 3-0 Ecclesiastical Mountain Republic Sur...
- Wed Mar 27, 2024 4:01 pm
- Forum: Fédération Micraise de Football
- Topic: 2024 FMF Confederations Cup
- Replies: 5
- Views: 40329
Re: 2024 FMF Confederations Cup
*played 27th March*
Holders group
Senya 2-0 Calbion
Nouvelle Alexandrie 1-1 Craitland
Hosts group
Vegno 0-1 Mercury
Sovereign Confederation 2-1 New Batavia
Group standings can be found here!
Holders group
Senya 2-0 Calbion
Nouvelle Alexandrie 1-1 Craitland
Hosts group
Vegno 0-1 Mercury
Sovereign Confederation 2-1 New Batavia
Group standings can be found here!
- Tue Mar 19, 2024 12:28 pm
- Forum: Completed Claims
- Topic: Hurmu expansion
- Replies: 1
- Views: 162
- Tue Mar 19, 2024 12:28 pm
- Forum: Administrative Council
- Topic: HUR expansion
- Replies: 7
- Views: 504
- Mon Mar 18, 2024 8:54 pm
- Forum: Completed Claims
- Topic: Expansion [SNM]
- Replies: 1
- Views: 109
- Mon Mar 18, 2024 8:53 pm
- Forum: Administrative Council
- Topic: SNM Expansion
- Replies: 4
- Views: 235
- Sun Mar 17, 2024 11:01 pm
- Forum: Added & Rejected Claims
- Topic: Claim reserve
- Replies: 3
- Views: 136
Re: Claim reserve
I am planning to make a claim in the future to this land, and I would like to reserve it for myself. If I am doing something wrong, please let me know. See the dark purple with no labels around Karanja/Cerulea. Image: https://ibb.co/hdsgdXZ https://ibb.co/hdsgdXZ Yep. We need to know what nation th...
- Wed Mar 13, 2024 4:09 pm
- Forum: Fédération Micraise de Football
- Topic: 2024 EMU Championships
- Replies: 6
- Views: 39236
Re: 2024 EMU Championships
*Played 13th March* Group A The Hexarchy 4-0 Saint Salvation Anahuaco 2-1 Riskai Nidaros 0-3 Nova English Korea Group B Sanpantul 0-0 New Sussex Bassaridia Vaeringheim 2-1 Kunapura Castilona 5-0 Celebarad Group C Talenore 3-1 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq Cerulea 0-3 Osktrava Dark Berry Islands 1-1 Moorl...
- Wed Mar 13, 2024 3:55 pm
- Forum: Fédération Micraise de Football
- Topic: 2024 CiboTap qualifiers
- Replies: 7
- Views: 39537
Re: 2024 CiboTap qualifiers
*Played 13th March*
Group A
Whales 2-3 Kurum Ash-Sharqia
Aemilia 0-1 Greater Sangun
Athlon 3-1 East Zimia and the Wallis Islands
Group B
Akhidia 2-2 Mar Sara
Eternia 1-3 Imperial Federation
Group C
Etourney 1-0 Steerswick
Etzeland 3-0 South Sea Islands
Group standings can be found here!
Group A
Whales 2-3 Kurum Ash-Sharqia
Aemilia 0-1 Greater Sangun
Athlon 3-1 East Zimia and the Wallis Islands
Group B
Akhidia 2-2 Mar Sara
Eternia 1-3 Imperial Federation
Group C
Etourney 1-0 Steerswick
Etzeland 3-0 South Sea Islands
Group standings can be found here!
- Wed Mar 13, 2024 3:42 pm
- Forum: Fédération Micraise de Football
- Topic: 2024 Copa Apollonia qualifiers
- Replies: 6
- Views: 40576
Re: 2024 Copa Apollonia qualifiers
*Played 13th March* Group A Iselande 1-4 Meckelnburgh Lac Glacei 3-2 Mataba Group B Alrig 2-0 Saint Andre Lamantia 6-0 Port Balaine Group C Arboria 3-0 International Mandate Ashinthael 0-3 Hurmu Group D Constancia 4-0 Florian Eura Daau 0-2 Floria Group E Çakaristan 1-2 Raspur Ecclesiastical Mountain...
- Wed Feb 28, 2024 2:56 pm
- Forum: Fédération Micraise de Football
- Topic: 2024 Benacia Cup qualifiers
- Replies: 4
- Views: 39885
Re: 2024 Benacia Cup qualifiers
*Played 28th February*
Group A
Lusa 1-3 Kalgachia
Cisamarra 0-1 Elwynn
Group B
Sanama 17-0 Franklin Islands
Batavia 3-0 Chryse
Group C
Tellia 2-0 Ransenar
Mishalacia 3-1 Northbloom
Group D
Shireroth 1-0 Merenolitovina
Amokolia 5-0 Davinson Islands
Group standings can be found here!
Group A
Lusa 1-3 Kalgachia
Cisamarra 0-1 Elwynn
Group B
Sanama 17-0 Franklin Islands
Batavia 3-0 Chryse
Group C
Tellia 2-0 Ransenar
Mishalacia 3-1 Northbloom
Group D
Shireroth 1-0 Merenolitovina
Amokolia 5-0 Davinson Islands
Group standings can be found here!
- Wed Feb 28, 2024 2:42 pm
- Forum: Fédération Micraise de Football
- Topic: 2024 EMU Championships
- Replies: 6
- Views: 39236
Re: 2024 EMU Championships
*Played 28th February* Group A Nidaros 0-2 The Hexarchy Nova English Korea 2-1 Anahuaco Riskai 3-1 Saint Salvation Group B Castilona 2-2 Sanpantul Celebarad 0-1 Bassaridia Vaeringheim Kunapura 1-4 New Sussex Group C Dark Berry Islands 0-2 Talenore Moorland 2-0 Cerulea Osktrava 1-0 Qavaqaqqaqqaniitqe...