2020-21 EMUFA CL/Cup
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
2020-21 EMUFA CL/Cup
Entries for this upcoming season's Champions' League a Cup competitions are now open, with requirements the same as last year's new format:
Nations should list their highest-ranking teams from their latest domestic season, from which the FMF will organise these competitions at the simming Executive's discretion. Member nations should list up to their top five league clubs (in position order) as well as their domestic cups' winners, formatted as per the example below, in this thread:
Entries will remain open until the end of September, after which the tournaments' formats and teams' distributions will be confirmed!
Nations should list their highest-ranking teams from their latest domestic season, from which the FMF will organise these competitions at the simming Executive's discretion. Member nations should list up to their top five league clubs (in position order) as well as their domestic cups' winners, formatted as per the example below, in this thread:
The following nations are permitted to enter their clubs (as per EMUFA membership on September 1st):Examplestan
1. Example City FC
2. Atlético Examplona
3. Example Rovers
4. E.G. United
5. AFC Exampleton
Cup: Exampleville Examples
Spoiler!
Re: 2020-21 EMUFA CL/Cup
Lostisland
1. Mal'chiki Khor
2. FK Dinamo
3. FC Spartak
4. Makkavei Khimki
Normark
1. Galvø FK
2. Fanghorn IF
3. Sårensby FK
4. Lkeras FK
5. Eikbu FK
-
- Administrator General
- Posts: 4333
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: 2020-21 EMUFA CL/Cup
Mercury
1. Dynamo Deacon
2. May Wanderers
3. Cook Island FC
4. Mercury City
5. Tow Law FC
Cup. Mullen Albion
New Sussex
1. West Grinstead FC
2. AFC Heartpool
3. St. John's FC
4. Soxceter FC
Castilona, Osktrava and Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq to be confirmed laterNova English Korea
1. Port Barret FC
2. Gyeongju FC (Cup only)
-
- Posts: 75
- Joined: Sat Jun 06, 2020 6:21 pm
- Location: Salonigrad, People's Republic of Graecia
Re: 2020-21 EMUFA CL/Cup
People's Republic of Graecia
- Cliffton State Football Academy
- Ersoy State Football Academy
- Erythropolis State Football Academy
Winner of the latest cup: Cliffton SFA.
- Salonigrad State Football Academy
Eugene Friedriechsen, Premier and Eternal Leader of the People's Republic of Graecia, the foster of Micras Communism.
-
- Posts: 199
- Joined: Sat Oct 20, 2018 4:50 pm
Re: 2020-21 EMUFA CL/Cup
Note that Kobol FC is a newly formed team and did not compete in the Six Nations Cup.The Realms Represented by The Hexarchy of Pyrax, Eridu, and The Eventide Islands
1. Ashtaroth Eagles
2. Pyrax United
3. Eridu Dragons
4. Kanaloa Giants
5. Kobol FC
Six Nations Cup Champions: Ashtaroth Eagles
Imperial Federation:
Emperor Anarion | Viceroy Nikamura Hawkins | Emperor Emeritus Nobunag'an IV
South Valora (Mondosphere Valora):
King Draeg'ar Ral the Elder | Prince Draeg'ar Ral the Younger
The Hexarchy:
(Various)
Emperor Anarion | Viceroy Nikamura Hawkins | Emperor Emeritus Nobunag'an IV
South Valora (Mondosphere Valora):
King Draeg'ar Ral the Elder | Prince Draeg'ar Ral the Younger
The Hexarchy:
(Various)
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: 2020-21 EMUFA CL/Cup
Incontinentia
1. Harbourside Football
2. Kratskiy Chetgavanspor
WSSP pending...New Vaduz
1. FC New Vaduz
2. VB New Schaan
-
- Administrator General
- Posts: 4333
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: 2020-21 EMUFA CL/Cup
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
1. Kangiingik Kallerpoq
2. Åstad Amaroq
3. Avanunsiaq Ajugaasoq
4. Ranheim Rensdyr
Castilona
1. Real Livingston
2. Deportivo Torreruña
3. Atletico Fegona
4. Vaceres CF
Osktrava
1. ŠK Požun
2. Spartak Košťova
3. FC Požun
4. AS Borová
Re: 2020-21 EMUFA CL/Cup
Talenore
1. Blue Valley FC
2. Esteghlal Talenore FC
3. Citizen FC
4. Lokomotiv Marwarad Shahr
5. Auraa FC
1. Blue Valley FC
2. Esteghlal Talenore FC
3. Citizen FC
4. Lokomotiv Marwarad Shahr
5. Auraa FC
Re: 2020-21 EMUFA CL/Cup
Sanpantul
1.Ohu Takagawshi
2.Kipei Ninja
3.Diyu Harbour
4.Okaru Washi
5.Tsuku FC
Cup. Miyaji FC
1.Ohu Takagawshi
2.Kipei Ninja
3.Diyu Harbour
4.Okaru Washi
5.Tsuku FC
Cup. Miyaji FC
-
- Posts: 113
- Joined: Mon Dec 12, 2016 8:35 pm
- Location: Burong Pingai Ayor, FrostFire Boulevard, 64720 Farallon de Medinilla, Hulu Teming, Phinbella
Re: 2020-21 EMUFA CL/Cup
Phinbella
1. RTP Adiwira FC
2. Frostfire Cyborges
3. Albirex Niigatawas
4. Frontier Bison
5. Sporting Club
Phinbella Cup winner: Phinbellan Boer Super Reds
1. RTP Adiwira FC
2. Frostfire Cyborges
3. Albirex Niigatawas
4. Frontier Bison
5. Sporting Club
Phinbella Cup winner: Phinbellan Boer Super Reds
Ikmal Hakimi Ibn Sharif
Citizen of the Order of the Holy Lakes in Right of the Phineonesian Nations
(Phinbella, Forajasaki and Plazas de Irian)
Citizen of the Order of the Holy Lakes in Right of the Phineonesian Nations
(Phinbella, Forajasaki and Plazas de Irian)
Re: 2020-21 EMUFA CL/Cup
On the orders of Edgard
Wechua
1. FC Maqanakuy Parap
2. FC Qullasuyu Rimarima
3. FC Chinchasuyu Judah
4. Club Parap
Re: 2020-21 EMUFA CL/Cup
Dark Berry Islands
1. Mountainview Bay FC
2. Grapeseed Athletic FC
1. Mountainview Bay FC
2. Grapeseed Athletic FC