EMU 2018 qualifying
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
EMU 2018 qualifying
Early today, the draw for the qualifying groups for next summer's EMU Championships was made. The following groups were drawn from five seeding pots.
Group A
Nova England
Nova English Korea
Gerenian South Keltia
Pontus
Strait of Haifa
Group B
Juclandia
Ranentsi
Hoenn
Xang Muang
Caputia
Group C
Talenore
New Vaduz
Lostisland
Passasian Unincorporated Territory
Incontinentia
If any new EMUFA members join prior to January 18th, they will be added to the least numerous group first, and then in alphabetical order of group as required.
Group A
Nova England
Nova English Korea
Gerenian South Keltia
Pontus
Strait of Haifa
Group B
Juclandia
Ranentsi
Hoenn
Xang Muang
Caputia
Group C
Talenore
New Vaduz
Lostisland
Passasian Unincorporated Territory
Incontinentia
If any new EMUFA members join prior to January 18th, they will be added to the least numerous group first, and then in alphabetical order of group as required.
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: EMU 2018 qualifying
Fixtures
31st January
A: Nova England v Strait of Haifa
A: Nova English Korea v Pontus
B: Hoenn v Xang Muang
B: Juclandia v Ranentsi
C: Lostisland v Talenore
C: New Vaduz v Passasian Unincorporated Territory
14th February
A: Strait of Haifa v Nova English Korea
A: Gerenian South Keltia v Nova England
B: Xang Muang v Juclandia
B: Caputia v Hoenn
C: Talenore v New Vaduz
C: Incontinentia v Lostisland
28th February
A: Nova English Korea v Gerenian South Keltia
A: Pontus v Strait of Haifa
B: Juclandia v Caputia
B: Ranentsi v Xang Muang
C: New Vaduz v Incontinentia
C: Passasian Unincorporated Territory v Talenore
14th March
A: Gerenian South Keltia v Pontus
A: Nova England v Nova English Korea
B: Caputia v Ranentsi
B: Hoenn v Juclandia
C: Incontinentia v Passasian Unincorporated Territory
C: Lostisland v New Vaduz
28th March
A: Pontus v Nova England
A: Strait of Haifa v Gerenian South Keltia
B: Ranentsi v Hoenn
B: Xang Muang v Caputia
C: Passasian Unincorporated Territory v Lostisland
C: Talenore v Incontinentia
11th April
A: Strait of Haifa v Nova England
A: Pontus v Nova English Korea
B: Xang Muang v Hoenn
B: Ranentsi v Juclandia
C: Talenore v Lostisland
C: Passasian Unincorporated Territory v New Vaduz
25th April
A: Nova English Korea v Strait of Haifa
A: Nova England v Gerenian South Keltia
B: Juclandia v Xang Muang
B: Hoenn v Caputia
C: New Vaduz v Talenore
C: Lostisland v Incontinentia
9th May
A: Gerenian South Keltia v Nova English Korea
A: Strait of Haifa v Pontus
B: Caputia v Juclandia
B: Xang Muang v Ranentsi
C: Incontinentia v New Vaduz
C: Talenore v Passasian Unincorporated Territory
23rd May
A: Pontus v Gerenian South Keltia
A: Nova English Korea v Nova England
B: Ranentsi v Caputia
B: Juclandia v Hoenn
C: Passasian Unincorporated Territory v Incontinentia
C: New Vaduz v Lostisland
6th June
A: Nova England v Pontus
A: Gerenian South Keltia v Strait of Haifa
B: Hoenn v Ranentsi
B: Caputia v Xang Muang
C: Lostisland v Passasian Unincorporated Territory
C: Incontinentia v Talenore
31st January
A: Nova England v Strait of Haifa
A: Nova English Korea v Pontus
B: Hoenn v Xang Muang
B: Juclandia v Ranentsi
C: Lostisland v Talenore
C: New Vaduz v Passasian Unincorporated Territory
14th February
A: Strait of Haifa v Nova English Korea
A: Gerenian South Keltia v Nova England
B: Xang Muang v Juclandia
B: Caputia v Hoenn
C: Talenore v New Vaduz
C: Incontinentia v Lostisland
28th February
A: Nova English Korea v Gerenian South Keltia
A: Pontus v Strait of Haifa
B: Juclandia v Caputia
B: Ranentsi v Xang Muang
C: New Vaduz v Incontinentia
C: Passasian Unincorporated Territory v Talenore
14th March
A: Gerenian South Keltia v Pontus
A: Nova England v Nova English Korea
B: Caputia v Ranentsi
B: Hoenn v Juclandia
C: Incontinentia v Passasian Unincorporated Territory
C: Lostisland v New Vaduz
28th March
A: Pontus v Nova England
A: Strait of Haifa v Gerenian South Keltia
B: Ranentsi v Hoenn
B: Xang Muang v Caputia
C: Passasian Unincorporated Territory v Lostisland
C: Talenore v Incontinentia
11th April
A: Strait of Haifa v Nova England
A: Pontus v Nova English Korea
B: Xang Muang v Hoenn
B: Ranentsi v Juclandia
C: Talenore v Lostisland
C: Passasian Unincorporated Territory v New Vaduz
25th April
A: Nova English Korea v Strait of Haifa
A: Nova England v Gerenian South Keltia
B: Juclandia v Xang Muang
B: Hoenn v Caputia
C: New Vaduz v Talenore
C: Lostisland v Incontinentia
9th May
A: Gerenian South Keltia v Nova English Korea
A: Strait of Haifa v Pontus
B: Caputia v Juclandia
B: Xang Muang v Ranentsi
C: Incontinentia v New Vaduz
C: Talenore v Passasian Unincorporated Territory
23rd May
A: Pontus v Gerenian South Keltia
A: Nova English Korea v Nova England
B: Ranentsi v Caputia
B: Juclandia v Hoenn
C: Passasian Unincorporated Territory v Incontinentia
C: New Vaduz v Lostisland
6th June
A: Nova England v Pontus
A: Gerenian South Keltia v Strait of Haifa
B: Hoenn v Ranentsi
B: Caputia v Xang Muang
C: Lostisland v Passasian Unincorporated Territory
C: Incontinentia v Talenore
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: EMU 2018 qualifying
*Played 31st January*
Group A
Nova England 4-0 Strait of Haifa
Nova English Korea 2-0 Pontus
Group B
Hoenn 3-0 Xang Muang
Juclandia 2-1 Ranentsi
Group C
Lostisland 0-0 Talenore
New Vaduz 2-0 Passasian Unincorporated Territory
Group standings can be found here!
Group A
Nova England 4-0 Strait of Haifa
Nova English Korea 2-0 Pontus
Group B
Hoenn 3-0 Xang Muang
Juclandia 2-1 Ranentsi
Group C
Lostisland 0-0 Talenore
New Vaduz 2-0 Passasian Unincorporated Territory
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: EMU 2018 qualifying
*Played 14th February*
Group A
Strait of Haifa 0-1 Nova English Korea
Gerenian South Keltia 0-4 Nova England
Group B
Xang Muang 1-2 Juclandia
Caputia 1-1 Hoenn
Group C
Talenore 2-1 New Vaduz
Incontinentia 0-1 Lostisland
Group standings can be found here!
Group A
Strait of Haifa 0-1 Nova English Korea
Gerenian South Keltia 0-4 Nova England
Group B
Xang Muang 1-2 Juclandia
Caputia 1-1 Hoenn
Group C
Talenore 2-1 New Vaduz
Incontinentia 0-1 Lostisland
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: EMU 2018 qualifying
*Played 28th February*
Group A
Nova English Korea 2-2 Gerenian South Keltia
Pontus 1-1 Strait of Haifa
Group B
Juclandia 1-2 Caputia
Ranentsi 2-1 Xang Muang
Group C
New Vaduz 3-0 Incontinentia
Passasian Unincorporated Territory 1-1 Talenore
Group standings can be found here!
Group A
Nova English Korea 2-2 Gerenian South Keltia
Pontus 1-1 Strait of Haifa
Group B
Juclandia 1-2 Caputia
Ranentsi 2-1 Xang Muang
Group C
New Vaduz 3-0 Incontinentia
Passasian Unincorporated Territory 1-1 Talenore
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: EMU 2018 qualifying
*Played 14th March*
Group A
Gerenian South Keltia 2-0 Pontus
Nova England 4-0 Nova English Korea
Group B
Caputia 2-0 Ranentsi
Hoenn 3-1 Juclandia
Group C
Incontinentia 1-0 Passasian Unincorporated Territory
Lostisland 2-2 New Vaduz
Group standings can be found here!
Group A
Gerenian South Keltia 2-0 Pontus
Nova England 4-0 Nova English Korea
Group B
Caputia 2-0 Ranentsi
Hoenn 3-1 Juclandia
Group C
Incontinentia 1-0 Passasian Unincorporated Territory
Lostisland 2-2 New Vaduz
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: EMU 2018 qualifying
*Played 28th March*
Group A
Pontus 0-3 Nova England
Strait of Haifa 0-1 Gerenian South Keltia
Group B
Ranentsi 1-2 Hoenn
Xang Muang 1-1 Caputia
Group C
Passasian Unincorporated Territory 1-2 Lostisland
Talenore 4-1 Incontinentia
Group standings can be found here!
Group A
Pontus 0-3 Nova England
Strait of Haifa 0-1 Gerenian South Keltia
Group B
Ranentsi 1-2 Hoenn
Xang Muang 1-1 Caputia
Group C
Passasian Unincorporated Territory 1-2 Lostisland
Talenore 4-1 Incontinentia
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: EMU 2018 qualifying
*Played 11th April*
Group A
Strait of Haifa 0-4 Nova England
Pontus 1-1 Nova English Korea
Group B
Xang Muang 2-3 Hoenn
Ranentsi 2-0 Juclandia
Group C
Talenore 1-1 Lostisland
Passasian Unincorporated Territory 0-2 New Vaduz
Group standings can be found here!
Group A
Strait of Haifa 0-4 Nova England
Pontus 1-1 Nova English Korea
Group B
Xang Muang 2-3 Hoenn
Ranentsi 2-0 Juclandia
Group C
Talenore 1-1 Lostisland
Passasian Unincorporated Territory 0-2 New Vaduz
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: EMU 2018 qualifying
*Played 25th April*
Group A
Nova English Korea 2-0 Strait of Haifa
Nova England 1-1 Gerenian South Keltia (Nova England qualify for the EMU Championships)
Group B
Juclandia 2-0 Xang Muang
Hoenn 4-3 Caputia (Hoenn qualify for the EMU Championships)
Group C
New Vaduz 1-1 Talenore
Lostisland 2-0 Incontinentia
Group standings can be found here!
Group A
Nova English Korea 2-0 Strait of Haifa
Nova England 1-1 Gerenian South Keltia (Nova England qualify for the EMU Championships)
Group B
Juclandia 2-0 Xang Muang
Hoenn 4-3 Caputia (Hoenn qualify for the EMU Championships)
Group C
New Vaduz 1-1 Talenore
Lostisland 2-0 Incontinentia
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: EMU 2018 qualifying
*Played 9th May*
Group A
Gerenian South Keltia 1-3 Nova English Korea
Strait of Haifa 0-1 Pontus
Group B
Caputia 2-0 Juclandia
Xang Muang 0-1 Ranentsi
Group C
Incontinentia 1-1 New Vaduz
Talenore 2-0 Passasian Unincorporated Territory
Group standings can be found here!
Group A
Gerenian South Keltia 1-3 Nova English Korea
Strait of Haifa 0-1 Pontus
Group B
Caputia 2-0 Juclandia
Xang Muang 0-1 Ranentsi
Group C
Incontinentia 1-1 New Vaduz
Talenore 2-0 Passasian Unincorporated Territory
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: EMU 2018 qualifying
*Played 23rd May*
Group A
Pontus 1-1 Gerenian South Keltia
Nova English Korea 0-3 Nova England (Nova English Korea qualify for the EMU Championships)
Group B
Ranentsi 1-3 Caputia (Caputia qualify for the EMU Championships)
Juclandia 1-0 Hoenn
Group C
Passasian Unincorporated Territory 2-0 Incontinentia
New Vaduz 2-0 Lostisland
Group standings can be found here!
Group A
Pontus 1-1 Gerenian South Keltia
Nova English Korea 0-3 Nova England (Nova English Korea qualify for the EMU Championships)
Group B
Ranentsi 1-3 Caputia (Caputia qualify for the EMU Championships)
Juclandia 1-0 Hoenn
Group C
Passasian Unincorporated Territory 2-0 Incontinentia
New Vaduz 2-0 Lostisland
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: EMU 2018 qualifying
*Played 6th June*
Group A
Nova England 2-2 Pontus
Gerenian South Keltia 3-1 Strait of Haifa
Group B
Hoenn 0-0 Ranentsi
Caputia 4-0 Xang Muang
Group C
Lostisland 4-2 Passasian Unincorporated Territory (New Vaduz qualify for the EMU Championships)
Incontinentia 0-1 Talenore (Talenore qualify for the EMU Championships)
Group standings can be found here!
Group A
Nova England 2-2 Pontus
Gerenian South Keltia 3-1 Strait of Haifa
Group B
Hoenn 0-0 Ranentsi
Caputia 4-0 Xang Muang
Group C
Lostisland 4-2 Passasian Unincorporated Territory (New Vaduz qualify for the EMU Championships)
Incontinentia 0-1 Talenore (Talenore qualify for the EMU Championships)
Group standings can be found here!