CiboTap 2020 qualifying
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
CiboTap 2020 qualifying
The draw for this year's CiboTap qualifiers has been made, with teams being drawn from four pots based around the latest official Elo rankings.
Group A
Greater Sangun
North Antarctic Domain
Etourney
Goëtia
Group B
Natopia
Athlon
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Two Martyrs
Group C
Passio-Corum
Mar Sara
Arcadia
Ralgon
Group D
North Antarctica
Helderbourgh
Lusa
Caradia
Group A
Greater Sangun
North Antarctic Domain
Etourney
Goëtia
Group B
Natopia
Athlon
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Two Martyrs
Group C
Passio-Corum
Mar Sara
Arcadia
Ralgon
Group D
North Antarctica
Helderbourgh
Lusa
Caradia
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2020 qualifying
Fixtures
29th January
A: Etourney v North Antarctic Domain
A: Goëtia v Greater Sangun
B: Athlon v Two Martyrs
B: Natopia v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
C: Arcadia v Ralgon
C: Mar Sara v Passio-Corum
D: Caradia v North Antarctica
D: Helderbourgh v Lusa
26th February
A: North Antarctic Domain v Greater Sangun
A: Etourney v Goëtia
B: Two Martyrs v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
B: Athlon v Natopia
C: Ralgon v Passio-Corum
C: Arcadia v Mar Sara
D: North Antarctica v Lusa
D: Caradia v Helderbourgh
25th March
A: Goëtia v North Antarctic Domain
A: Greater Sangun v Etourney
B: Natopia v Two Martyrs
B: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Athlon
C: Mar Sara v Ralgon
C: Passio-Corum v Arcadia
D: Helderbourgh v North Antarctica
D: Lusa v Caradia
8th April
A: North Antarctic Domain v Etourney
A: Greater Sangun v Goëtia
B: Two Martyrs v Athlon
B: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Natopia
C: Ralgon v Arcadia
C: Passio-Corum v Mar Sara
D: North Antarctica v Caradia
D: Lusa v Helderbourgh
6th May
A: Greater Sangun v North Antarctic Domain
A: Goëtia v Etourney
B: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Two Martyrs
B: Natopia v Athlon
C: Passio-Corum v Ralgon
C: Mar Sara v Arcadia
D: Lusa v North Antarctica
D: Helderbourgh v Caradia
3rd June
A: North Antarctic Domain v Goëtia
A: Etourney v Greater Sangun
B: Two Martyrs v Natopia
B: Athlon v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
C: Ralgon v Mar Sara
C: Arcadia v Passio-Corum
D: North Antarctica v Helderbourgh
D: Caradia v Lusa
10th June
PO: Runner-up Group A v Runner-up Group B
PO: Runner-up Group C v Runner-up Group D
17th June
PO: Runner-up Group B v Runner-up Group A
PO: Runner-up Group D v Runner-up Group C
29th January
A: Etourney v North Antarctic Domain
A: Goëtia v Greater Sangun
B: Athlon v Two Martyrs
B: Natopia v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
C: Arcadia v Ralgon
C: Mar Sara v Passio-Corum
D: Caradia v North Antarctica
D: Helderbourgh v Lusa
26th February
A: North Antarctic Domain v Greater Sangun
A: Etourney v Goëtia
B: Two Martyrs v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
B: Athlon v Natopia
C: Ralgon v Passio-Corum
C: Arcadia v Mar Sara
D: North Antarctica v Lusa
D: Caradia v Helderbourgh
25th March
A: Goëtia v North Antarctic Domain
A: Greater Sangun v Etourney
B: Natopia v Two Martyrs
B: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Athlon
C: Mar Sara v Ralgon
C: Passio-Corum v Arcadia
D: Helderbourgh v North Antarctica
D: Lusa v Caradia
8th April
A: North Antarctic Domain v Etourney
A: Greater Sangun v Goëtia
B: Two Martyrs v Athlon
B: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Natopia
C: Ralgon v Arcadia
C: Passio-Corum v Mar Sara
D: North Antarctica v Caradia
D: Lusa v Helderbourgh
6th May
A: Greater Sangun v North Antarctic Domain
A: Goëtia v Etourney
B: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Two Martyrs
B: Natopia v Athlon
C: Passio-Corum v Ralgon
C: Mar Sara v Arcadia
D: Lusa v North Antarctica
D: Helderbourgh v Caradia
3rd June
A: North Antarctic Domain v Goëtia
A: Etourney v Greater Sangun
B: Two Martyrs v Natopia
B: Athlon v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
C: Ralgon v Mar Sara
C: Arcadia v Passio-Corum
D: North Antarctica v Helderbourgh
D: Caradia v Lusa
10th June
PO: Runner-up Group A v Runner-up Group B
PO: Runner-up Group C v Runner-up Group D
17th June
PO: Runner-up Group B v Runner-up Group A
PO: Runner-up Group D v Runner-up Group C
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2020 qualifying
*Played 29th January*
Group A
Etourney 2-1 North Antarctic Domain
Goëtia 0-3 Greater Sangun
Group B
Athlon 4-0 Two Martyrs
Natopia 3-2 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Group C
Arcadia 3-0 Ralgon
Mar Sara 2-1 Passio-Corum
Group D
Caradia 0-4 North Antarctica
Helderbourgh 3-1 Lusa
Group standings can be found here!
Group A
Etourney 2-1 North Antarctic Domain
Goëtia 0-3 Greater Sangun
Group B
Athlon 4-0 Two Martyrs
Natopia 3-2 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Group C
Arcadia 3-0 Ralgon
Mar Sara 2-1 Passio-Corum
Group D
Caradia 0-4 North Antarctica
Helderbourgh 3-1 Lusa
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2020 qualifying
*Played 26th February*
Group A
North Antarctic Domain 1-0 Greater Sangun
Etourney 2-1 Goëtia
Group B
Two Martyrs 0-2 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Athlon 2-3 Natopia
Group C
Ralgon 1-1 Passio-Corum
Arcadia 0-0 Mar Sara
Group D
North Antarctica 6-0 Lusa
Caradia 2-1 Helderbourgh
Group standings can be found here!
Group A
North Antarctic Domain 1-0 Greater Sangun
Etourney 2-1 Goëtia
Group B
Two Martyrs 0-2 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Athlon 2-3 Natopia
Group C
Ralgon 1-1 Passio-Corum
Arcadia 0-0 Mar Sara
Group D
North Antarctica 6-0 Lusa
Caradia 2-1 Helderbourgh
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2020 qualifying
*Played 25th March*
Group A
Goëtia 0-2 North Antarctic Domain
Greater Sangun 3-2 Etourney
Group B
Natopia 6-0 Two Martyrs
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 2-2 Athlon
Group C
Mar Sara 2-1 Ralgon
Passio-Corum 2-1 Arcadia
Group D
Helderbourgh 0-0 North Antarctica
Lusa 1-1 Caradia
Group standings can be found here!
Group A
Goëtia 0-2 North Antarctic Domain
Greater Sangun 3-2 Etourney
Group B
Natopia 6-0 Two Martyrs
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 2-2 Athlon
Group C
Mar Sara 2-1 Ralgon
Passio-Corum 2-1 Arcadia
Group D
Helderbourgh 0-0 North Antarctica
Lusa 1-1 Caradia
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2020 qualifying
*Played 8th April*
Group A
North Antarctic Domain 2-2 Etourney
Greater Sangun 4-0 Goëtia
Group B
Two Martyrs 0-0 Athlon
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 0-4 Natopia (Natopia qualify for CiboTap Championships)
Group C
Ralgon 4-3 Arcadia
Passio-Corum 2-0 Mar Sara
Group D
North Antarctica 2-1 Caradia
Lusa 1-3 Helderbourgh
Group standings can be found here!
Group A
North Antarctic Domain 2-2 Etourney
Greater Sangun 4-0 Goëtia
Group B
Two Martyrs 0-0 Athlon
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 0-4 Natopia (Natopia qualify for CiboTap Championships)
Group C
Ralgon 4-3 Arcadia
Passio-Corum 2-0 Mar Sara
Group D
North Antarctica 2-1 Caradia
Lusa 1-3 Helderbourgh
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2020 qualifying
*Played 6th May*
Group A
Greater Sangun 2-0 North Antarctic Domain
Goëtia 0-4 Etourney
Group B
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 3-0 Two Martyrs
Natopia 3-1 Athlon
Group C
Passio-Corum 4-0 Ralgon
Mar Sara 1-2 Arcadia
Group D
Lusa 0-2 North Antarctica (North Antarctica qualify for CiboTap Championships)
Helderbourgh 1-1 Caradia
Group standings can be found here!
Group A
Greater Sangun 2-0 North Antarctic Domain
Goëtia 0-4 Etourney
Group B
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 3-0 Two Martyrs
Natopia 3-1 Athlon
Group C
Passio-Corum 4-0 Ralgon
Mar Sara 1-2 Arcadia
Group D
Lusa 0-2 North Antarctica (North Antarctica qualify for CiboTap Championships)
Helderbourgh 1-1 Caradia
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2020 qualifying
*Played 3rd June*
Group A
North Antarctic Domain 3-0 Goëtia
Etourney 1-0 Greater Sangun (Etourney qualify for CiboTap Championships, Greater Sangun advance to play-off)
Group B
Two Martyrs 1-3 Natopia
Athlon 1-2 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq (Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq advance to play-off)
Group C
Ralgon 2-0 Mar Sara
Arcadia 1-1 Passio-Corum (Passio-Corum qualify for CiboTap Championships, Arcadia advance to play-off)
Group D
North Antarctica 3-1 Helderbourgh (Helderbourgh advance to play-off)
Caradia 4-0 Lusa
Group standings can be found here!
Group A
North Antarctic Domain 3-0 Goëtia
Etourney 1-0 Greater Sangun (Etourney qualify for CiboTap Championships, Greater Sangun advance to play-off)
Group B
Two Martyrs 1-3 Natopia
Athlon 1-2 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq (Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq advance to play-off)
Group C
Ralgon 2-0 Mar Sara
Arcadia 1-1 Passio-Corum (Passio-Corum qualify for CiboTap Championships, Arcadia advance to play-off)
Group D
North Antarctica 3-1 Helderbourgh (Helderbourgh advance to play-off)
Caradia 4-0 Lusa
Group standings can be found here!
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2020 qualifying
Play-offs
10th June
PO: Greater Sangun v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
PO: Arcadia v Helderbourgh
17th June
PO: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Greater Sangun
PO: Helderbourgh v Arcadia
10th June
PO: Greater Sangun v Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
PO: Arcadia v Helderbourgh
17th June
PO: Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq v Greater Sangun
PO: Helderbourgh v Arcadia
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2020 qualifying
*Played 10th June*
Greater Sangun 1-1 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Arcadia 2-1 Helderbourgh
Greater Sangun 1-1 Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq
Arcadia 2-1 Helderbourgh
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: CiboTap 2020 qualifying
*Played 17th June*
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 0-0 Greater Sangun (Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq qualify for CiboTap Championships)
Helderbourgh 3-0 Arcadia (Helderbourgh qualify for CiboTap Championships)
Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq 0-0 Greater Sangun (Qavaqaqqaqqaniitqeqertaq qualify for CiboTap Championships)
Helderbourgh 3-0 Arcadia (Helderbourgh qualify for CiboTap Championships)