Results Archive (by Competition)
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Results Archive (by Competition)
Contents:
FMF World Cup
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
AEFA World Cup Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
CTFA World Cup Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
EMUFA World Cup Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
WMFA World Cup Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Interconfederational Play-offs
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
FMF Confederations Cup
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Copa Apollonia
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
CiboTap Championships
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
EMU Championships
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Benacia Cup
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Friendly Tournaments
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Individual Matches
Friendlies and Other Matches (2007-14)
Friendlies and Other Matches (2015-19)
Friendlies and Other Matches (2020-)
FMF World Cup
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
AEFA World Cup Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
CTFA World Cup Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
EMUFA World Cup Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
WMFA World Cup Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Interconfederational Play-offs
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
FMF Confederations Cup
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Copa Apollonia
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
CiboTap Championships
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
EMU Championships
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Benacia Cup
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Qualifying
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Friendly Tournaments
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Individual Matches
Friendlies and Other Matches (2007-14)
Friendlies and Other Matches (2015-19)
Friendlies and Other Matches (2020-)
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2006 FMF World Cup
Group A
21/12/2006 - Taesong 4-0 New South Vietnam
21/12/2006 - Nova England 1-0 New Oscland
24/12/2006 - New South Vietnam 2-1 New Oscland
24/12/2006 - Taesong 2-0 Nova England
27/12/2006 - New South Vietnam 0-0 Nova England
27/12/2006 - Taesong 1-0 New Oscland
Group B
22/12/2006 - Craitland 2-1 New-Empire
22/12/2006 - New Brittania 1-1 Alexandria
26/12/2006 - Alexandria 0-1 Craitland
26/12/2006 - New Brittania 1-3 New-Empire
28/12/2006 - Craitland 0-4 New Brittania
30/12/2006 - Alexandria 4-0 New-Empire
Group C
22/12/2006 - Riponia 5-0 Natopia
24/12/2006 - Beaugium 4-0 Monovia
26/12/2006 - Natopia 1-0 Monovia
26/12/2006 - Beaugium 2-2 Riponia
30/12/2006 - Natopia 0-3 Beaugium
30/12/2006 - Riponia 1-0 Monovia
Group D
24/12/2006 - Gaia 0-0 Tokidoki
28/12/2006 - Gaia 1-0 Matbaa
30/12/2006 - Matbaa 3-0 Tokidoki
Quarter-finals
01/01/2007 - Taesong 1-0 Alexandria
01/01/2007 - Craitland 0-0 Nova England [aet; 0-0 after 90 mins; Nova England win 4-2 on penalties]
02/01/2007 - Beaugium 1-0 Matbaa
02/01/2007 - Gaia 2-1 Riponia
Semi-finals
04/01/2007 - Taesong 2-2 Beaugium [aet; 1-1 after 90 minutes; Beaugium win 3-1 on penalties]
04/01/2007 - Nova England 0-0 Gaia [aet; 0-0 after 90 mins; Gaia win 3-2 on penalties]
Third-place play-off
06/01/2007 - Taesong 1-0 Nova England
Final
07/01/2007 - Beaugium 1-0 Gaia
Group A
21/12/2006 - Taesong 4-0 New South Vietnam
21/12/2006 - Nova England 1-0 New Oscland
24/12/2006 - New South Vietnam 2-1 New Oscland
24/12/2006 - Taesong 2-0 Nova England
27/12/2006 - New South Vietnam 0-0 Nova England
27/12/2006 - Taesong 1-0 New Oscland
Group B
22/12/2006 - Craitland 2-1 New-Empire
22/12/2006 - New Brittania 1-1 Alexandria
26/12/2006 - Alexandria 0-1 Craitland
26/12/2006 - New Brittania 1-3 New-Empire
28/12/2006 - Craitland 0-4 New Brittania
30/12/2006 - Alexandria 4-0 New-Empire
Group C
22/12/2006 - Riponia 5-0 Natopia
24/12/2006 - Beaugium 4-0 Monovia
26/12/2006 - Natopia 1-0 Monovia
26/12/2006 - Beaugium 2-2 Riponia
30/12/2006 - Natopia 0-3 Beaugium
30/12/2006 - Riponia 1-0 Monovia
Group D
24/12/2006 - Gaia 0-0 Tokidoki
28/12/2006 - Gaia 1-0 Matbaa
30/12/2006 - Matbaa 3-0 Tokidoki
Quarter-finals
01/01/2007 - Taesong 1-0 Alexandria
01/01/2007 - Craitland 0-0 Nova England [aet; 0-0 after 90 mins; Nova England win 4-2 on penalties]
02/01/2007 - Beaugium 1-0 Matbaa
02/01/2007 - Gaia 2-1 Riponia
Semi-finals
04/01/2007 - Taesong 2-2 Beaugium [aet; 1-1 after 90 minutes; Beaugium win 3-1 on penalties]
04/01/2007 - Nova England 0-0 Gaia [aet; 0-0 after 90 mins; Gaia win 3-2 on penalties]
Third-place play-off
06/01/2007 - Taesong 1-0 Nova England
Final
07/01/2007 - Beaugium 1-0 Gaia
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2007 AEFA World Cup Qualifying
1st Round, 1st Leg
13/06/2007 - Engliriace 1-2 Adraisia
13/06/2007 - Oscland 1-2 New-Empire
14/06/2007 - United Empire 0-0 Holzborg
14/06/2007 - Wachensburg 0-1 Hurmu
17/06/2007 - Leon and Venezia 4-0 Stormark
17/06/2007 - Jamzinia 3-1 Lovely
1st Round, 2nd Leg
27/06/2007 - Lovely 1-1 Jamzinia [Jamzinia win 4-2 on aggregate]
27/06/2007 - Stormark 0-2 Leon and Venezia [Leon and Venezia win 6-0 on aggregate]
28/06/2007 - Holzborg 0-1 United Empire [United Empire win 1-0 on aggregate]
28/06/2007 - Wachensburg 1-1 Hurmu [Hurmu win 2-1 on aggregate]
30/06/2007 - Adraisia 3-0 Engliriace [Adraisia win 5-1 on aggregate]
30/06/2007 - New-Empire 2-2 Oscland [New-Empire win 4-3 on aggregate]
2nd Round, Group A
08/07/2007 - Jamzinia 0-1 Hurmu
11/07/2007 - Adraisia 0-0 Hurmu
14/07/2007 - Jamzinia 5-0 Adraisia
2nd Round, Group B
09/07/2007 - Leon and Venezia 1-2 New-Empire
12/07/2007 - New-Empire 3-1 United Empire
15/07/2007 - United Empire 1-1 Leon and Venezia
1st Round, 1st Leg
13/06/2007 - Engliriace 1-2 Adraisia
13/06/2007 - Oscland 1-2 New-Empire
14/06/2007 - United Empire 0-0 Holzborg
14/06/2007 - Wachensburg 0-1 Hurmu
17/06/2007 - Leon and Venezia 4-0 Stormark
17/06/2007 - Jamzinia 3-1 Lovely
1st Round, 2nd Leg
27/06/2007 - Lovely 1-1 Jamzinia [Jamzinia win 4-2 on aggregate]
27/06/2007 - Stormark 0-2 Leon and Venezia [Leon and Venezia win 6-0 on aggregate]
28/06/2007 - Holzborg 0-1 United Empire [United Empire win 1-0 on aggregate]
28/06/2007 - Wachensburg 1-1 Hurmu [Hurmu win 2-1 on aggregate]
30/06/2007 - Adraisia 3-0 Engliriace [Adraisia win 5-1 on aggregate]
30/06/2007 - New-Empire 2-2 Oscland [New-Empire win 4-3 on aggregate]
2nd Round, Group A
08/07/2007 - Jamzinia 0-1 Hurmu
11/07/2007 - Adraisia 0-0 Hurmu
14/07/2007 - Jamzinia 5-0 Adraisia
2nd Round, Group B
09/07/2007 - Leon and Venezia 1-2 New-Empire
12/07/2007 - New-Empire 3-1 United Empire
15/07/2007 - United Empire 1-1 Leon and Venezia
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2007 CTFA World Cup Qualifying + 2007 CiboTap Championships
Group Stage
04/05/2007 - Alexandria 2-2 Natopia
04/05/2007 - Matbaa 5-0 Zindaria
07/05/2007 - Alexandria 4-3 Matbaa
07/05/2007 - Natopia 5-0 Zindaria
10/05/2007 - Alexandria 5-0 Zindaria
10/05/2007 - Natopia 2-3 Matbaa
Final
13/05/2007 - Alexandria 0-0 Matbaa [aet; 0-0 after 90 mins; Matbaa win 3-1 on penalties]
Group Stage
04/05/2007 - Alexandria 2-2 Natopia
04/05/2007 - Matbaa 5-0 Zindaria
07/05/2007 - Alexandria 4-3 Matbaa
07/05/2007 - Natopia 5-0 Zindaria
10/05/2007 - Alexandria 5-0 Zindaria
10/05/2007 - Natopia 2-3 Matbaa
Final
13/05/2007 - Alexandria 0-0 Matbaa [aet; 0-0 after 90 mins; Matbaa win 3-1 on penalties]
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2007 EMUFA World Cup Qualifying
Group A
24/04/2007 - Benevolent 4-0 Iridia
25/04/2007 - Craitland 3-2 Col
01/05/2007 - Craitland 4-0 Iridia
02/05/2007 - Benevolent 0-2 Col
08/05/2007 - Col 2-0 Iridia
09/05/2007 - Craitland 5-0 Benevolent
12/05/2007 - Iridia 0-0 Benevolent
12/05/2007 - Col 1-0 Craitland
27/05/2007 - Iridia 0-1 Craitland
27/05/2007 - Col 0-0 Benevolent
29/05/2007 - Benevolent 0-2 Craitland
30/05/2007 - Iridia 0-0 Col
Group B
24/04/2007 - Riponia 0-1 Kataria
25/04/2007 - Interland 1-1 New Nsawam
28/04/2007 - Interland 0-0 Riponia
29/04/2007 - Kataria 1-0 New Nsawam
01/05/2007 - Riponia 3-0 New Nsawam
02/05/2007 - Kataria 2-2 Interland
12/05/2007 - Kataria 2-1 Riponia
12/05/2007 - New Nsawam 1-4 Interland
27/05/2007 - Riponia 1-0 Interland
27/05/2007 - New Nsawam 2-1 Kataria
30/05/2007 - New Nsawam 0-1 Riponia
30/05/2007 - Interland 2-2 Kataria
Group C
21/04/2007 - Taesong 3-0 Nova England
24/04/2007 - Taesong 6-0 Hurdania
25/04/2007 - Nova England 0-0 Passas
28/04/2007 - Nova England 1-0 Hurdania
01/05/2007 - Taesong 2-1 Passas
08/05/2007 - Passas 3-1 Hurdania
12/05/2007 - Nova England 0-6 Taesong
12/05/2007 - Hurdania 0-4 Passas
27/05/2007 - Passas 0-0 Nova England
27/05/2007 - Hurdania 1-1 Taesong
29/05/2007 - Passas 1-1 Taesong
29/05/2007 - Hurdania 0-3 Nova England
2nd Round, Group
03/06/2007 - Col 0-2 Riponia
10/06/2007 - Passas 4-0 Col
17/06/2007 - Riponia 1-1 Passas
Group A
24/04/2007 - Benevolent 4-0 Iridia
25/04/2007 - Craitland 3-2 Col
01/05/2007 - Craitland 4-0 Iridia
02/05/2007 - Benevolent 0-2 Col
08/05/2007 - Col 2-0 Iridia
09/05/2007 - Craitland 5-0 Benevolent
12/05/2007 - Iridia 0-0 Benevolent
12/05/2007 - Col 1-0 Craitland
27/05/2007 - Iridia 0-1 Craitland
27/05/2007 - Col 0-0 Benevolent
29/05/2007 - Benevolent 0-2 Craitland
30/05/2007 - Iridia 0-0 Col
Group B
24/04/2007 - Riponia 0-1 Kataria
25/04/2007 - Interland 1-1 New Nsawam
28/04/2007 - Interland 0-0 Riponia
29/04/2007 - Kataria 1-0 New Nsawam
01/05/2007 - Riponia 3-0 New Nsawam
02/05/2007 - Kataria 2-2 Interland
12/05/2007 - Kataria 2-1 Riponia
12/05/2007 - New Nsawam 1-4 Interland
27/05/2007 - Riponia 1-0 Interland
27/05/2007 - New Nsawam 2-1 Kataria
30/05/2007 - New Nsawam 0-1 Riponia
30/05/2007 - Interland 2-2 Kataria
Group C
21/04/2007 - Taesong 3-0 Nova England
24/04/2007 - Taesong 6-0 Hurdania
25/04/2007 - Nova England 0-0 Passas
28/04/2007 - Nova England 1-0 Hurdania
01/05/2007 - Taesong 2-1 Passas
08/05/2007 - Passas 3-1 Hurdania
12/05/2007 - Nova England 0-6 Taesong
12/05/2007 - Hurdania 0-4 Passas
27/05/2007 - Passas 0-0 Nova England
27/05/2007 - Hurdania 1-1 Taesong
29/05/2007 - Passas 1-1 Taesong
29/05/2007 - Hurdania 0-3 Nova England
2nd Round, Group
03/06/2007 - Col 0-2 Riponia
10/06/2007 - Passas 4-0 Col
17/06/2007 - Riponia 1-1 Passas
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2007 WMFA World Cup Qualifying
1st Round, 1st Leg
01/06/2007 - Greenuk 1-1 Shireroth
01/06/2007 - Houland 0-2 Istvanistan
02/06/2007 - Mania 0-3 New Brittania
02/06/2007 - Beaugium 2-2 Zandarijn SAR
1st Round, 2nd Leg
05/06/2007 - New Brittania 4-1 Mania [New Brittania win 7-1 on aggregate]
05/06/2007 - Zandarijn SAR 0-6 Beaugium [Beaugium win 8-2 on aggregate]
06/06/2007 - Shireroth 2-2 Greenuk [Scores tied at 3-3; Greenuk win on away goals]
06/06/2007 - Istvanistan 3-1 Houland [Istvanistan win 5-1 on aggregate]
2nd Round, 1st Leg
09/06/2007 - Greenuk 0-2 Beaugium
10/06/2007 - New Brittania 2-1 Istvanistan
2nd Round, 2nd Leg
12/06/2007 - Istvanistan 0-1 New Brittania [New Brittania win 3-1 on aggregate]
13/06/2007 - Beaugium 3-0 Greenuk [Beaugium win 5-0 on aggregate]
1st Round, 1st Leg
01/06/2007 - Greenuk 1-1 Shireroth
01/06/2007 - Houland 0-2 Istvanistan
02/06/2007 - Mania 0-3 New Brittania
02/06/2007 - Beaugium 2-2 Zandarijn SAR
1st Round, 2nd Leg
05/06/2007 - New Brittania 4-1 Mania [New Brittania win 7-1 on aggregate]
05/06/2007 - Zandarijn SAR 0-6 Beaugium [Beaugium win 8-2 on aggregate]
06/06/2007 - Shireroth 2-2 Greenuk [Scores tied at 3-3; Greenuk win on away goals]
06/06/2007 - Istvanistan 3-1 Houland [Istvanistan win 5-1 on aggregate]
2nd Round, 1st Leg
09/06/2007 - Greenuk 0-2 Beaugium
10/06/2007 - New Brittania 2-1 Istvanistan
2nd Round, 2nd Leg
12/06/2007 - Istvanistan 0-1 New Brittania [New Brittania win 3-1 on aggregate]
13/06/2007 - Beaugium 3-0 Greenuk [Beaugium win 5-0 on aggregate]
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2007 FMF World Cup
Group A
01/08/2007 - Novatainia 0-3 Passas
01/08/2007 - Gaia 0-1 Matbaa
09/08/2007 - Gaia 2-1 Novatainia
09/08/2007 - Passas 3-0 Matbaa
15/08/2007 - Novatainia 2-1 Matbaa
15/08/2007 - Gaia 4-2 Passas
Group B
03/08/2007 - Alexandria 0-0 Beaugium
03/08/2007 - Hurmu 2-1 New-Empire
11/08/2007 - Alexandria 5-3 Hurmu
11/08/2007 - New-Empire 2-1 Beaugium
16/08/2007 - Hurmu 2-0 Beaugium
16/08/2007 - Alexandria 5-0 New-Empire
Group C
05/08/2007 - New Brittania 0-2 Riponia
05/08/2007 - Kataria 1-1 Leon and Venezia
13/08/2007 - New Brittania 3-3 Kataria
13/08/2007 - Riponia 2-2 Leon and Venezia
16/08/2007 - Leon and Venezia 1-0 New Brittania
17/08/2007 - Kataria 1-2 Riponia
Group D
07/08/2007 - Craitland 2-3 Taesong
07/08/2007 - Tokidoki 2-1 Jamzinia
15/08/2007 - Tokidoki 7-5 Taesong
15/08/2007 - Craitland 2-0 Jamzinia
17/08/2007 - Craitland 1-0 Tokidoki
17/08/2007 - Taesong 1-0 Jamzinia
Quarter-finals
20/08/2007 - Passas 4-3 Leon and Venezia
20/08/2007 - Riponia 1-1 Gaia [aet; 1-1 after 90 minutes; Gaia win 3-1 on penalties]
22/08/2007 - Tokidoki 3-1 Hurmu
22/08/2007 - Alexandria 2-3 Craitland
Semi-finals
26/08/2007 - Craitland 2-0 Passas
26/08/2007 - Tokidoki 4-0 Gaia
Third-place play-off
28/08/2007 - Gaia 1-2 Passas
Final
31/08/2007 - Craitland 1-0 Tokidoki
Group A
01/08/2007 - Novatainia 0-3 Passas
01/08/2007 - Gaia 0-1 Matbaa
09/08/2007 - Gaia 2-1 Novatainia
09/08/2007 - Passas 3-0 Matbaa
15/08/2007 - Novatainia 2-1 Matbaa
15/08/2007 - Gaia 4-2 Passas
Group B
03/08/2007 - Alexandria 0-0 Beaugium
03/08/2007 - Hurmu 2-1 New-Empire
11/08/2007 - Alexandria 5-3 Hurmu
11/08/2007 - New-Empire 2-1 Beaugium
16/08/2007 - Hurmu 2-0 Beaugium
16/08/2007 - Alexandria 5-0 New-Empire
Group C
05/08/2007 - New Brittania 0-2 Riponia
05/08/2007 - Kataria 1-1 Leon and Venezia
13/08/2007 - New Brittania 3-3 Kataria
13/08/2007 - Riponia 2-2 Leon and Venezia
16/08/2007 - Leon and Venezia 1-0 New Brittania
17/08/2007 - Kataria 1-2 Riponia
Group D
07/08/2007 - Craitland 2-3 Taesong
07/08/2007 - Tokidoki 2-1 Jamzinia
15/08/2007 - Tokidoki 7-5 Taesong
15/08/2007 - Craitland 2-0 Jamzinia
17/08/2007 - Craitland 1-0 Tokidoki
17/08/2007 - Taesong 1-0 Jamzinia
Quarter-finals
20/08/2007 - Passas 4-3 Leon and Venezia
20/08/2007 - Riponia 1-1 Gaia [aet; 1-1 after 90 minutes; Gaia win 3-1 on penalties]
22/08/2007 - Tokidoki 3-1 Hurmu
22/08/2007 - Alexandria 2-3 Craitland
Semi-finals
26/08/2007 - Craitland 2-0 Passas
26/08/2007 - Tokidoki 4-0 Gaia
Third-place play-off
28/08/2007 - Gaia 1-2 Passas
Final
31/08/2007 - Craitland 1-0 Tokidoki
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2007 EMU Championships
Group A
01/10/2007 - Interland 2-0 New Nsawam
01/10/2007 - Benevolent 0-4 Craitland
01/10/2007 - Bosworth 0-2 Nova England
04/10/2007 - Craitland 7-1 Sharovia
04/10/2007 - Nova England 3-0 Benevolent
04/10/2007 - New Nsawam 1-2 Bosworth
07/10/2007 - Nova England 6-0 Sharovia
07/10/2007 - Interland 2-1 Bosworth
07/10/2007 - New Nsawam 0-1 Benevolent
10/10/2007 - Craitland 2-0 New Nsawam
10/10/2007 - Interland 4-0 Sharovia
10/10/2007 - Bosworth 2-2 Benevolent
13/10/2007 - Interland 1-1 Craitland
13/10/2007 - Nova England 1-0 New Nsawam
13/10/2007 - Benevolent 2-0 Sharovia
16/10/2007 - Craitland 1-0 Bosworth
16/10/2007 - Nova England 1-0 Interland
16/10/2007 - New Nsawam 3-2 Sharovia
19/10/2007 - Nova England 1-1 Craitland
19/10/2007 - Interland 2-1 Benevolent
19/10/2007 - Bosworth 2-0 Sharovia
Group B
02/10/2007 - Kataria 2-1 Mexihco
02/10/2007 - Hamland 0-3 Riponia
02/10/2007 - Kampong 0-2 New Brittania
05/10/2007 - Riponia 5-0 Hurdania
05/10/2007 - New Brittania 2-1 Hamland
05/10/2007 - Mexihco 2-0 Kampong
08/10/2007 - New Brittania 4-0 Hurdania
08/10/2007 - Kataria 2-2 Kampong
08/10/2007 - Hamland 1-0 Mexihco
11/10/2007 - Riponia 2-0 Mexihco
11/10/2007 - Kataria 3-0 Hurdania
11/10/2007 - Hamland 2-0 Kampong
14/10/2007 - Riponia 3-1 Kataria
14/10/2007 - New Brittania 2-0 Mexihco
14/10/2007 - Hamland 3-0 Hurdania
17/10/2007 - Riponia 4-0 Kampong
17/10/2007 - New Brittania 2-2 Kataria
17/10/2007 - Mexihco 3-1 Hurdania
20/10/2007 - Riponia 1-0 New Brittania
20/10/2007 - Kataria 2-1 Hamland
20/10/2007 - Kampong 4-1 Hurdania
Group C
03/10/2007 - Col 1-1 New South Vietnam
03/10/2007 - Hatay 0-3 Taesong
03/10/2007 - Durntkinstan 1-4 Passas
06/10/2007 - Passas 3-0 Hatay
06/10/2007 - Taesong 5-0 Nova English Korea
06/10/2007 - New South Vietnam 2-0 Durntkinstan
09/10/2007 - Passas 3-0 Nova English Korea
09/10/2007 - New South Vietnam 2-0 Hatay
09/10/2007 - Col 3-3 Durntkinstan
12/10/2007 - Taesong 1-1 New South Vietnam
12/10/2007 - Col 2-0 Nova English Korea
12/10/2007 - Durntkinstan 1-0 Hatay
15/10/2007 - Passas 1-0 New South Vietnam
15/10/2007 - Taesong 2-0 Col
15/10/2007 - Nova English Korea 1-1 Hatay
18/10/2007 - Passas 2-1 Col
18/10/2007 - Taesong 2-0 Durntkinstan
18/10/2007 - New South Vietnam 3-2 Nova English Korea
21/10/2007 - Passas 1-0 Taesong
21/10/2007 - Col 2-2 Hatay
21/10/2007 - Durntkinstan 1-1 Nova English Korea
Quarter-finals
23/10/2007 - Nova England 2-1 New Brittania
23/10/2007 - Riponia 1-1 Taesong [aet; 1-1 after 90 mins; Riponia win 4-3 on penalties]
24/10/2007 - Passas 2-0 Interland
24/10/2007 - Craitland 3-1 New South Vietnam
Semi-finals
27/10/2007 - Passas 1-0 Nova England
28/10/2007 - Riponia 1-1 Craitland [aet; 1-1 after 90 mins; Riponia win 5-4 on penalties]
Third-place play-off
30/10/2007 - Nova England 0-1 Craitland
Final
31/10/2007 - Passas 2-1 Riponia
Group A
01/10/2007 - Interland 2-0 New Nsawam
01/10/2007 - Benevolent 0-4 Craitland
01/10/2007 - Bosworth 0-2 Nova England
04/10/2007 - Craitland 7-1 Sharovia
04/10/2007 - Nova England 3-0 Benevolent
04/10/2007 - New Nsawam 1-2 Bosworth
07/10/2007 - Nova England 6-0 Sharovia
07/10/2007 - Interland 2-1 Bosworth
07/10/2007 - New Nsawam 0-1 Benevolent
10/10/2007 - Craitland 2-0 New Nsawam
10/10/2007 - Interland 4-0 Sharovia
10/10/2007 - Bosworth 2-2 Benevolent
13/10/2007 - Interland 1-1 Craitland
13/10/2007 - Nova England 1-0 New Nsawam
13/10/2007 - Benevolent 2-0 Sharovia
16/10/2007 - Craitland 1-0 Bosworth
16/10/2007 - Nova England 1-0 Interland
16/10/2007 - New Nsawam 3-2 Sharovia
19/10/2007 - Nova England 1-1 Craitland
19/10/2007 - Interland 2-1 Benevolent
19/10/2007 - Bosworth 2-0 Sharovia
Group B
02/10/2007 - Kataria 2-1 Mexihco
02/10/2007 - Hamland 0-3 Riponia
02/10/2007 - Kampong 0-2 New Brittania
05/10/2007 - Riponia 5-0 Hurdania
05/10/2007 - New Brittania 2-1 Hamland
05/10/2007 - Mexihco 2-0 Kampong
08/10/2007 - New Brittania 4-0 Hurdania
08/10/2007 - Kataria 2-2 Kampong
08/10/2007 - Hamland 1-0 Mexihco
11/10/2007 - Riponia 2-0 Mexihco
11/10/2007 - Kataria 3-0 Hurdania
11/10/2007 - Hamland 2-0 Kampong
14/10/2007 - Riponia 3-1 Kataria
14/10/2007 - New Brittania 2-0 Mexihco
14/10/2007 - Hamland 3-0 Hurdania
17/10/2007 - Riponia 4-0 Kampong
17/10/2007 - New Brittania 2-2 Kataria
17/10/2007 - Mexihco 3-1 Hurdania
20/10/2007 - Riponia 1-0 New Brittania
20/10/2007 - Kataria 2-1 Hamland
20/10/2007 - Kampong 4-1 Hurdania
Group C
03/10/2007 - Col 1-1 New South Vietnam
03/10/2007 - Hatay 0-3 Taesong
03/10/2007 - Durntkinstan 1-4 Passas
06/10/2007 - Passas 3-0 Hatay
06/10/2007 - Taesong 5-0 Nova English Korea
06/10/2007 - New South Vietnam 2-0 Durntkinstan
09/10/2007 - Passas 3-0 Nova English Korea
09/10/2007 - New South Vietnam 2-0 Hatay
09/10/2007 - Col 3-3 Durntkinstan
12/10/2007 - Taesong 1-1 New South Vietnam
12/10/2007 - Col 2-0 Nova English Korea
12/10/2007 - Durntkinstan 1-0 Hatay
15/10/2007 - Passas 1-0 New South Vietnam
15/10/2007 - Taesong 2-0 Col
15/10/2007 - Nova English Korea 1-1 Hatay
18/10/2007 - Passas 2-1 Col
18/10/2007 - Taesong 2-0 Durntkinstan
18/10/2007 - New South Vietnam 3-2 Nova English Korea
21/10/2007 - Passas 1-0 Taesong
21/10/2007 - Col 2-2 Hatay
21/10/2007 - Durntkinstan 1-1 Nova English Korea
Quarter-finals
23/10/2007 - Nova England 2-1 New Brittania
23/10/2007 - Riponia 1-1 Taesong [aet; 1-1 after 90 mins; Riponia win 4-3 on penalties]
24/10/2007 - Passas 2-0 Interland
24/10/2007 - Craitland 3-1 New South Vietnam
Semi-finals
27/10/2007 - Passas 1-0 Nova England
28/10/2007 - Riponia 1-1 Craitland [aet; 1-1 after 90 mins; Riponia win 5-4 on penalties]
Third-place play-off
30/10/2007 - Nova England 0-1 Craitland
Final
31/10/2007 - Passas 2-1 Riponia
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2008 AEFA World Cup Qualifying
Group A
18/06/2008 - Babkha 3-1 South Mehlville
18/06/2008 - Novatainia 0-1 Toketi
21/06/2008 - South Mehlville 0-4 Toketi
21/06/2008 - Babkha 2-1 Novatainia
25/06/2008 - Novatainia 1-1 South Mehlville
25/06/2008 - Toketi 3-0 Babkha
28/06/2008 - South Mehlville 0-1 Novatainia
28/06/2008 - Babkha 0-2 Toketi
02/07/2008 - Toketi 1-1 South Mehlville
02/07/2008 - Novatainia 0-3 Babkha
05/07/2008 - South Mehlville 2-2 Babkha
05/07/2008 - Toketi 2-0 Novatainia
Group B
19/06/2008 - Athlon 1-2 United Empire
23/06/2008 - New-Empire 0-1 United Empire
23/06/2008 - Greenuk 2-0 Athlon
26/06/2008 - Greenuk 1-1 United Empire
26/06/2008 - Athlon 1-0 New-Empire
30/06/2008 - United Empire 1-0 Greenuk
30/06/2008 - New-Empire 0-2 Athlon
03/07/2008 - United Empire 2-1 Athlon
03/07/2008 - Greenuk 3-0 New-Empire
07/07/2008 - United Empire 4-0 New-Empire
07/07/2008 - Athlon 2-1 Greenuk
10/07/2008 - New-Empire 0-1 Greenuk
Group C
18/06/2008 - Scotannia 1-1 Apollonia
18/06/2008 - Stormark 2-0 Antica
21/06/2008 - Apollonia 0-1 Antica
21/06/2008 - Scotannia 2-2 Stormark
25/06/2008 - Stormark 4-1 Apollonia
25/06/2008 - Antica 2-0 Scotannia
28/06/2008 - Apollonia 0-0 Stormark
28/06/2008 - Scotannia 1-2 Antica
02/07/2008 - Antica 0-0 Apollonia
02/07/2008 - Stormark 4-1 Scotannia
05/07/2008 - Apollonia 0-0 Scotannia
05/07/2008 - Antica 2-3 Stormark
Group D
19/06/2008 - Holzer Empire 1-1 Adraisia
19/06/2008 - Kefr Zeh 1-3 Hurmu
23/06/2008 - Adraisia 2-3 Hurmu
23/06/2008 - Holzer Empire 1-1 Kefr Zeh
26/06/2008 - Kefr Zeh 1-0 Adraisia
26/06/2008 - Hurmu 3-0 Holzer Empire
30/06/2008 - Adraisia 1-1 Kefr Zeh
30/06/2008 - Holzer Empire 2-3 Hurmu
03/07/2008 - Hurmu 3-0 Adraisia
03/07/2008 - Kefr Zeh 2-1 Holzer Empire
07/07/2008 - Adraisia 1-1 Holzer Empire
07/07/2008 - Hurmu 3-1 Kefr Zeh
Group A
18/06/2008 - Babkha 3-1 South Mehlville
18/06/2008 - Novatainia 0-1 Toketi
21/06/2008 - South Mehlville 0-4 Toketi
21/06/2008 - Babkha 2-1 Novatainia
25/06/2008 - Novatainia 1-1 South Mehlville
25/06/2008 - Toketi 3-0 Babkha
28/06/2008 - South Mehlville 0-1 Novatainia
28/06/2008 - Babkha 0-2 Toketi
02/07/2008 - Toketi 1-1 South Mehlville
02/07/2008 - Novatainia 0-3 Babkha
05/07/2008 - South Mehlville 2-2 Babkha
05/07/2008 - Toketi 2-0 Novatainia
Group B
19/06/2008 - Athlon 1-2 United Empire
23/06/2008 - New-Empire 0-1 United Empire
23/06/2008 - Greenuk 2-0 Athlon
26/06/2008 - Greenuk 1-1 United Empire
26/06/2008 - Athlon 1-0 New-Empire
30/06/2008 - United Empire 1-0 Greenuk
30/06/2008 - New-Empire 0-2 Athlon
03/07/2008 - United Empire 2-1 Athlon
03/07/2008 - Greenuk 3-0 New-Empire
07/07/2008 - United Empire 4-0 New-Empire
07/07/2008 - Athlon 2-1 Greenuk
10/07/2008 - New-Empire 0-1 Greenuk
Group C
18/06/2008 - Scotannia 1-1 Apollonia
18/06/2008 - Stormark 2-0 Antica
21/06/2008 - Apollonia 0-1 Antica
21/06/2008 - Scotannia 2-2 Stormark
25/06/2008 - Stormark 4-1 Apollonia
25/06/2008 - Antica 2-0 Scotannia
28/06/2008 - Apollonia 0-0 Stormark
28/06/2008 - Scotannia 1-2 Antica
02/07/2008 - Antica 0-0 Apollonia
02/07/2008 - Stormark 4-1 Scotannia
05/07/2008 - Apollonia 0-0 Scotannia
05/07/2008 - Antica 2-3 Stormark
Group D
19/06/2008 - Holzer Empire 1-1 Adraisia
19/06/2008 - Kefr Zeh 1-3 Hurmu
23/06/2008 - Adraisia 2-3 Hurmu
23/06/2008 - Holzer Empire 1-1 Kefr Zeh
26/06/2008 - Kefr Zeh 1-0 Adraisia
26/06/2008 - Hurmu 3-0 Holzer Empire
30/06/2008 - Adraisia 1-1 Kefr Zeh
30/06/2008 - Holzer Empire 2-3 Hurmu
03/07/2008 - Hurmu 3-0 Adraisia
03/07/2008 - Kefr Zeh 2-1 Holzer Empire
07/07/2008 - Adraisia 1-1 Holzer Empire
07/07/2008 - Hurmu 3-1 Kefr Zeh
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2008 CTFA World Cup Qualifying + 2008 CiboTap Championships
Group A
24/03/2008 - Alexandria 2-1 Zindaria
24/03/2008 - Natopia 0-3 Matbaa
26/03/2008 - Matbaa 1-3 Alexandria
26/03/2008 - Natopia 1-2 Zindaria
28/03/2008 - Natopia 0-4 Alexandria
28/03/2008 - Zindaria 1-0 Matbaa
Group B
24/03/2008 - Houland 0-1 Zandarijn
24/03/2008 - Monovia 0-3 Kavalos
26/03/2008 - Kavalos 2-1 Houland
26/03/2008 - Zandarijn 3-0 Monovia
28/03/2008 - Monovia 0-2 Houland
28/03/2008 - Zandarijn 1-2 Kavalos
Semi Finals
30/03/2008 - Alexandria 3-2 Zandarijn
30/03/2008 - Zindaria 1-3 Kavalos
Final
01/04/2008 - Alexandria 1-2 Kavalos
Group A
24/03/2008 - Alexandria 2-1 Zindaria
24/03/2008 - Natopia 0-3 Matbaa
26/03/2008 - Matbaa 1-3 Alexandria
26/03/2008 - Natopia 1-2 Zindaria
28/03/2008 - Natopia 0-4 Alexandria
28/03/2008 - Zindaria 1-0 Matbaa
Group B
24/03/2008 - Houland 0-1 Zandarijn
24/03/2008 - Monovia 0-3 Kavalos
26/03/2008 - Kavalos 2-1 Houland
26/03/2008 - Zandarijn 3-0 Monovia
28/03/2008 - Monovia 0-2 Houland
28/03/2008 - Zandarijn 1-2 Kavalos
Semi Finals
30/03/2008 - Alexandria 3-2 Zandarijn
30/03/2008 - Zindaria 1-3 Kavalos
Final
01/04/2008 - Alexandria 1-2 Kavalos
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2008 EMUFA World Cup Qualifying
Group A
07/06/2008 - Vanderveer 0-4 Passas
07/06/2008 - Apiya 0-1 Oscland
07/06/2008 - Ocia 2-1 Iridia
11/06/2008 - Passas 7-1 Iridia
11/06/2008 - Oscland 2-2 Ocia
11/06/2008 - Vanderveer 0-1 Apiya
14/06/2008 - Apiya 0-4 Passas
14/06/2008 - Ocia 1-1 Vanderveer
14/06/2008 - Iridia 2-2 Oscland
18/06/2008 - Passas 3-0 Oscland
18/06/2008 - Vanderveer 1-1 Iridia
18/06/2008 - Apiya 0-1 Ocia
21/06/2008 - Ocia 1-1 Passas
21/06/2008 - Iridia 2-1 Apiya
21/06/2008 - Oscland 3-0 Vanderveer
25/06/2008 - Passas 3-1 Ocia
25/06/2008 - Apiya 0-0 Iridia
25/06/2008 - Vanderveer 0-1 Oscland
28/06/2008 - Oscland 0-2 Passas
28/06/2008 - Iridia 1-0 Vanderveer
28/06/2008 - Ocia 3-0 Apiya
02/07/2008 - Passas 3-0 Apiya
02/07/2008 - Vanderveer 0-0 Ocia
02/07/2008 - Oscland 1-0 Iridia
05/07/2008 - Iridia 1-4 Passas
05/07/2008 - Ocia 1-0 Oscland
05/07/2008 - Apiya 2-0 Vanderveer
09/07/2008 - Passas 1-0 Vanderveer
09/07/2008 - Oscland 2-1 Apiya
09/07/2008 - Iridia 0-0 Ocia
Group B
07/06/2008 - Nouveau Aquitaine 0-3 Nova England
07/06/2008 - Reindeer Herders 0-2 New South Vietnam
07/06/2008 - Lighthaven 0-1 Col
11/06/2008 - Nova England 4-3 Col
11/06/2008 - New South Vietnam 3-0 Lighthaven
11/06/2008 - Nouveau Aquitaine 4-2 Reindeer Herders
14/06/2008 - Reindeer Herders 0-2 Nova England
14/06/2008 - Lighthaven 0-0 Nouveau Aquitaine
14/06/2008 - Col 2-1 New South Vietnam
18/06/2008 - Nova England 2-1 New South Vietnam
18/06/2008 - Nouveau Aquitaine 0-3 Col
18/06/2008 - Reindeer Herders 0-0 Lighthaven
21/06/2008 - Lighthaven 0-2 Nova England
21/06/2008 - Col 2-0 Reindeer Herders
21/06/2008 - New South Vietnam 4-1 Nouveau Aquitaine
25/06/2008 - Nova England 5-0 Lighthaven
25/06/2008 - Reindeer Herders 0-2 Col
25/06/2008 - Nouveau Aquitaine 0-3 New South Vietnam
28/06/2008 - New South Vietnam 1-0 Nova England
28/06/2008 - Col 1-2 Nouveau Aquitaine
28/06/2008 - Lighthaven 2-0 Reindeer Herders
02/07/2008 - Nova England 3-1 Reindeer Herders
02/07/2008 - Nouveau Aquitaine 1-0 Lighthaven
02/07/2008 - New South Vietnam 5-3 Col
05/07/2008 - Col 1-3 Nova England
05/07/2008 - Lighthaven 0-2 New South Vietnam
05/07/2008 - Reindeer Herders 1-1 Nouveau Aquitaine
09/07/2008 - Nova England 3-0 Nouveau Aquitaine
09/07/2008 - New South Vietnam 2-0 Reindeer Herders
09/07/2008 - Col 7-0 Lighthaven
Group C
07/06/2008 - Benevolent 1-3 Jamzinia
07/06/2008 - Bobalania 1-0 Mexihco
07/06/2008 - Bosworth 1-5 Interland
11/06/2008 - Jamzinia 0-0 Interland
11/06/2008 - Mexihco 1-0 Bosworth
11/06/2008 - Benevolent 1-1 Bobalania
14/06/2008 - Bobalania 3-4 Jamzinia
14/06/2008 - Bosworth 0-0 Benevolent
14/06/2008 - Interland 3-1 Mexihco
18/06/2008 - Jamzinia 3-0 Mexihco
18/06/2008 - Benevolent 1-1 Interland
18/06/2008 - Bobalania 2-0 Bosworth
21/06/2008 - Bosworth 2-0 Jamzinia
21/06/2008 - Interland 1-0 Bobalania
21/06/2008 - Mexihco 1-1 Benevolent
25/06/2008 - Jamzinia 2-3 Bosworth
25/06/2008 - Bobalania 1-0 Interland
25/06/2008 - Benevolent 2-2 Mexihco
28/06/2008 - Mexihco 2-1 Jamzinia
28/06/2008 - Interland 4-0 Benevolent
28/06/2008 - Bosworth 1-0 Bobalania
02/07/2008 - Jamzinia 1-1 Bobalania
02/07/2008 - Benevolent 2-2 Bosworth
02/07/2008 - Mexihco 1-0 Interland
05/07/2008 - Interland 2-1 Jamzinia
05/07/2008 - Bosworth 0-1 Mexihco
05/07/2008 - Bobalania 2-0 Benevolent
09/07/2008 - Jamzinia 2-0 Benevolent
09/07/2008 - Mexihco 0-1 Bobalania
09/07/2008 - Interland 2-1 Bosworth
Group D
07/06/2008 - Uantir 0-1 Licentia
07/06/2008 - Taeland 0-2 New Vaduz
07/06/2008 - Trinovantium 0-4 Hamland
11/06/2008 - Licentia 0-1 Hamland
11/06/2008 - New Vaduz 3-1 Trinovantium
11/06/2008 - Uantir 0-1 Taeland
14/06/2008 - Taeland 2-0 Licentia
14/06/2008 - Trinovantium 1-1 Uantir
14/06/2008 - Hamland 1-0 New Vaduz
18/06/2008 - Licentia 0-6 New Vaduz
18/06/2008 - Uantir 0-3 Hamland
18/06/2008 - Taeland 0-1 Trinovantium
21/06/2008 - Trinovantium 2-1 Licentia
21/06/2008 - Hamland 4-2 Taeland
21/06/2008 - New Vaduz 0-0 Uantir
25/06/2008 - Licentia 4-4 Trinovantium
25/06/2008 - Taeland 0-2 Hamland
25/06/2008 - Uantir 1-3 New Vaduz
28/06/2008 - New Vaduz 4-1 Licentia
28/06/2008 - Hamland 7-0 Uantir
28/06/2008 - Trinovantium 0-1 Taeland
02/07/2008 - Licentia 0-1 Taeland
02/07/2008 - Uantir 0-3 Trinovantium
02/07/2008 - New Vaduz 1-3 Hamland
05/07/2008 - Hamland 2-0 Licentia
05/07/2008 - Trinovantium 0-1 New Vaduz
05/07/2008 - Taeland 0-0 Uantir
09/07/2008 - Licentia 0-0 Uantir
09/07/2008 - New Vaduz 4-1 Taeland
09/07/2008 - Hamland 1-0 Trinovantium
Play-offs
26/08/2008 - New South Vietnam 5-0 Ocia
26/08/2008 - Bobalania 4-2 New Vaduz
Group A
07/06/2008 - Vanderveer 0-4 Passas
07/06/2008 - Apiya 0-1 Oscland
07/06/2008 - Ocia 2-1 Iridia
11/06/2008 - Passas 7-1 Iridia
11/06/2008 - Oscland 2-2 Ocia
11/06/2008 - Vanderveer 0-1 Apiya
14/06/2008 - Apiya 0-4 Passas
14/06/2008 - Ocia 1-1 Vanderveer
14/06/2008 - Iridia 2-2 Oscland
18/06/2008 - Passas 3-0 Oscland
18/06/2008 - Vanderveer 1-1 Iridia
18/06/2008 - Apiya 0-1 Ocia
21/06/2008 - Ocia 1-1 Passas
21/06/2008 - Iridia 2-1 Apiya
21/06/2008 - Oscland 3-0 Vanderveer
25/06/2008 - Passas 3-1 Ocia
25/06/2008 - Apiya 0-0 Iridia
25/06/2008 - Vanderveer 0-1 Oscland
28/06/2008 - Oscland 0-2 Passas
28/06/2008 - Iridia 1-0 Vanderveer
28/06/2008 - Ocia 3-0 Apiya
02/07/2008 - Passas 3-0 Apiya
02/07/2008 - Vanderveer 0-0 Ocia
02/07/2008 - Oscland 1-0 Iridia
05/07/2008 - Iridia 1-4 Passas
05/07/2008 - Ocia 1-0 Oscland
05/07/2008 - Apiya 2-0 Vanderveer
09/07/2008 - Passas 1-0 Vanderveer
09/07/2008 - Oscland 2-1 Apiya
09/07/2008 - Iridia 0-0 Ocia
Group B
07/06/2008 - Nouveau Aquitaine 0-3 Nova England
07/06/2008 - Reindeer Herders 0-2 New South Vietnam
07/06/2008 - Lighthaven 0-1 Col
11/06/2008 - Nova England 4-3 Col
11/06/2008 - New South Vietnam 3-0 Lighthaven
11/06/2008 - Nouveau Aquitaine 4-2 Reindeer Herders
14/06/2008 - Reindeer Herders 0-2 Nova England
14/06/2008 - Lighthaven 0-0 Nouveau Aquitaine
14/06/2008 - Col 2-1 New South Vietnam
18/06/2008 - Nova England 2-1 New South Vietnam
18/06/2008 - Nouveau Aquitaine 0-3 Col
18/06/2008 - Reindeer Herders 0-0 Lighthaven
21/06/2008 - Lighthaven 0-2 Nova England
21/06/2008 - Col 2-0 Reindeer Herders
21/06/2008 - New South Vietnam 4-1 Nouveau Aquitaine
25/06/2008 - Nova England 5-0 Lighthaven
25/06/2008 - Reindeer Herders 0-2 Col
25/06/2008 - Nouveau Aquitaine 0-3 New South Vietnam
28/06/2008 - New South Vietnam 1-0 Nova England
28/06/2008 - Col 1-2 Nouveau Aquitaine
28/06/2008 - Lighthaven 2-0 Reindeer Herders
02/07/2008 - Nova England 3-1 Reindeer Herders
02/07/2008 - Nouveau Aquitaine 1-0 Lighthaven
02/07/2008 - New South Vietnam 5-3 Col
05/07/2008 - Col 1-3 Nova England
05/07/2008 - Lighthaven 0-2 New South Vietnam
05/07/2008 - Reindeer Herders 1-1 Nouveau Aquitaine
09/07/2008 - Nova England 3-0 Nouveau Aquitaine
09/07/2008 - New South Vietnam 2-0 Reindeer Herders
09/07/2008 - Col 7-0 Lighthaven
Group C
07/06/2008 - Benevolent 1-3 Jamzinia
07/06/2008 - Bobalania 1-0 Mexihco
07/06/2008 - Bosworth 1-5 Interland
11/06/2008 - Jamzinia 0-0 Interland
11/06/2008 - Mexihco 1-0 Bosworth
11/06/2008 - Benevolent 1-1 Bobalania
14/06/2008 - Bobalania 3-4 Jamzinia
14/06/2008 - Bosworth 0-0 Benevolent
14/06/2008 - Interland 3-1 Mexihco
18/06/2008 - Jamzinia 3-0 Mexihco
18/06/2008 - Benevolent 1-1 Interland
18/06/2008 - Bobalania 2-0 Bosworth
21/06/2008 - Bosworth 2-0 Jamzinia
21/06/2008 - Interland 1-0 Bobalania
21/06/2008 - Mexihco 1-1 Benevolent
25/06/2008 - Jamzinia 2-3 Bosworth
25/06/2008 - Bobalania 1-0 Interland
25/06/2008 - Benevolent 2-2 Mexihco
28/06/2008 - Mexihco 2-1 Jamzinia
28/06/2008 - Interland 4-0 Benevolent
28/06/2008 - Bosworth 1-0 Bobalania
02/07/2008 - Jamzinia 1-1 Bobalania
02/07/2008 - Benevolent 2-2 Bosworth
02/07/2008 - Mexihco 1-0 Interland
05/07/2008 - Interland 2-1 Jamzinia
05/07/2008 - Bosworth 0-1 Mexihco
05/07/2008 - Bobalania 2-0 Benevolent
09/07/2008 - Jamzinia 2-0 Benevolent
09/07/2008 - Mexihco 0-1 Bobalania
09/07/2008 - Interland 2-1 Bosworth
Group D
07/06/2008 - Uantir 0-1 Licentia
07/06/2008 - Taeland 0-2 New Vaduz
07/06/2008 - Trinovantium 0-4 Hamland
11/06/2008 - Licentia 0-1 Hamland
11/06/2008 - New Vaduz 3-1 Trinovantium
11/06/2008 - Uantir 0-1 Taeland
14/06/2008 - Taeland 2-0 Licentia
14/06/2008 - Trinovantium 1-1 Uantir
14/06/2008 - Hamland 1-0 New Vaduz
18/06/2008 - Licentia 0-6 New Vaduz
18/06/2008 - Uantir 0-3 Hamland
18/06/2008 - Taeland 0-1 Trinovantium
21/06/2008 - Trinovantium 2-1 Licentia
21/06/2008 - Hamland 4-2 Taeland
21/06/2008 - New Vaduz 0-0 Uantir
25/06/2008 - Licentia 4-4 Trinovantium
25/06/2008 - Taeland 0-2 Hamland
25/06/2008 - Uantir 1-3 New Vaduz
28/06/2008 - New Vaduz 4-1 Licentia
28/06/2008 - Hamland 7-0 Uantir
28/06/2008 - Trinovantium 0-1 Taeland
02/07/2008 - Licentia 0-1 Taeland
02/07/2008 - Uantir 0-3 Trinovantium
02/07/2008 - New Vaduz 1-3 Hamland
05/07/2008 - Hamland 2-0 Licentia
05/07/2008 - Trinovantium 0-1 New Vaduz
05/07/2008 - Taeland 0-0 Uantir
09/07/2008 - Licentia 0-0 Uantir
09/07/2008 - New Vaduz 4-1 Taeland
09/07/2008 - Hamland 1-0 Trinovantium
Play-offs
26/08/2008 - New South Vietnam 5-0 Ocia
26/08/2008 - Bobalania 4-2 New Vaduz
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2008 WMFA World Cup Qualifying
1st Round, 1st Leg
29/05/2008 - Beaugium 0-1 Britannia
31/05/2008 - Tellia 0-5 Batavia
31/05/2008 - Shireroth 2-0 Istvanistan
31/05/2008 - Mania 1-0 Jokerdom
1st Round, 2nd Leg
04/06/2008 - Jokerdom 0-2 Mania [Mania win 3-0 on aggregate]
04/06/2008 - Britannia 1-2 Beaugium [Scores tied at 2-2; Beaugium win on away goals]
04/06/2008 - Batavia 5-0 Tellia [Batavia win 10-0 on aggregate]
07/06/2008 - Istvanistan 0-0 Shireroth [Shireroth win 2-0 on aggregate]
2nd Round, 1st Leg
11/06/2008 - Batavia 0-0 Beaugium
12/06/2008 - Shireroth 2-1 Mania
2nd Round, 2nd Leg
14/06/2008 - Beaugium 0-2 Batavia [Batavia win 2-0 on aggregate]
15/06/2008 - Mania 0-2 Shireroth [Shireroth win 4-1 on aggregate]
1st Round, 1st Leg
29/05/2008 - Beaugium 0-1 Britannia
31/05/2008 - Tellia 0-5 Batavia
31/05/2008 - Shireroth 2-0 Istvanistan
31/05/2008 - Mania 1-0 Jokerdom
1st Round, 2nd Leg
04/06/2008 - Jokerdom 0-2 Mania [Mania win 3-0 on aggregate]
04/06/2008 - Britannia 1-2 Beaugium [Scores tied at 2-2; Beaugium win on away goals]
04/06/2008 - Batavia 5-0 Tellia [Batavia win 10-0 on aggregate]
07/06/2008 - Istvanistan 0-0 Shireroth [Shireroth win 2-0 on aggregate]
2nd Round, 1st Leg
11/06/2008 - Batavia 0-0 Beaugium
12/06/2008 - Shireroth 2-1 Mania
2nd Round, 2nd Leg
14/06/2008 - Beaugium 0-2 Batavia [Batavia win 2-0 on aggregate]
15/06/2008 - Mania 0-2 Shireroth [Shireroth win 4-1 on aggregate]
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2008 FMF World Cup
Group A
01/09/2008 - Amokolia 3-2 Interland
01/09/2008 - Passas 3-1 Stormark
09/09/2008 - Interland 1-3 Passas
09/09/2008 - Amokolia 2-1 Stormark
17/09/2008 - Amokolia 3-3 Passas
17/09/2008 - Interland 3-2 Stormark
Group B
03/09/2008 - Alexandria 5-1 Batavia
03/09/2008 - Toketi 2-2 New South Vietnam
11/09/2008 - New South Vietnam 4-2 Batavia
11/09/2008 - Toketi 1-2 Alexandria
19/09/2008 - Batavia 7-4 Toketi
19/09/2008 - Alexandria 3-1 New South Vietnam
Group C
05/09/2008 - Shireroth 1-0 United Empire
05/09/2008 - Craitland 3-3 Hurmu
13/09/2008 - Craitland 3-0 United Empire
13/09/2008 - Hurmu 0-1 Shireroth
20/09/2008 - Craitland 2-1 Shireroth
20/09/2008 - United Empire 1-3 Hurmu
Group D
07/09/2008 - Bobalania 4-1 Hamland
07/09/2008 - Kavalos 1-0 Nova England
15/09/2008 - Hamland 1-0 Kavalos
15/09/2008 - Bobalania 2-4 Nova England
22/09/2008 - Kavalos 0-3 Bobalania
22/09/2008 - Nova England 0-1 Hamland
Quarter-finals
26/09/2008 - New South Vietnam 2-3 Passas
26/09/2008 - Amokolia 3-4 Alexandria
27/09/2008 - Craitland 3-0 Hamland
27/09/2008 - Bobalania 6-4 Shireroth [aet; 3-3 after 90 mins]
Semi-finals
29/09/2008 - Alexandria 4-6 Passas
29/09/2008 - Craitland 4-2 Bobalania
Third-place play-off
04/10/2008 - Alexandria 1-3 Bobalania [aet; 1-1 after 90 mins]
Final
04/10/2008 - Passas 1-4 Craitland
Group A
01/09/2008 - Amokolia 3-2 Interland
01/09/2008 - Passas 3-1 Stormark
09/09/2008 - Interland 1-3 Passas
09/09/2008 - Amokolia 2-1 Stormark
17/09/2008 - Amokolia 3-3 Passas
17/09/2008 - Interland 3-2 Stormark
Group B
03/09/2008 - Alexandria 5-1 Batavia
03/09/2008 - Toketi 2-2 New South Vietnam
11/09/2008 - New South Vietnam 4-2 Batavia
11/09/2008 - Toketi 1-2 Alexandria
19/09/2008 - Batavia 7-4 Toketi
19/09/2008 - Alexandria 3-1 New South Vietnam
Group C
05/09/2008 - Shireroth 1-0 United Empire
05/09/2008 - Craitland 3-3 Hurmu
13/09/2008 - Craitland 3-0 United Empire
13/09/2008 - Hurmu 0-1 Shireroth
20/09/2008 - Craitland 2-1 Shireroth
20/09/2008 - United Empire 1-3 Hurmu
Group D
07/09/2008 - Bobalania 4-1 Hamland
07/09/2008 - Kavalos 1-0 Nova England
15/09/2008 - Hamland 1-0 Kavalos
15/09/2008 - Bobalania 2-4 Nova England
22/09/2008 - Kavalos 0-3 Bobalania
22/09/2008 - Nova England 0-1 Hamland
Quarter-finals
26/09/2008 - New South Vietnam 2-3 Passas
26/09/2008 - Amokolia 3-4 Alexandria
27/09/2008 - Craitland 3-0 Hamland
27/09/2008 - Bobalania 6-4 Shireroth [aet; 3-3 after 90 mins]
Semi-finals
29/09/2008 - Alexandria 4-6 Passas
29/09/2008 - Craitland 4-2 Bobalania
Third-place play-off
04/10/2008 - Alexandria 1-3 Bobalania [aet; 1-1 after 90 mins]
Final
04/10/2008 - Passas 1-4 Craitland
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2009 AEFA World Cup Qualifying
Group A
17/06/2009 - Holzborg 0-1 Torrington Islands
17/06/2009 - Hurmu 2-0 Réunion
20/06/2009 - Torrington Islands 1-2 Hurmu
20/06/2009 - Antica 0-1 Holzborg
24/06/2009 - Hurmu 3-1 Antica
24/06/2009 - Réunion 1-2 Torrington Islands
27/06/2009 - Antica 2-1 Réunion
27/06/2009 - Holzborg 1-1 Hurmu
01/07/2009 - Réunion 1-1 Holzborg
01/07/2009 - Torrington Islands 2-0 Antica
04/07/2009 - Holzborg 1-0 Réunion
04/07/2009 - Antica 0-0 Torrington Islands
08/07/2009 - Réunion 1-0 Antica
08/07/2009 - Hurmu 2-0 Holzborg
11/07/2009 - Antica 0-1 Hurmu
11/07/2009 - Torrington Islands 4-1 Réunion
15/07/2009 - Hurmu 3-2 Torrington Islands
15/07/2009 - Holzborg 2-1 Antica
18/07/2009 - Torrington Islands 1-1 Holzborg
18/07/2009 - Réunion 0-2 Hurmu
Group B
17/06/2009 - Kazoku 0-3 Toketi
17/06/2009 - Novatainia 2-2 Stormark
20/06/2009 - Toketi 1-0 Novatainia
20/06/2009 - Babkha 2-0 Kazoku
24/06/2009 - Novatainia 1-0 Babkha
24/06/2009 - Stormark 1-2 Toketi
27/06/2009 - Babkha 0-0 Stormark
27/06/2009 - Kazoku 1-2 Novatainia
01/07/2009 - Stormark 1-0 Kazoku
01/07/2009 - Toketi 0-0 Babkha
04/07/2009 - Kazoku 0-1 Stormark
04/07/2009 - Babkha 1-2 Toketi
08/07/2009 - Stormark 1-1 Babkha
08/07/2009 - Novatainia 0-0 Kazoku
11/07/2009 - Babkha 1-1 Novatainia
11/07/2009 - Toketi 1-0 Stormark
15/07/2009 - Novatainia 1-1 Toketi
15/07/2009 - Kazoku 1-0 Babkha
18/07/2009 - Toketi 1-0 Kazoku
18/07/2009 - Stormark 0-0 Novatainia
Play-offs, 1st Leg
22/07/2009 - Torrington Islands 1-0 Novatainia
Play-offs, 2nd Leg
25/07/2009 - Novatainia 3-0 Torrington Islands [Novatainia win 3-1 on aggregate]
Group A
17/06/2009 - Holzborg 0-1 Torrington Islands
17/06/2009 - Hurmu 2-0 Réunion
20/06/2009 - Torrington Islands 1-2 Hurmu
20/06/2009 - Antica 0-1 Holzborg
24/06/2009 - Hurmu 3-1 Antica
24/06/2009 - Réunion 1-2 Torrington Islands
27/06/2009 - Antica 2-1 Réunion
27/06/2009 - Holzborg 1-1 Hurmu
01/07/2009 - Réunion 1-1 Holzborg
01/07/2009 - Torrington Islands 2-0 Antica
04/07/2009 - Holzborg 1-0 Réunion
04/07/2009 - Antica 0-0 Torrington Islands
08/07/2009 - Réunion 1-0 Antica
08/07/2009 - Hurmu 2-0 Holzborg
11/07/2009 - Antica 0-1 Hurmu
11/07/2009 - Torrington Islands 4-1 Réunion
15/07/2009 - Hurmu 3-2 Torrington Islands
15/07/2009 - Holzborg 2-1 Antica
18/07/2009 - Torrington Islands 1-1 Holzborg
18/07/2009 - Réunion 0-2 Hurmu
Group B
17/06/2009 - Kazoku 0-3 Toketi
17/06/2009 - Novatainia 2-2 Stormark
20/06/2009 - Toketi 1-0 Novatainia
20/06/2009 - Babkha 2-0 Kazoku
24/06/2009 - Novatainia 1-0 Babkha
24/06/2009 - Stormark 1-2 Toketi
27/06/2009 - Babkha 0-0 Stormark
27/06/2009 - Kazoku 1-2 Novatainia
01/07/2009 - Stormark 1-0 Kazoku
01/07/2009 - Toketi 0-0 Babkha
04/07/2009 - Kazoku 0-1 Stormark
04/07/2009 - Babkha 1-2 Toketi
08/07/2009 - Stormark 1-1 Babkha
08/07/2009 - Novatainia 0-0 Kazoku
11/07/2009 - Babkha 1-1 Novatainia
11/07/2009 - Toketi 1-0 Stormark
15/07/2009 - Novatainia 1-1 Toketi
15/07/2009 - Kazoku 1-0 Babkha
18/07/2009 - Toketi 1-0 Kazoku
18/07/2009 - Stormark 0-0 Novatainia
Play-offs, 1st Leg
22/07/2009 - Torrington Islands 1-0 Novatainia
Play-offs, 2nd Leg
25/07/2009 - Novatainia 3-0 Torrington Islands [Novatainia win 3-1 on aggregate]
-
- Administrator General
- Posts: 4335
- Joined: Wed Dec 31, 2008 10:58 pm
- Location: Republic of Mercury
Re: Results Archive (by Competition)
2009 CTFA World Cup Qualifying + 2009 CiboTap Championships
Group Stage
21/02/2009 - Monovia 4-2 Alexandria
21/02/2009 - Natopia 2-3 Zandarijn
28/02/2009 - Zandarijn 2-1 Monovia
28/02/2009 - Alexandria 2-2 Kavalos
07/03/2009 - Kavalos 1-1 Zandarijn
07/03/2009 - Monovia 0-0 Natopia
14/03/2009 - Alexandria 1-0 Natopia
14/03/2009 - Kavalos 1-1 Monovia
21/03/2009 - Natopia 1-0 Kavalos
21/03/2009 - Zandarijn 1-3 Alexandria
Final
28/03/2009 - Alexandria 2-2 Zandarijn [aet; 0-0 after 90 mins; Zandarijn win 5-4 on penalties]
Group Stage
21/02/2009 - Monovia 4-2 Alexandria
21/02/2009 - Natopia 2-3 Zandarijn
28/02/2009 - Zandarijn 2-1 Monovia
28/02/2009 - Alexandria 2-2 Kavalos
07/03/2009 - Kavalos 1-1 Zandarijn
07/03/2009 - Monovia 0-0 Natopia
14/03/2009 - Alexandria 1-0 Natopia
14/03/2009 - Kavalos 1-1 Monovia
21/03/2009 - Natopia 1-0 Kavalos
21/03/2009 - Zandarijn 1-3 Alexandria
Final
28/03/2009 - Alexandria 2-2 Zandarijn [aet; 0-0 after 90 mins; Zandarijn win 5-4 on penalties]