2021 CTFA qualifying
2021 CTFA qualifying
GROUP DRAW
Group A
Etourney
Hazar
Natopia
New Batavia
Nova Caradia
Whales
Group B
Byalia
Goëtia
Mar Sara
North Antarctic Domain
Sankt Ludwigshagen
Zandarijn
Group C
Athlon
Batır
Calbion
Passio-Corum
Ralgon
South Sea Islands
Group A
Etourney
Hazar
Natopia
New Batavia
Nova Caradia
Whales
Group B
Byalia
Goëtia
Mar Sara
North Antarctic Domain
Sankt Ludwigshagen
Zandarijn
Group C
Athlon
Batır
Calbion
Passio-Corum
Ralgon
South Sea Islands
Re: 2021 CTFA qualifying
FIXTURES
27th January
A: Etourney v Whales
A: Hazar v Nova Caradia
A: Natopia v New Batavia
B: Byalia v Zandarijn
B: Goëtia v Sankt Ludwigshafen
B: Mar Sara v North Antarctic Domain
C: Athlon v Batır
C: Calbion v South Sea Islands
C: Passio-Corum v Ralgon
10th February
A: Whales v New Batavia
A: Nova Caradia v Natopia
A: Etourney v Hazar
B: Zandarijn v North Antarctic Domain
B: Sankt Ludwigshafen v Mar Sara
B: Byalia v Goëtia
C: Batır v Ralgon
C: South Sea Islands v Passio-Corum
C: Athlon v Calbion
24th February
A: Hazar v Whales
A: Natopia v Etourney
A: New Batavia v Nova Caradia
B: Goëtia v Zandarijn
B: Mar Sara v Byalia
B: North Antarctic Domain v Sankt Ludwigshafen
C: Calbion v Batır
C: Passio-Corum v Athlon
C: Ralgon v South Sea Islands
10th March
A: Whales v Nova Caradia
A: Etourney v New Batavia
A: Hazar v Natopia
B: Zandarijn v Sankt Ludwigshafen
B: Byalia v North Antarctic Domain
B: Goëtia v Mar Sara
C: Batır v South Sea Islands
C: Athlon v Ralgon
C: Calbion v Passio-Corum
24th March
A: Natopia v Whales
A: New Batavia v Hazar
A: Nova Caradia v Etourney
B: Mar Sara v Zandarijn
B: North Antarctic Domain v Goëtia
B: Sankt Ludwigshafen v Byalia
C: Passio-Corum v Batır
C: Ralgon v Calbion
C: South Sea Islands v Athlon
7th April
A: Whales v Etourney
A: Nova Caradia v Hazar
A: New Batavia v Natopia
B: Zandarijn v Byalia
B: Sankt Ludwigshafen v Goëtia
B: North Antarctic Domain v Mar Sara
C: Batır v Athlon
C: South Sea Islands v Calbion
C: Ralgon v Passio-Corum
21st April
A: New Batavia v Whales
A: Natopia v Nova Caradia
A: Hazar v Etourney
B: North Antarctic Domain v Zandarijn
B: Mar Sara v Sankt Ludwigshafen
B: Goëtia v Byalia
C: Ralgon v Batır
C: Passio-Corum v South Sea Islands
C: Calbion v Athlon
5th May
A: Whales v Hazar
A: Etourney v Natopia
A: Nova Caradia v New Batavia
B: Zandarijn v Goëtia
B: Byalia v Mar Sara
B: Sankt Ludwigshafen v North Antarctic Domain
C: Batır v Calbion
C: Athlon v Passio-Corum
C: South Sea Islands v Ralgon
19th May
A: Nova Caradia v Whales
A: New Batavia v Etourney
A: Natopia v Hazar
B: Sankt Ludwigshafen v Zandarijn
B: North Antarctic Domain v Byalia
B: Mar Sara v Goëtia
C: South Sea Islands v Batır
C: Ralgon v Athlon
C: Passio-Corum v Calbion
2nd June
A: Whales v Natopia
A: Hazar v New Batavia
A: Etourney v Nova Caradia
B: Zandarijn v Mar Sara
B: Goëtia v North Antarctic Domain
B: Byalia v Sankt Ludwigshafen
C: Batır v Passio-Corum
C: Calbion v Ralgon
C: Athlon v South Sea Islands
27th January
A: Etourney v Whales
A: Hazar v Nova Caradia
A: Natopia v New Batavia
B: Byalia v Zandarijn
B: Goëtia v Sankt Ludwigshafen
B: Mar Sara v North Antarctic Domain
C: Athlon v Batır
C: Calbion v South Sea Islands
C: Passio-Corum v Ralgon
10th February
A: Whales v New Batavia
A: Nova Caradia v Natopia
A: Etourney v Hazar
B: Zandarijn v North Antarctic Domain
B: Sankt Ludwigshafen v Mar Sara
B: Byalia v Goëtia
C: Batır v Ralgon
C: South Sea Islands v Passio-Corum
C: Athlon v Calbion
24th February
A: Hazar v Whales
A: Natopia v Etourney
A: New Batavia v Nova Caradia
B: Goëtia v Zandarijn
B: Mar Sara v Byalia
B: North Antarctic Domain v Sankt Ludwigshafen
C: Calbion v Batır
C: Passio-Corum v Athlon
C: Ralgon v South Sea Islands
10th March
A: Whales v Nova Caradia
A: Etourney v New Batavia
A: Hazar v Natopia
B: Zandarijn v Sankt Ludwigshafen
B: Byalia v North Antarctic Domain
B: Goëtia v Mar Sara
C: Batır v South Sea Islands
C: Athlon v Ralgon
C: Calbion v Passio-Corum
24th March
A: Natopia v Whales
A: New Batavia v Hazar
A: Nova Caradia v Etourney
B: Mar Sara v Zandarijn
B: North Antarctic Domain v Goëtia
B: Sankt Ludwigshafen v Byalia
C: Passio-Corum v Batır
C: Ralgon v Calbion
C: South Sea Islands v Athlon
7th April
A: Whales v Etourney
A: Nova Caradia v Hazar
A: New Batavia v Natopia
B: Zandarijn v Byalia
B: Sankt Ludwigshafen v Goëtia
B: North Antarctic Domain v Mar Sara
C: Batır v Athlon
C: South Sea Islands v Calbion
C: Ralgon v Passio-Corum
21st April
A: New Batavia v Whales
A: Natopia v Nova Caradia
A: Hazar v Etourney
B: North Antarctic Domain v Zandarijn
B: Mar Sara v Sankt Ludwigshafen
B: Goëtia v Byalia
C: Ralgon v Batır
C: Passio-Corum v South Sea Islands
C: Calbion v Athlon
5th May
A: Whales v Hazar
A: Etourney v Natopia
A: Nova Caradia v New Batavia
B: Zandarijn v Goëtia
B: Byalia v Mar Sara
B: Sankt Ludwigshafen v North Antarctic Domain
C: Batır v Calbion
C: Athlon v Passio-Corum
C: South Sea Islands v Ralgon
19th May
A: Nova Caradia v Whales
A: New Batavia v Etourney
A: Natopia v Hazar
B: Sankt Ludwigshafen v Zandarijn
B: North Antarctic Domain v Byalia
B: Mar Sara v Goëtia
C: South Sea Islands v Batır
C: Ralgon v Athlon
C: Passio-Corum v Calbion
2nd June
A: Whales v Natopia
A: Hazar v New Batavia
A: Etourney v Nova Caradia
B: Zandarijn v Mar Sara
B: Goëtia v North Antarctic Domain
B: Byalia v Sankt Ludwigshafen
C: Batır v Passio-Corum
C: Calbion v Ralgon
C: Athlon v South Sea Islands
-
- FMS Staff
- Posts: 21547
- Joined: Sun Jun 24, 2007 7:37 pm
- Location: Cherry Trees, Craitland
- Contact:
Re: 2021 CTFA qualifying
Having joined the FMF, Batır have been added to Group C. The fixtures have been amended to reflect this update.
Re: 2021 CTFA qualifying
*Played 27th January*
Group A
Etourney 3-1 Whales
Hazar 4-0 Nova Caradia
Natopia 3-1 New Batavia
Group B
Byalia 0-2 Zandarijn
Goëtia 1-2 Sankt Ludwigshafen
Mar Sara 1-1 North Antarctic Domain
Group C
Athlon 2-0 Batır
Calbion 3-0 South Sea Islands
Passio-Corum 4-2 Ralgon
Group standings can be found here!
Group A
Etourney 3-1 Whales
Hazar 4-0 Nova Caradia
Natopia 3-1 New Batavia
Group B
Byalia 0-2 Zandarijn
Goëtia 1-2 Sankt Ludwigshafen
Mar Sara 1-1 North Antarctic Domain
Group C
Athlon 2-0 Batır
Calbion 3-0 South Sea Islands
Passio-Corum 4-2 Ralgon
Group standings can be found here!
Re: 2021 CTFA qualifying
*Played 10th February*
Group A
Whales 1-1 New Batavia
Nova Caradia 0-5 Natopia
Etourney 0-2 Hazar
Group B
Zandarijn 3-1 North Antarctic Domain
Sankt Ludwigshafen 1-0 Mar Sara
Byalia 2-0 Goëtia
Group C
Batır 0-0 Ralgon
South Sea Islands 1-1 Passio-Corum
Athlon 1-1 Calbion
Group standings can be found here!
Group A
Whales 1-1 New Batavia
Nova Caradia 0-5 Natopia
Etourney 0-2 Hazar
Group B
Zandarijn 3-1 North Antarctic Domain
Sankt Ludwigshafen 1-0 Mar Sara
Byalia 2-0 Goëtia
Group C
Batır 0-0 Ralgon
South Sea Islands 1-1 Passio-Corum
Athlon 1-1 Calbion
Group standings can be found here!
Re: 2021 CTFA qualifying
*Played 24th February*
Group A
Hazar 3-1 Whales
Natopia 4-2 Etourney
New Batavia 2-0 Nova Caradia
Group B
Goëtia 0-4 Zandarijn
Mar Sara 0-0 Byalia
North Antarctic Domain 0-0 Sankt Ludwigshafen
Group C
Calbion 4-1 Batır
Passio-Corum 3-0 Athlon
Ralgon 3-2 South Sea Islands
Group standings can be found here!
Group A
Hazar 3-1 Whales
Natopia 4-2 Etourney
New Batavia 2-0 Nova Caradia
Group B
Goëtia 0-4 Zandarijn
Mar Sara 0-0 Byalia
North Antarctic Domain 0-0 Sankt Ludwigshafen
Group C
Calbion 4-1 Batır
Passio-Corum 3-0 Athlon
Ralgon 3-2 South Sea Islands
Group standings can be found here!
Re: 2021 CTFA qualifying
*Played 10th March*
Group A
Whales 2-1 Nova Caradia
Etourney 0-0 New Batavia
Hazar 3-5 Natopia
Group B
Zandarijn 0-0 Sankt Ludwigshafen
Byalia 1-2 North Antarctic Domain
Goëtia 0-0 Mar Sara
Group C
Batır 1-0 South Sea Islands
Athlon 3-1 Ralgon
Calbion 2-1 Passio-Corum
Group standings can be found here!
Group A
Whales 2-1 Nova Caradia
Etourney 0-0 New Batavia
Hazar 3-5 Natopia
Group B
Zandarijn 0-0 Sankt Ludwigshafen
Byalia 1-2 North Antarctic Domain
Goëtia 0-0 Mar Sara
Group C
Batır 1-0 South Sea Islands
Athlon 3-1 Ralgon
Calbion 2-1 Passio-Corum
Group standings can be found here!
Re: 2021 CTFA qualifying
*Played 24th March*
Group A
Natopia 3-1 Whales
New Batavia 1-3 Hazar
Nova Caradia 0-3 Etourney
Group B
Mar Sara 0-2 Zandarijn
North Antarctic Domain 2-1 Goëtia
Sankt Ludwigshafen 0-1 Byalia
Group C
Passio-Corum 3-1 Batır
Ralgon 0-4 Calbion
South Sea Islands 1-1 Athlon
Group standings can be found here
Group A
Natopia 3-1 Whales
New Batavia 1-3 Hazar
Nova Caradia 0-3 Etourney
Group B
Mar Sara 0-2 Zandarijn
North Antarctic Domain 2-1 Goëtia
Sankt Ludwigshafen 0-1 Byalia
Group C
Passio-Corum 3-1 Batır
Ralgon 0-4 Calbion
South Sea Islands 1-1 Athlon
Group standings can be found here
Re: 2021 CTFA qualifying
*Played 7th April*
Group A
Whales 1-2 Etourney
Nova Caradia 0-6 Hazar
New Batavia 1-1 Natopia
Group B
Zandarijn 1-1 Byalia
Sankt Ludwigshafen 0-1 Goëtia
North Antarctic Domain 3-2 Mar Sara
Group C
Batır 0-0 Athlon
South Sea Islands 0-2 Calbion
Ralgon 0-1 Passio-Corum
Group standings can be found here
Group A
Whales 1-2 Etourney
Nova Caradia 0-6 Hazar
New Batavia 1-1 Natopia
Group B
Zandarijn 1-1 Byalia
Sankt Ludwigshafen 0-1 Goëtia
North Antarctic Domain 3-2 Mar Sara
Group C
Batır 0-0 Athlon
South Sea Islands 0-2 Calbion
Ralgon 0-1 Passio-Corum
Group standings can be found here
Re: 2021 CTFA qualifying
*Played 21st April*
Group A
New Batavia 2-0 Whales
Natopia 5-0 Nova Caradia
Hazar 3-1 Etourney
Group B
North Antarctic Domain 1-0 Zandarijn
Mar Sara 2-1 Sankt Ludwigshafen
Goëtia 0-0 Byalia
Group C
Ralgon 3-2 Batır
Passio-Corum 0-0 South Sea Islands
Calbion 6-1 Athlon
Group standings can be found here
Group A
New Batavia 2-0 Whales
Natopia 5-0 Nova Caradia
Hazar 3-1 Etourney
Group B
North Antarctic Domain 1-0 Zandarijn
Mar Sara 2-1 Sankt Ludwigshafen
Goëtia 0-0 Byalia
Group C
Ralgon 3-2 Batır
Passio-Corum 0-0 South Sea Islands
Calbion 6-1 Athlon
Group standings can be found here
Re: 2021 CTFA qualifying
*played 5th May*
Group A
Whales 1-4 Hazar
Etourney 0-0 Natopia
Nova Caradia 0-4 New Batavia
Group B
Zandarijn 5-0 Goëtia
Byalia 1-0 Mar Sara
Sankt Ludwigshafen 0-2 North Antarctic Domain
Group C
Batır 0-3 Calbion
Athlon 1-2 Passio-Corum
South Sea Islands 0-0 Ralgon
Group standings can be found here
Group A
Whales 1-4 Hazar
Etourney 0-0 Natopia
Nova Caradia 0-4 New Batavia
Group B
Zandarijn 5-0 Goëtia
Byalia 1-0 Mar Sara
Sankt Ludwigshafen 0-2 North Antarctic Domain
Group C
Batır 0-3 Calbion
Athlon 1-2 Passio-Corum
South Sea Islands 0-0 Ralgon
Group standings can be found here
Re: 2021 CTFA qualifying
*played 19th May*
Group A
Nova Caradia 0-3 Whales
New Batavia 2-1 Etourney
Natopia 2-2 Hazar
Group B
Sankt Ludwigshafen 1-1 Zandarijn
North Antarctic Domain 1-0 Byalia
Mar Sara 2-0 Goëtia
Group C
South Sea Islands 1-0 Batır
Ralgon 3-2 Athlon
Passio-Corum 0-2 Calbion (Calbion qualify for FMF World Cup)
Group standings can be found here
Group A
Nova Caradia 0-3 Whales
New Batavia 2-1 Etourney
Natopia 2-2 Hazar
Group B
Sankt Ludwigshafen 1-1 Zandarijn
North Antarctic Domain 1-0 Byalia
Mar Sara 2-0 Goëtia
Group C
South Sea Islands 1-0 Batır
Ralgon 3-2 Athlon
Passio-Corum 0-2 Calbion (Calbion qualify for FMF World Cup)
Group standings can be found here
Re: 2021 CTFA qualifying
*played 2nd June*
Group A
Whales 0-3 Natopia (Natopia advance to Interconfederational play-off)
Hazar 2-1 New Batavia (Hazar qualify for FMF World Cup)
Etourney 5-0 Nova Caradia
Group B
Zandarijn 6-0 Mar Sara
Goëtia 0-2 North Antarctic Domain (North Antarctic Domain qualify for FMF World Cup)
Byalia 1-2 Sankt Ludwigshafen
Group C
Batır 1-1 Passio-Corum
Calbion 4-1 Ralgon
Athlon 2-0 South Sea Islands
Group standings can be found here
Group A
Whales 0-3 Natopia (Natopia advance to Interconfederational play-off)
Hazar 2-1 New Batavia (Hazar qualify for FMF World Cup)
Etourney 5-0 Nova Caradia
Group B
Zandarijn 6-0 Mar Sara
Goëtia 0-2 North Antarctic Domain (North Antarctic Domain qualify for FMF World Cup)
Byalia 1-2 Sankt Ludwigshafen
Group C
Batır 1-1 Passio-Corum
Calbion 4-1 Ralgon
Athlon 2-0 South Sea Islands
Group standings can be found here